کد مطلب:  9825 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیماری ابولا در کشور گزارش نشده است / 55 درصد ایرانی ها اضافه وزن دارند

بیماری ابولا در کشور گزارش نشده است / 55 درصد ایرانی ها اضافه وزن دارند

1394/02/15به گزارش آسمونی به نقل از  ایرنا، دکتر اسحاق حسینی روز گذشته در نشست بیست و ششمین کنگره سالیانه جامعه...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

the-disease-has-been-reported-in-iran-abola
the-disease-has-been-reported-in-iran-abola

1394/02/15

به گزارش آسمونی به نقل از  ایرنا، دکتر اسحاق حسینی روز گذشته در نشست بیست و ششمین کنگره سالیانه جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران افزود: هرچند درسال گذشته شاهد بیماری کرونا در ایران بودیم اما ابولا در کشور بروز نکرده است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر 50 تا 55 درصد مردم به اضافه وزن مبتلا هستند که از این میزان 15 درصد چاق هستند.

حسنی بیان کرد: هرچند رژیم غذایی نامناسب و عدم تحرک مهمترین عوامل چاقی در ایران هستند اما ژنتیک نیز در بروز این عارضه نقش دارد.

وی به تعداد مبتلایان به هپاتیت B در دنیا در دنیا نیز اشاره کرد و گفت: تعداد مبتلایان به این بیماری حدود 350 میلیون نفر تخمین زده می شود و براساس برآوردها این رقم به یک میلیارد نفر خواهد رسید.

حسینی به کاهش این بیماری در کشور اشاره کرد و گفت: در 2 دهه قیل این بیماری حدود 3 تا 5 درصد جمعیت کشور را در گیر کرده بود که با اقدامات انجام شده نظیر واکسناسیون این رقم به 1 تا 3 درصد رسیده است.

عضو هیات مدیره جامعه پزشکان متخصص داخلی گفت: در سال های گذشته شایعترین علت انتقال هپاتیت در کشور از طریق مادر به فرزند بود اما اکنون از طریق سوزن های آلوده و معتادان تزریقی این بیماری منتقل می شود.

وی ادامه داد: آندوسکوبی در ابتلای بیماران به هپاتیت نقشی ندارد و در کشور ما همانند سایر نقاط جهان امکان ابتلا از این طریق یک در 100 هزار نفر است که وسایل پزشکی غیر بهداشتی و ضدعفونی نشده می تواند عامل این بیماری باشد.

حسینی از افزایش بیماری التهاب روده ای در کشور خبر داد و گفت: این بیماری علاوه بر تهران و شهرهای بزرگ در مناطق روستایی نیز مشاهده شده است.

: برای دریافت مشاوره درباره بیماری ابولا در کشور گزارش نشده است / 55 درصد ایرانی ها اضافه وزن دارند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیماری ابولا در کشور گزارش نشده است / 55 درصد ایرانی ها اضافه وزن دارند» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید