کد مطلب: 41147 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سفیر آلمان از ونزوئلا اخراج شد

سفیر آلمان از ونزوئلا اخراج شد

به گزارش آسمونی:وزارت امور خارجه ونزوئلا سفیر آلمان در کاراکاس را عنصر نامطلوب خواند و اعلام کرد وی باید...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سفیر آلمان از ونزوئلا اخراج شد
سفیر آلمان از ونزوئلا اخراج شد

به گزارش آسمونی:وزارت امور خارجه ونزوئلا سفیر آلمان در کاراکاس را عنصر نامطلوب خواند و اعلام کرد وی باید ظرف 48 ساعت آینده ونزوئلا را ترک کند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه ونزوئلا با انتشار بیانیه‌ای «دانیل کراینر» سفیر جمهوری فدرال آلمان در ونزوئلا را عنصر نامطلوب خواند و تصریح کرد وی باید حداکثر تا 48 ساعت آینده از ونزوئلا خارج شود.

در بیانیه وزارت امور خارجه ونزوئلا در مورد اخراج سفیر آلمان تأکید شده است: «ونزوئلا به هیچ وجه نمی‌پذیرد که یک دیپلمات خارجی نقشی شبیه به رهبران سیاسی را در خاکش ایفا کند. سفیر آلمان آشکارا از توطئه‌های بخش‌های افراطی اپوزیسیون ونزوئلا حمایت می‌کند».

سفیر آلمان در کاراکاس اولین دیپلمات غربی است که در پی تشدید تنش‌ها بین دولت ونزوئلا و کشورهای غربی از ونزوئلا اخراج می‌شود. نیکلاس مادورو حمایت آمریکا و متحدانش از «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا را دخالت آشکار در امورات داخلی کشورش خوانده و تأکید کرده است که تحت فشارهای غرب حاضر به کناره‌گیری از جایگاه خود به‌عنوان تنها رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا نخواهد شد.

منبع: تسنیم

<p><strong>در صورت نیاز به راهنمایی در خصوص موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره&nbsp; <span style="font-size: 14pt; color: #3366ff;">70705154</span><span style="font-size: 14pt; color: #3366ff;">-021</span>&nbsp;تماس بگیرید.</strong></p>

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «سفیر آلمان از ونزوئلا اخراج شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 6 = ?