کد مطلب:  9532 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اعلام پنج استان پرتصادف در نوروز

اعلام پنج استان پرتصادف در نوروز

1394/01/15 به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا رییس پلیس راهور ناجا به استانهای پرتصادف در نوروز امسال اشاره کرد و...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

The five provinces in March Prtsadf
The five provinces in March Prtsadf

1394/01/15

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا رییس پلیس راهور ناجا به استانهای پرتصادف در نوروز امسال اشاره کرد و گفت: استانهای تهران، اصفهان، خراسان رضوی، فارس و کرمان پرتصادف‌ترین استانها در طرح نوروزی بودند.

مومنی به مهمترین علت بروز تصادفات نوروزی اشاره کرد و افزود: واژگونی ناشی از خستگی و خواب آلودگی و سرعت و سبقت غیرمجاز مهمترین علت بروز حوادث نوروزی بوده است. از سوی دیگر مهمترین نوع تصادفات نوروزی واژگونی بوده است.

رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه بیشترین تصادفات در هفته اول نوروز رخ داد و در هفته دوم شاهد کاهش تصادفات بودیم، ادامه داد: مثلث پلیس، رسانه و مردم در نوروز امسال شکل گرفت و موجب کاهش تصادفات شد، توجه مردم به پیام های پلیس موجب شد پرحجم ترین عملیات ترافیکی سال با موفقیت انجام شود.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور، مومنی درباره وضعیت ترافیکی جاده های کشور نیز گفت: بار ترافیک در خروجی استانهای شمالی، خراسان رضوی و هرمزگان پرحجم است در عین حال خروجی و ورودی استانهای فارس، اصفهان، قم و تهران نیز دارای حجم بالای تردد است.

رییس پلیس راهور ناجا از رانندگان خواست بازگشت از سفر خود را به ساعات پایانی جمعه موکول نکنند و اگر هنوز بازنگشته‌اند، سفر خود را شنبه انجام دهند. ضمن این که رانندگان نباید فرصت کم را با سرعت زیاد جبران کنند.

کاهش 12 درصدی تصادفات نوروز امسال

رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به کاهش 12 درصدی تصادفات در نوروز امسال گفت: شمار کشته‌های سر صحنه تصادفات نوروزی نیز 11 درصد کاهش داشته است.

 سردار مومنی بعدازظهر دیروز 14 فروردین ماه در حاشیه بازدید از قرارگاه نوروزی با اشاره به رشد سه درصدی سفرها در نوروز 94 گفت: خوشبختانه با همکاری رسانه‌ها بخصوص اطلاع رسانی رسانه ملی و رعایت قوانین و مقررات توسط مردم در نوروز شاهد افزایش ایمنی و نظم و انضباط ترافیکی بهتری بودیم.

وی افزود: برابر آمارهای اخذ شده استان‌های مازندران، قم، گیلان، اصفهان و فارس و خراسان رضوی پرترددترین استان‌های کشور در نوروز بودند.

رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه خوشبختانه در نوروز امسال تصادف دسته جمعی نداشتیم، تصریح کرد: بیشتر تصادفات در استان‌های فارس، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و خوزستان رخ داده است.

به گفته سردار مومنی، استان‌های اصفهان، گلستان، سیستان و بلوچستان، کرمان و تهران بیشترین کاهش تصادفات را در نوروز امسال نسبت به سال گذشته داشتند.

وی با بیان این که 40 درصد از تصادفات نوروز از شکل واژگونی بوده است، اظهارکرد: خستگی و خواب‌آلودگی، بی‌توجهی به جلو، سرعت و سبقت غیرمجاز مهمترین علل بروز تصادفات بوده است.

مومنی با اشاره به کاهش 11 درصدی کشته‌های سر صحنه تصادفات نوروز امسال تصریح کرد: بر اساس آخرین آمارها تصادفات نیز در این مدت 12 درصد کاهش داشته است.

رییس پلیس راهور ناجا بیشترین ساعت رخداد تصادفات در نوروز امسال را در بازه زمانی 16 تا 20 ذکر کرد و گفت: بالاترین میزان تخلفات رانندگی ثبت شده در استان‌های زنجان و خراسان جنوبی بوده است. در عین حال استان های کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری و اردبیل کم حادثه‌ترین استان‌های کشور در سفرهای نوروزی بوده‌اند.

وی با اشاره به بارش نزولات آسمانی در ایام نوروز 94 گفت: همین امر موجب رانش زمین، جاری شدن سیلاب و انسداد چندین مرتبه‌ای محورهای شمالی شد که جا دارد از مسافرانی که در این محورها به زحمت افتادند و تغییر مسیر دادند و یا ترافیک جاده ها را با صبوری تحمل کردند تقدیر و تشکر و عذرخواهی نمایم.

رییس پلیس راهور ناجا از همراهی مردم با پلیس و همکاری سازمان‌ها و دستگاه‌ها از جمله راهداری، هلال احمر، اورژانس، امداد خودروها، آتش نشانی، ستاد تسهیلات خدمات سفر، سازمان میراث فرهنگی، وزارت کشور، آموزش و پرورش، همیاران پلیس و راهوران محله و تلاش و حضور میدانی همکاران پلیس راه و راهور و همکاری خانواده‌های آنها برای دستیابی به این موفقیت تقدیر و تشکر کرد.

مومنی در پایان از رانندگان خواست مقررات را در طول سال نیز همانند نوروز رعایت کنند تا تداوم روند کاهش کشته‌های تصادفات همانند سال‌های گذشته ادامه یابد.

نظر خود را درباره «اعلام پنج استان پرتصادف در نوروز» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید