مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  57035 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نخستین زن سرخ‌ پوست، وزیر کشور آمریکا می‌شود

نخستین زن سرخ‌ پوست، وزیر کشور آمریکا می‌شود

هالند ۶۰ ساله از مادری بومی فعال در نیروی دریایی و از پدری نروژی تبار که تفنگدار آمریکایی بود، در آریزونا متولد شد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

پوست) برای سمت وزارت کشور آمریکا برگزیده و وی نخستین زن بومی است که برای این سمت انتخاب می‌شود.

به گزارش آسمونی، ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: بر اساس گزارش چندین رسانه آمریکایی از جمله واشنگتن پست، NPR و نیویورک تایمز، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، دب هالند را برای سمت وزارت کشور ایالات متحده انتخاب کرده است که بر امور قبایل و پارک‌های ملی آمریکا نظارت دارد.

وزارت کشور آمریکا در دولت بایدن هم‌چنین مسئول مقابله با گرمای زمین است؛ بایدن وعده داده که تمامی حفاری‌های جدید حوزه‌های نفتی و گازی را در اراضی و آب‌های عمومی ممنوع می‌کند؛ سوخت فسیلی مسئول یک چهارم خروجی سالانه کربن آمریکا محسوب می‌شود.

نخستین زن سرخ‌ پوست، وزیر کشور آمریکا می‌شود
نخستین زن سرخ‌ پوست، وزیر کشور آمریکا می‌شود

هالند در مصاحبه اخیر خود با واشنگتن پست گفته بود: من اهل نیومکزیکو هستم، ایالتی غنی از منابع نفتی و گازی و به تک تک شغل‌ها و کارها اهمیت می‌دهم. ما نمی‌خواهیم به حالت عادی برگردیم، درست است؟ ما نمی‌خواهیم به جایی که بودیم برگردیم زیرا این اقتصاد برای بسیاری از مردم کارایی نداشته است.

وزارت کشور آمریکا همچنین مسئول نظارت بر نواحی حفاظت شده شامل بیش از 100 میلیون جریب اراضی طبیعی و 422 پارک ملی است. همچنین این وزارتخانه مسئول حفاظت از بیش از 1000 گونه در معرض خطر و پروژه‌های آبی در غرب است که آب شرب را برای شهرهای بزرگ چون لاس وگاس و لس آنجلس تامین می‌کند.

روز چهارشنبه، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، هالند را یکی از قابل احترام‌ترین و یکی از بهترین اعضای کنگره توصیف کرد که با او همکاری داشته است.

تصمیم بایدن در حالی گرفته شده که روابط دولت فدرال با قبایل بومی آمریکایی در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ رو به وخامت گذاشت چون او حفاظت از آنها را ملغی کرد.

هالند 60 ساله از مادری بومی فعال در نیروی دریایی و از پدری نروژی تبار که تفنگدار آمریکایی بود، در آریزونا متولد شد.

بایدن همچنان بر سر قولش در تشکیل کابینه و دولتی متفاوت مانده است. کامالا هریس، معاون بایدن، مادری مهاجر از هند دارد و نیرا تاندن، که از سوی بایدن برای پست مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاندیدا شده هم تباری هندی دارد. کاترین تای هم که دختر دو مهاجر تایوانی است، از سوی بایدن به عنوان نماینده تجاری آمریکا انتخاب شده است.

در میان دیگر اعضای کابینه، می‌توان به جنت یلن، به عنوان نخستین زن در سمت وزیر خزانه داری آمریکا اشاره کرد و لوید آستین هم نخستین سیاهپوست آمریکایی است که وزیر دفاع می‌شود.

آلخاندور مایورکاس هم نخستین مهاجر و لاتین تباری است که وزارت امنیت داخلی را برعهده دارد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره نخستین زن سرخ‌ پوست، وزیر کشور آمریکا می‌شود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نخستین زن سرخ‌ پوست، وزیر کشور آمریکا می‌شود» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید