کد مطلب:  43867 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
گلایه رئیس "کل بانک مرکزی" از کارشکنی بانک‌های کره در دسترسی ایران به منابع خود

گلایه رئیس "کل بانک مرکزی" از کارشکنی بانک‌های کره در دسترسی ایران به منابع خود

به گزارش آسمونی:رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر رفع کارشکنی بانک های کره ای گفت: منبع اصلی و اولیه این دارایی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

گلایه رئیس
گلایه رئیس

به گزارش آسمونی:رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر رفع کارشکنی بانک های کره ای گفت: منبع اصلی و اولیه این دارایی ها کاملاً مشخص و شفاف است و دلیلی ندارد که بانک‌های کره به بهانه تحریم‌های آمریکا مانع استفاده ایران از منابع خود شوند.

بانک مرکزی روز سه شنبه گزارش داد «یو جانگ هیان» سفیر جمهوری کره با عبدالناصر همتی دیدار و درباره همکاری های بانکی و اقتصادی مذاکره کرد.

همتی در این دیدار با اشاره به منابع ایران در بانک‌های کره و همکاری نکردن این بانک‌ها در استفاده از این منابع، ناخرسندی دولت ایران از این موضوع را اعلام کرد.

وی گفت: این گونه کارشکنی‌ها برای دولت و ملت ایران قابل تحمل نیست و انتظار می‌رود که مقام های کره برای حل و فصل این مشکلات اقدام کنند، این در حالی است که دارایی‌های ایران در دیگر کشورها قابل دسترس هستند.

به گفته رئیس کل بانک مرکزی، روابط ایران و کره تاکنون وضعیت مناسبی داشته و شایسته نیست که مواردی از این قبیل بر روابط دو کشور تاثیر منفی بگذارد.

«یو جانگ هیان» سفیر جمهوری کره در دیدار خود با رئیس کل بانک مرکزی ایران بر آمادگی این سفارتخانه برای هرگونه مساعدت در زمینه پیشبرد روابط اقتصادی و تجاری دو کشور تاکید کرد.

سفیر جمهوری کره با پذیرش اهمیت روابط 2 کشور و حل مشکلات اظهار داشت،  مراتب را به مقام های کشور متبوعش انتقال خواهد داد.

وی ضمن تأکید بر اینکه صنعت پتروشیمی کره به واردات میعانات گازی از ایران وابسته است، وعده داد که سفارت جمهوری کره در ایران  تلاش خود را برای هموار ساختن راه‌های تجارت و معاملات بین 2 کشور انجام دهد.

سفیر کره جنوبی دیدار و گفتگوی پیش روی مقام های عالی رتبه تهران- سئول  را در این زمینه مفید دانست.

منبع: برنا

: برای دریافت مشاوره درباره گلایه رئیس "کل بانک مرکزی" از کارشکنی بانک‌های کره در دسترسی ایران به منابع خود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «گلایه رئیس "کل بانک مرکزی" از کارشکنی بانک‌های کره در دسترسی ایران به منابع خود» در کادر زیر بنویسید :

2 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید