کد مطلب:  48713 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مرحله اول کمک حمایتی واریز شد

مرحله اول کمک حمایتی واریز شد

مرحله اول از پرداخت مبالغ در قالب طرح حمایت معیشتی خانوار، شب گذشته به حساب تعدادی از سرپرستان خانوار که مشمول بودند، واریز شد که در این مرحله جمعیت 20 میلیون نفری را در برگرفته است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مرحله اول کمک حمایتی واریز شد - the first phase of supportive help was deposited
مرحله اول کمک حمایتی واریز شد - the first phase of supportive help was deposited
مرحله اول کمک حمایتی واریز شد - the first phase of supportive help was deposited

به گزارش آسمونی : با شروع سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین، دولت طرح حمایت از معیشت خانوار را در دستور کار قرار داد و اعلام کرد که منابع ناشی از افزایش قیمت که حدود 30 هزار میلیارد تومان برآورد شده، به مردم بر می‌گردد.

بر این اساس، قرار شد برای خانوارهای تک‌نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار تومان، سه نفره 138 هزار تومان، چهارنفره 172 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان واریز شود. پرداختی این طرح، در سه مرحله انجام می‌شود که مرحله اول آن ساعت 24  شب گذشته (27 آبان) به حساب برخی مشمولان واریز شده است.

طی برنامه زمان‌بندی شده، مرحله دوم واریز چهارشنبه(29 آبان) و مرحله سوم نیز ساعت 24 شنبه (دوم آذرماه) است.چه کسانی کمک حمایتی می‌گیرند؟

جمعیت هدف این طرح حمایتی، حدود 19 میلیون خانوار اعلام شده که جزئیات طرح نشان می دهد حدود 60 میلیون نفر این منابع را دریافت می‌کنند و در هر مرحله پرداخت 20 میلیون نفر را شامل می شود.

مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان، مستمری بگیران، معلمان، روستاییان و عشایر، کارگران، کارمندان و اقشار کم درآمد جامعه هدف کمک حکایتی دولت را تشکیل می دهند.احتمال حذف سه دهک بالا از یارانه بنزین

بیش از 18 میلیون خانوار شامل 60 میلیون نفر دریافت کننده این کمک حمایت هستند که نزدیک به 18 میلیون نفر کمتر از جمعیت 78 میلیون نفری است که در حال حاضر یارانه نقدی دریافت می‌کنند.

با این وضعیت احتمالا همان سه دهک بالای درآمدی که قرار بود از دریافت یارانه نقدی حذف شوند، مشمول دریافت کمک حمایتی در افزایش قیمت بنزین نشده‌اند.

این در حالی است که گزارش‌های رسمی نشان می‌دهد دهک‌های بالای درآمدی بیش از 20 برابر سایر دهک‌ها از یارانه بنزین استفاده می‌کنند و اکنون در طرح اصلاح قیمت سوخت و یارانه‌های پنهان به طور طبیعی در اولویت حذف قرار دارند.

: برای دریافت مشاوره درباره مرحله اول کمک حمایتی واریز شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مرحله اول کمک حمایتی واریز شد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید