ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  3833 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ساده ترین راه برای آنکه خانه تان متفاوت شود

ساده ترین راه برای آنکه خانه تان متفاوت شود

    اگر در جستجوي راهي ساده و کاربردي براي تغيير فضاي منزل هستيد و دوست داريد خانه تان را متحول کنيد،...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

 

 

اگر در جستجوی راهی ساده و کاربردی برای تغییر فضای منزل هستید و دوست دارید خانه تان را متحول کنید، پیشنهاد می کنیم برای شروع با تغییر پرده ها شروع کنید. بی شک انتخاب پرده و تعویض آن یکی از ساده ترین و ارزان ترین روش هایی است که می توانید به واسطه آن تحولی بزرگ در فضای خانه و تک تک اتاق های آن به وجود آورید.

 

پارچه های بافت دار برای پذیرایی

 

از آن جا که اتاق پذیرایی محلی برای گردهمایی اعضای خانواده و فامیل است پیشنهاد می کنیم، برای انتخاب پرده مناسب برای این اتاق سنگ تمام بگذارید و سراغ پارچه هایی خوش آب و رنگ و بافت دار بروید. حتما برای انتخاب پرده اتاق پذیرایی پرده هایی با طراحی متفاوتی را انتخاب کنید. سعی کنید از پرده های 2 تا 3 لایه برای افزایش زیبایی اتاق پذیرایی استفاده کنید. برای این منظور می توانید علاوه بر استفاده از پارچه ساتن از حریر یا تور نیز برای افزایش زیبایی اتاق پذیرایی تان بهره ببرید. به اعتقاد کارشناسان طراحی داخلی انتخاب پرده های والان دار با پارچه های بافت دار می تواند نقش موثری در ایجاد تغییر در فضای اتاق پذیرایی داشته باشد.

 

 

پرده ای که باید شمعی باشد

 

مهم ترین ویژگی پرده ای که برای حمام و سرویس بهداشتی خود انتخاب می کنید قابلیت شستشوی ماهانه است. این پرده از آن جهت که در فضای نمناک و مرطوب قرار دارد، دائم در معرض جذب باکتری ها و آلودگی هاست. از این رو باید جنس و نوع آن را به گونه ای انتخاب کرد که قابلیت نگاه داشتن رطوبت را در خود نداشته باشد و به اصطلاح «شمعی» باشد. اما درباره رنگی که برای پرده سرویس بهداشتی انتخاب می کنید بهتر است سراغ رنگ های گرم بروید تا بتوانید به کمک آنها انرژی مرطوب آب را در حمام خنثی کنید.

 

برای آن که اشتها تحریک شود

 

اگر تصمیم دارید پرده های آشپزخانه را تغییر دهید، حتما سراغ یک طرح ساده با رنگ گرم بروید. انتخاب رنگ های نارنجی، قرمز و زرد از جمله بهترین هاست. از آن جا که فضای آشپزخانه محلی برای گرد آمدن اعضای خانواده است، توصیه می کنیم از رنگ های گرم که موجب افزایش نشاط و صمیمیت میان افراد خانواده می شود، انتخاب کنید. به اعتقاد کارشناسان استفاده از رنگ های گرم مانند قرمز در فضای آشپزخانه یا اتاق ناهارخوری موجب افزایش اشتهای اعضای خانواده به ویژه کودکان می شود. طرح ها و مدل های ساده برای پرده پنجره آشپزخانه مناسب ترین انتخاب است، زیرا سادگی پرده در آشپزخانه ای که مملو از وسایل و ابزار مختلف است می تواند به آرامش فضا بیشتر کمک کند. هم خوانی رنگ پرده با دیوارها و کابینت و مقاومت آن در برابر شستشو از دیگر نکاتی است که باید برای انتخاب پارچه مناسب برای پرده آشپزخانه به آن توجه کنید.

 

برای آن که خوب بخوابید

 

برای تعویض پرده اتاق خواب دنبال رنگی متفاوت بروید. بهترین رنگ ها برای انتخاب پرده رنگی است که با رنگ روتختی یا رنگ دیوار اتاق خواب تناسب داشته باشد. از طرفی پرده اتاق خواب باید ضخامت لازم را داشته باشد تا مانع از نفوذ نور به داخل اتاق شود. از این رو به شما پیشنهاد می کنیم برای انتخاب پرده مناسب سراغ پارچه های ضخیم بروید. اگر تا امروز در اتاقتان از رنگ های نارنجی، کرم شکلاتی یا قهوه ای برای پرده استفاده کرده اید، می توانید این بار رنگ هایی مثل بنفش یا صورتی را انتخاب کنید. انتخاب این رنگ ها علاوه بر آن که جلوه متفاوتی به اتاق خواب تان می بخشد، می تواند تاثیر زیادی در بهبود کیفیت خواب تان نیز داشته باشد، زیرا متخصصان رنگ درمانی بر این باورند که انتخاب رنگ بنفش یا صورتی می تواند به لحاظ روحی ذهن را دعوت به آرامش کند.

 

به روحیه فرزندتان توجه کنید

 

برای انتخاب پرده اتاق خواب کودک بهترین نکته توجه به خلقیات و روحیات فرزندتان است، بنابراین برای انتخاب پرده مناسب کافی است به قهرمان ها و شخصیت های محبوب و مورد علاقه فرزندتان توجه کنید. گاهی می توانید با انتخاب یک پارچه مناسب با طرح های زیبا و کارتونی علاقه کودک تان را به حضور در اتاقش افزایش دهید و بر زیبایی اتاق او بیفزایید. به عنوان مثال، اگر برای اتاق پسر 7-6 ساله تان در جستجوی پرده ای مناسب هستید، می توانید به شخصیت های محبوب او توجه کنید. «اسپایدر من»(مرد عنکبوتی) از جمله محبوب ترین شخصیت ها نزد پسربچه هاست. می توانید با انتخاب پرده ای با طرح«اسپایدر من» به افزایش زیبایی اتاق کودکان بپردازید.
 

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره ساده ترین راه برای آنکه خانه تان متفاوت شود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ساده ترین راه برای آنکه خانه تان متفاوت شود» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید