کد مطلب: 41746 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
حادثه آتش‌سوزی طاووس دروازه قرآن شیراز عمدی اعلام شد

حادثه آتش‌سوزی طاووس دروازه قرآن شیراز عمدی اعلام شد

آسمونی : رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز حادثه آتش‌سوزی طاووس دروازه قرآن شیراز را عمدی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
حادثه آتش‌سوزی طاووس دروازه قرآن شیراز عمدی اعلام شد
حادثه آتش‌سوزی طاووس دروازه قرآن شیراز عمدی اعلام شد

آسمونی : رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز حادثه آتش‌سوزی طاووس دروازه قرآن شیراز را عمدی اعلام کرد.

محمدهادی قانع با بیان اینکه بعد از حادثه آتش‌سوزی طاووس شیراز، با حضور پرسنل سازمان آتش نشانی اطفا شد، اظهار داشت: علت حادثه، پاشیدن مایعات قابل اشتعال برروی طاووس و  آن هم به صورت عمدی بوده که در حال حاضر توسط نهادهای نظارتی در حال بررسی است.

بر اساس این گزارش، المان طاووس که در دروازه قرآن شیراز قرار دارد، پیش از عید نوروز امسال، جای طاووس قدیمی شیراز نصب شد که از نظر زیبایی مورد نقد قرار گرفته بود.پس از سیل شیراز نیز در فضای مجازی برخی‌ها نماد جدید طاووس را بد قدم و نحس توصیف کرده بودند.

در این زمینه محمدفرخ‌زاده معاون اسبق فرهنگی شهردار شیراز و همچنین رئیس سابق سازمان آتش‌نشانی این کلان‌شهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به آتش زدن المان طاووس اظهار داشت: این پدیده مذموم و تخریب اموال عمومی مدتها است که گریبان‌گیر شهر شیراز و طبیعت زیبای فارس شده و سالانه میلیاردها تومان خسارت به همراه دارد.

وی افزود: این تنها نمونه‌ای از تخریب است و چون در نقطه مهمی از شهر قرار گرفته به چشم آمده است. روزانه هزاران اتفاق مشابه در جای جای این شهر و استان در حال وقوع است اما زیاد به چشم نمی‌آید.

فرخ‌زاده با تاکید بر اینکه برطرف کردن این مشکلات نیاز به عزم جمعی دارد، خاطرنشان کرد: در گام نخست رسانه ملی، رسانه‌های مکتوب ، درگاه‌های الکترونیکی و شبکه‌های اجتماعی به عنوان خواستگاه تغییر نگرش و بالا بردن سطح دانش باید نسبت به فرهنگ‌سازی اقدام کنند.

مدیرعامل اسبق سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز بیان کرد: در این زمینه آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی خصوصی و عمومی نیز نقش کلیدی در آموزش فراگیر و احیاء ذهن‌های کودکان، نوجوانان و جوانان این مرز و بوم را دارند.

این کارشناس فرهنگی گفت: مراجع قانونی و انتظامی باید با توجه به ماده قانونی به عنوان یک عامل بازدارنده این موضوع  را با جدیت پیگیری و اعمال کنند به گونه‌ای که درسی فراموش نشدنی برای همگان باشد به طور مثال ساخت صد المان شهری در محلات از بازیافت‌های شهری توسط فرد یا افراد خاطی (مجرم) درسی ماندگار در این زمینه است.

فرخ‌زاده با اشاره به اینکه المانهای ماندگار شهری نیاز به ثبت در مراجع قانونی و میراثی به عنوان اموال عمومی و خاطرات نوستالوژیک (حافظه تاریخی شهر و میراث فرهنگی معنوی) دارد، افزود: این اقدام منجر به حفظ و ماندگاری آثار و حفاظت آن در کوتاه مدت و بلند مدت می‌شود.

منبع: تسنیم

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «حادثه آتش‌سوزی طاووس دروازه قرآن شیراز عمدی اعلام شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 8 = ?