کد مطلب:  8833 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بهترین بازیکن دور اول ایران کیست ؟

بهترین بازیکن دور اول ایران کیست ؟

1393/10/30به گزارش آسمونی ایران در سه بازی اخیر خود آمارهای جالبی از خود ثبت کند که از جمله آنها می‌ توان به...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

 

1393/10/30

به گزارش آسمونی ایران در سه بازی اخیر خود آمارهای جالبی از خود ثبت کند که از جمله آنها می‌ توان به رکورد گل نخوردن و ... اشاره کرد. در ادامه عملکرد کلی تیم‌ملی ایران در سه بازی اخیر را مرور می‌ کنیم:

قوچان‌نژاد سلطان حمله

ایران در سه بازی اخیر خود 33 اقدام به گلزنی داشته که از این تعداد رضا قوچان‌نژاد با 8 بار فرصت در رتبه اول قرار دارد. سردار آزمون، دژاگه و حاج‌صفی با 4 ضربه رتبه دوم را به خود اختصاص دادند. نکته جالب حضور موفق دو مدافع ایرانی در بین حمله وران بود که سیدجلال حسینی و پورعلی‌گنجی با 3 بار شانس که عمده آن روی ضربات ایستگاهی و کرنر به دست آمد در رتبه سوم قرار دارند و شجاعی، نکونام و جهانبخش نیز 2 بار و وحید امیری یک بار اقدام به شوت به سمت دروازه حریفان داشته اند. از 33 اقدام به حمله ایران 15 ضربه به سمت دروازه بود که 4 گل برای شاگردان کی‌روش در پی داشت. 3 گل ایران با پای راست و یک گل نیز با ضربه سر گوچی به ثمر رسید.

 

تیموریان، دو پاس گل

آمار آندرانیک تیموریان در پاس گل با توجه به حضورش در پست هافبک دفاعی جالب توجه است و او موفق شده دو پاس گل به هم تیمی هایش بدهد. البته با توجه به شیوه بازی تیم‌ملی که استفاده از ضربات شروع مجدد است، ارسال کنندگان ضربات از شانس خوبی برای دادن پاس گل برخوردارند و اشکان دژاگه نیز یک پاس گل داده است.

 

مهندس اشکان دژاگه

تیم‌ملی در سه بازی گذشته خود 31 بار اقدام به تغییر منطقه بازی کرده که اشکان دژاگه با 9 بار تعویض منطقه بازی در این بین سرآمد است. تیموریان با 6 پاس قطری و در ادامه مسعود شجاعی، امیری و آزمون و پولادی با سه بار تعویض منطقه بازی در رتبه های بعدی قرار دارند.

 

و حالا کاپیتان نکونام

هر چند تیم‌ملی در مالکیت توپ و پاس در سه بازی اخیر نسبت به حریفانشان از نظر کمی عملکرد ضعیف تری داشت، اما جواد نکونام با 130 پاس و فاصله 39 پاسش با نفر دوم از این نظر در بین بازیکنان تیم‌ملی نفر اول است. وریا غفوری با 91 پاس، تیموریان 90، پولادی 87، دژاگه و پورعلی‌گنجی با 71 رتبه های بعدی را به خود اختصاص دادند و در ادامه شجاعی با 69، حسینی 65، حقیقی 52 و آزمون با 46 پاس قرار دارند.

رقابت تیموریان و دژاگه در ارسال‌ها

عمده برنامه تیم‌ملی استفاده از ضربات ایستگاهی و سانتر از جناحین بوده و در این بین آندرانیک تیموریان و اشکان دژاگه به عنوان ماموران ارسال ضربات ایستگاهی و کرنر تیم‌ملی در بین دیگر بازیکنان سرآمد هستند. این دوبازیکن با 18 ارسال در رتبه اول قرار دارند و بعد از آن وریا غفوری با 8 ارسال حضور دارد. با توجه به این آمار به نظر می‌ رسید جناح راست تیم‌ملی با حضور دژاگه، وریا و آندو از قدرت بالایی برای ارسال توپ برخوردار است. پولادی با 6، حیدری 4، شجاعی و حاج‌صفی 3 ارسال و امیری و جهانبخش با 2 ارسال و در انتها سروش رفیعی با یک ارسال حضور دارند.

 

حقیقی؛ آقای کلین شیت

علیرضا حقیقی در 270 دقیقه دیدارهای مقدماتی جام‌ملت‌های آسیا موفق شده دروازه اش را بسته نگه دارد. دروازه‌بان جوان تیم‌ملی فوتبال ایران و باشگاه پنافیل در این سه دیدار 6 سیو و واکنش داشته و به شماره یک مطمئن تیم‌ کارلوس کی‌روش تبدیل شده است.

: برای دریافت مشاوره درباره بهترین بازیکن دور اول ایران کیست ؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بهترین بازیکن دور اول ایران کیست ؟» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید