مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  40484 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بزرگترین کارگردان ایرانی از نگاه نیویورک تایمز

بزرگترین کارگردان ایرانی از نگاه نیویورک تایمز

به گزارش آسمونی:مجله نیویورک تایمز در گزارشی به شرح فیلم های سینمایی اصغر فرهادی پرداخت و وی را بزرگترین و...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بزرگترین کارگردان ایرانی از نگاه نیویورک تایمز
بزرگترین کارگردان ایرانی از نگاه نیویورک تایمز

به گزارش آسمونی:مجله نیویورک تایمز در گزارشی به شرح فیلم های سینمایی اصغر فرهادی پرداخت و وی را بزرگترین و موفق ترین کارگردان ایران در تاریخ سینمای این کشور برشمرد.

به نقل از این مجله، قرار است فیلم «همه می دانند» فرهادی 8 فوریه (19 بهمن) در آمریکا اکران شود، اما وی در مراسم افتتاحیه فیلم شرکت نمی کند؛ فرهادی در اصل از زمان به قدرت رسیدن «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به این کشور سفر نکرده است.

نیویورک تایمز در ادامه این گزارش نوشت: شاید فرهادی علاقه اندکی به سیاست داشته باشد، اما سیاست جهانی به وی علاقمند است.

روز 27 ژانویه 2017، کمتر از یک هفته پس از نامزدی فیلم «فروشنده» فرهادی برای اسکار در بخش بهترین فیلم خارجی، 'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا فرمانی را امضا کرد که به موجب آن، شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران به مدت 90 روز از ورود به خاک آمریکا منع می شدند. فرهادی در واکنش به این فرمان، با صدور بیانیه ای، مراسم اسکار را تحریم کرد.

فرهادی می گوید: برای شناخت شخصیت های فیلم هایم، به یک بحران نیاز دارم؛ ما در شرایط بحرانی، شخصیت واقعی مان را نشان می دهیم.

وی در شرح این استدلال آسانسوری را تشریح می کند که گروهی در آن هستند و آسانسور بدون هیچ مشکلی از طبق اول به طبقه شانزدهم حرکت می کند. در آن صورت، هیچ کس درصدد آشنایی با دیگری برنمی آید. اما اگر آسانسور بین طبقه پانزدهم و شانزدهم بماند، آن وقت افراد سوار بر آسانسور ممکن است شروع کنند نسبت به هم شناخت پیدا کنند.

فرهادی همچنین به موضوع سانسور می پردازد و می گوید: هر کارگردانی راه خود را برای برخورد با این مساله می یابد. گفته می شود که محدودیت باعث خلاقیت بیشتر می شود. معتقدم این مساله در کوتاه مدت، صدق می کند، اما در بلندمدت، خلاقیت را از بین می برد.

فرهادی در واکنش به شایعاتی مبنی بر تصمیم به اقامت در خارج از ایران می گوید: اخبار جعلی بسیاری در مورد من، منتشر می شود. خانه ام، آنجاست و کودکانم (آنجا) به مدرسه می روند. شاید گاهی برای ساخت فیلم یا تبلیغ فیلم، از کشور خارج شوم، اما همیشه آنجا هستم.

منبع: ایرنا

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره بزرگترین کارگردان ایرانی از نگاه نیویورک تایمز فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بزرگترین کارگردان ایرانی از نگاه نیویورک تایمز» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید