کد مطلب: 43865 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خانه موسیقی به قانون جدید کنسرت‌ها واکنش نشان داد

خانه موسیقی به قانون جدید کنسرت‌ها واکنش نشان داد

به گزارش آسمونی:خانه موسیقی در پی اعتراضات به قانون اخذ 10 درصد از درآمد حاصل از کنسرت‌ها متنی را در این...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

خانه موسیقی به قانون جدید کنسرت‌ها واکنش نشان داد
خانه موسیقی به قانون جدید کنسرت‌ها واکنش نشان داد

به گزارش آسمونی:خانه موسیقی در پی اعتراضات به قانون اخذ 10 درصد از درآمد حاصل از کنسرت‌ها متنی را در این زمینه منتشر و نسبت به آن اعتراض کرد.

خانه موسیقی در پی اعتراضات به قانون اخذ 10 درصد از درآمد حاصل از کنسرت‌ها متنی را در این زمینه منتشر و نسبت به آن اعتراض کرد.متن اطلاعیه خانه موسیقی به شرح زیر است:

«در پی اعلام عمومی تصویب قانون اخذ ده درصد از درآمد حاصل از کنسرت‌ها، مدیرعامل این نهاد صنفی در فرصت‌های مختلف از جمله در دیدار نوروزی با وزیر ارشاد و دیدار اصحاب فرهنگ و هنر با رئیس جمهور، مراتب اعتراض و غیرقابل قبول بودن این مصوبه مضر و غیرفرهنگی اعلام کرده است.

همچنین در چند ملاقات پی در پی با آقای دکتر صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جوانب مختلف این مصوبه غیرکارشناسانه و مغایر با رسالت وزارت ارشاد بحث و ضمن گلایه از این وزارتخانه که بدون توجه به نظر هنرمندان و نمایندگان صنفی این طرح را به مجلس برده‌اند، از وزیر ارشاد خواسته شد به هر شکل ممکن نسبت به جلوگیری از اجحاف به حقوق هنرمندان و فعالان این عرصه اقدامات لازم صورت پذیرد.

در این زمینه آقای نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی در توضیح مضرات این مصوبه در جلسه‌ای دیگر که با حضور ناشران و مسئولان ارشاد در وزارتخانه تشکیل شده بود، به نکاتی اشاره و از مسئولان اجرایی خواست تا از اجرایی شدن این مصوبه جلوگیری به عمل آید.

در این زمینه شورای عالی خانه موسیقی ایران در نامه‌ای مستقیم به وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره (525/98 خ م) مورخ 8 اردیبهشت 1398 ضمن اعتراض شدید به این مصوبه که خسارت‌های جبران ناپذیری به فرهنگ و هنر مملکت وارد خواهد کرد، از وزارت ارشاد خواسته تا نسبت به اجرایی نشدن آن تا لغو در مجلس اقدام نماید.در بخشی از این نامه خطاب به آقای دکتر صالحی چنین آمده است:

متعاقب اعلام این مصوبه که بدون هیچ‌گونه پیش زمینه و استطلاعی از اهالی موسیقی مطرح و علی رغم مخالفت کمیسیون فرهنگی به تصویب رسید، خانه موسیقی اعتراض خود را بار‌ها و از طرق مختلف اعلام داشته و از شما به عنوان مقام و متولی اصلی حوزه فرهنگ و وزارت ارشاد به عنوان مهمترین جایگاه دفاع از حقوق حقه هنرمندان انتظار می‌رود با جدیت تمام از اجرایی شدن این مصوبه غلط و تضعیف کننده جریان فرهنگی کشور جلوگیری نمایید.

شورای عالی خانه موسیقی ایران به نمایندگی از صنوف مختلف فعالان حوزه موسیقی بر خود فرض می‌داند تا به منظور جلوگیری از تضییع حقوق مادی و معنوی اعضا و موسیقی دانان کشور، این خواسته را مطرح و مجدانه ضمن درخواست از متولیان امور فرهنگی -در هر سه قوه- بخواهد تا لغو مصوبه مزبور از هیچ‌گونه کوششی فروگذار ننمایند.

همچنین خانه موسیقی به منظور تبیین ضرر و زیان‌های این مصوبه غیر کارشناسی از برخی نمایندگان مجلس از جمله اعضای کمیسیون فرهنگی دعوت کرده است تا در جلسه‌ای که با حضور ناشران و هنرمندان در محل خانه موسیقی برگزار می‌شود شرکت نمایند.

در پایان خانه موسیقی ضمن حمایت از کلیه اعضا و هنرمندان موسیقی که نسبت به این مصوبه اعتراض دارند، امیدوار است تا همه با اتحاد و یکدلی نسبت به طرح مطالبات صنفی تا رسیدن به حقوق حقه همه‌ی فعالان فرهنگی از هیچ‌گونه کوششی دریغ نورزند.»

این قانون که موجب اعتراضات اهالی موسیقی شده می‌گوید وزارت ارشاد 10 درصد بهای بلیت کنسرت‌ها را در تهران و کلانشهر‌ها اخذ و آن را به خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره خانه موسیقی به قانون جدید کنسرت‌ها واکنش نشان داد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «خانه موسیقی به قانون جدید کنسرت‌ها واکنش نشان داد» در کادر زیر بنویسید :

7 - 5 = ?