ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  13210 
12 نظر
12 نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
امکانات جیمیل

امکانات جیمیل

ورود گوگل به عرصه پست‌‌الکترونیکی تحولات مهمی را در این زمینه به‌‌وجود آورد.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

ویژگی های جیمیل

ورود گوگل به عرصه پست‌‌الکترونیکی تحولات مهمی را در این زمینه به‌‌وجود آورد که می‌‌توان ده برابر شدن ظرفیت برخی صندوق‌‌های پست‌‌الکترونیکی رایگان را از آن‌‌جمله دانست. در واقع هنگامی که گوگل عرضه Gmail با ظرفیت یک گیگابایت را اعلام کرد، یاهو (که خیلی ها به اسم ایمیل می شناسند) نیز وادار به عکس‌‌العمل شده، به‌‌طور ناگهانی و اعلام نشده، ظرفیت صندوق‌‌های پستی رایگان خود را از 6 مگابایت به 100مگابایت و سپس به یک گیگابایت افزایش داد؛ گوگل هم متقابلاً ظرفیت این صندوق‌‌ها را به دو گیگابایت رسانید.
1 - ورود مستقیم به Gmail Inbox :
کاربران یاهو می‌دانند که ورود به Inbox آنها طی دو مرحله صورت می‌‌گیرد، اما ورود به Inbox در Gmail به طور مستقیم و فقط طی یک مرحله انجام می‌‌شود. در شرایطی که سرعت اتصال به اینترنت کم باشد، این ویژگی خود مزیت مهمی به‌‌شمار می‌‌رود.
 
2 - امکان الصاق ضمیمه به نامه در حالت Offline :
کاربرانی که در یک شبکه قرار دارند و در عین حال از اتصال اینترنت استفاده می‌کنند، می‌توانند در حالت Offline فایل‌‌های خود را به نامه مورد نظر ضمیمه کنند. حتی کاربرانی که به‌‌صورت Dial up به اینترنت وصل شده‌‌اند، هنگامی که اتصال آنها برقرار نیست اما صفحه Gmail آنها وجود دارد، می‌‌توانند فایل‌‌های مورد نظر را به نامه ضمیمه کرده، پس از اتصال به اینترنت، آنها را ارسال کنند. این در حالی است که ضمیمه کردن فایل‌‌ها در یاهو فقط در حالت اتصال به اینترنت امکان‌‌پذیر بوده و سرعت این کار نیز پایین است. البته این ویژگی Gmail در مورد خطوط پر سرعت ADSL بی‌‌استفاده است.
 
3 - سرعت بسیار بالا در ضمیمه‌‌کردن فایل‌‌ها :
سرعت ضمیمه‌کردن فایل‌ها در Gmail در قیاس با یاهو به انداره‌ای بالاست که کاربر خطوط پر سرعت، گمان می‌کند در حال انتقال فایل از یک قسمت به قسمتی دیگر در کامپیوتر خود است.
 
4 - امکان ارسال نامۀ الکترونیکی به عنوان سایر حساب‌‌های پست‌‌الکترونیکی شما :
اگر شما به هر دلیل بیش از یک صندوق پست‌‌الکترونیکی استفاده می‌کنید، گوگل این امکان را فراهم کرده است تا بتوانید با استفاده از ویرایش‌گر Gmail ، مکاتبات خود را با عنوان سایر حساب‌های پست‌‌الکترونیکی خود ارسال کنید. این کار با معرفی سایر حساب‌های پست‌‌الکترونیکی شما به Gmail ممکن می‌شود. در این صورت می‌توانید نامه خود را در ویرایش‌گر Gmail آماده کرده و آن را با عنوان یکی دیگر از حساب‌های خود (مثلاً آدرس پست‌‌الکترونیکی شرکت خود) ارسال کنید. در این حالت، دریافت کننده، نامه‌ای دریافت می‌کند که توسط شما و از طریق آدرس پست‌‌الکترونیکی محل کارتان ارسال شده است. این سرویس هنوز با چالش‌های قانونی روبروست و در برخی کشورها ممنوع است.
 
5 - ویروس‌‌یابی نامه‌‌ها :
یاهو به‌طور رایگان، تمامی پیام‌های ارسالی و دریافتی از طریق خود را، به‌طور رایگان با آنتی‌ویروس Norton شرکت Symantec بررسی می‌‌کند تا آلوده به نرم‌‌افزارهای مخرب نباشند، در حالی که Gmail این مهم را بر عهده خود شما می‌‌گذارد.
 
6 - دریافت تمامی فایل‌‌های ضمیمه به‌‌صورت همزمان :
اگر شما نامه‌ای دریافت کرده باشید که بیش از یک فایل ضمیمه داشته باشد، Gmail به شما امکان می‌دهد که همه ضمائم را به یکباره دریافت( Download ) کنید.
 
7 - ثبت خودکار مکالمات در Sent Mail :
تمامی مکاتبات شما در Gmail به‌صورت خودکار در پوشه Sent Mail ثبت می‌‌شود. در صورتی که هریک از مکاتبات قبلی شما پاسخ دریافت کند، Gmail آن را به‌‌صورت یک پرونده با سوابق آن به Inbox منتقل می‌‌کند تا شما آن نامه را با سوابق مربوط به آن به صورت یک‌‌جا در اختیار داشته باشید.
 
8 - امکان انتقال( Divert ) رایگان :
Gmail در حال حاضر به کاربران خود امکان داده است تا نامه‌های دریافتی خود را به هر آدرس پست‌‌الکترونیکی دیگری که مایلند، انتقال دهند؛ در حالی‌که کاربران یاهو باید برای این سرویس پول بپردازند. البته یاهو هم اجازه می‌دهد که حساب‌های پست‌‌الکترونیکی از نوع POP3 خود، از جمله Gmail را در Inbox یاهو خود ببینید و مدیریت کنید.
 
11 - تبلیغات نامحسوس در Gmail :
در یاهو تبلیغات کاملاً آشکار و بعضاً مزاحم و دارای حجم زیادی است؛ در حالی‌که در Gmail این این تبلیغات کمتر و تا حدود زیادی نامحسوس است؛ فعلاً از این ویژگی لذت ببرید، چون وقتی Gmail از حالت بتا(آزمایشی) خارج شود، او هم از تبلیغات مستقیم استفاده خواهد کرد.
نظر خود را درباره «امکانات جیمیل» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره امکانات جیمیل فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید