کد مطلب:  38953 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مرکز بهداشت حتی اجازه صحبت درباره ایدز به دانش‌آموزان را ندارد

مرکز بهداشت حتی اجازه صحبت درباره ایدز به دانش‌آموزان را ندارد

به گزارش آسمونی:رئیس مرکز بهداشت شهرستان‌ همدان گفت: آموزش‌ و پرورش نه تنها اجازه صحبت کردن در مورد ایدز...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:رئیس مرکز بهداشت شهرستان‌ همدان گفت: آموزش‌ و پرورش نه تنها اجازه صحبت کردن در مورد ایدز برای دانش‌آموزان توسط کارکنان مرکز بهداشت را نمی‌دهد بلکه خودش نیز در این باره صحبتی نمی‌کند.

محمد خیراندیش شنبه 24 آذر در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان همدان، با ابراز تأسف از فعالیت کم صداوسیما در حوزه بیان آسیب‌های اجتماعی، افزود: از سال 94 تا 97 انتقال ویروس   HIV  از طریق تماس جنسی افزایش داشته و کنترل این عامل انتقال، بسیار سخت تر از دیگر عوامل است و البته خوشبختانه با نظارت و مراقبت درسال‌جاری نوزادی با HIV مثبت متولد نشده است.

وی اضافه کرد: تعدادی از خانم‌هایی که در زندان مشغول سپری کردن دوره مجازات خود هستند، از طریق تزریق، درگیر بیماری ایدز می‌شوند، مطرح کرد: متأسفانه درگیری بانوان به ویروس HIV  درحال افزایش است. بخشی از موارد انتقال ویروس HIV مانند انتقال مادر به جنین، خون و فرآورده‌های خونی و تزریق، به غیر از روابط جنسی درحال کنترل و صفر شدن هستند.

کارشناس معاونت غذا و دارو نیز بابیان اینکه توزیع دارو به‌صورت متمرکز از طریق سازمان غذا و دارو صورت می‌گیرد، مطرح کرد: درسازمان غذا و دارو کارشناسان داروساز مخصوص، توزیع دارو را پیگیری می‌کنند و درصورت مشاهده کمبود، اقدام به تهیه دارو از داروخانه 13 آبان تهران می‌کنند؛ بیماران درصورت بروز عدم دسترسی به دارو و یا شکایت با سامانه 190 تماس بگیرند.

منبع: ایسنا

: برای دریافت مشاوره درباره مرکز بهداشت حتی اجازه صحبت درباره ایدز به دانش‌آموزان را ندارد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مرکز بهداشت حتی اجازه صحبت درباره ایدز به دانش‌آموزان را ندارد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید