کد مطلب: 14649 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مصاحبه نگران‌کننده سیف درباره برجام/ «تقریبا هیچ»

مصاحبه نگران‌کننده سیف درباره برجام/ «تقریبا هیچ»

95/01/28«درشرایطی که تصور می شد سپرده های ایران در خارج از کشور قابل دسترسی شده اند، رئیس بانک مرکزی ایران در...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

95/01/28

«درشرایطی که تصور می شد سپرده های ایران در خارج از کشور قابل دسترسی شده اند، رئیس بانک مرکزی ایران در مصاحبه با بلومبرگ ...»

Untitle=
Untitle=

  به گزارش آسمونی به نقل از شهر خبر، ولی‌الله سیف، رئیس بانک مرکزی ایران، که برای شرکت در اجلاس بانک جهانی به آمریکا سفر کرده در مصاحبه ای به تلویزیون بلومبرگ (bloomberg) گفت که اجرای توافق هسته ای تاکنون تقریبا هیچ دستاوردی برای ایران نداشته است.

  تاکید آقای سیف بر بی‌ثمر بودن برجام برای تهران در شرایطی است که برنامه هسته ای کشورمان تقریبا به حالت تعطیل درآمده و به باور کارشناسان بازگرداندن آن به شرایط قبل از اجرای توافق هسته‌ای، سال‌های زیادی به طول خواهد انجامید.

 بلومبرگ نوشت: ولی‌الله سیف، رئیس بانک مرکزی ایران گفت، سه ماه پس از اجرای توافق هسته ای بین ایران و قدرت های غربی، جمهوری اسلامی نتوانسته حتی به 100 میلیارد دلار از دارایی های بلوکه شده خود در خارج از کشور دست یابد.

 در ادامه این گزارش آمده است: ایران به دنبال آن است تا به سیستم مالی آمریکا دستیابی پیدا کند تا بتواند صورت حساب هایش را در مبادلات خارجی پرداخت نماید.

  بلومبرگ افزود: درشرایطی که تصور می شد سپرده های ایران در خارج از کشور قابل دسترسی شده اند، سیف روز جمعه گفت بانک های اروپایی همچنان نگران نقض قوانین آمریکا و جریمه شدن توسط این کشور هستند.

  براساس این گزارش، وی از دفتر کنترل دارایی های خارجی در وزارت خزانه داری امریکا خواست تا دستورالعملی رسمی را صادر کرده و به وسیله آن بانک های اروپایی را به همکاری با ایران تشویق کند.

 سیف روز پنجشنبه و در حاشیه نشست بانک جهانی با جک لو وزیر خزانه داری آمریکا در واشنگتن دیدار کرد تا نگرانی های خود را با وی مطرح کند.

 رئیس بانک مرکزی ایران در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ گفت: تاکنون "تقریبا هیچ چیز" از برجام عاید ایران نشده و این توافق دستاوردی برای ما نداشته است.

 وی افزود: یکی از نیازهای قطعی ما تبدیل کردن ارز است تا بتوانیم به کسانی که برای ما کالا تامین می کنند پول پرداخت کنیم و انجام این کار نیازمند دسترسی به سیستم مالی آمریکاست.

 

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «مصاحبه نگران‌کننده سیف درباره برجام/ «تقریبا هیچ»»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 9 = ?