کد مطلب:  44365 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بازداشت رئیس جمهور سابق پاکستان

بازداشت رئیس جمهور سابق پاکستان

دادگاه اسلام آباد زمینه را برای بازداشت "آصف علی زرداری" رئیس جمهور پیشین پاکستان از سوی دیوان محاسبات ملی این کشور در پرونده های فساد مالی جاری علیه وی محیا کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بازداشت رئیس جمهور سابق پاکستان - The detention of former President of Pakistan
بازداشت رئیس جمهور سابق پاکستان - The detention of former President of Pakistan
بازداشت رئیس جمهور سابق پاکستان - The detention of former President of Pakistan

به گزارش آسمونی:دادگاه اسلام آباد با مخالفت با وثیقه "آصف علی زرداری" رئیس جمهور پیشین پاکستان ، زمینه را برای بازداشت وی از سوی دیوان محاسبات ملی این کشور در پرونده های فساد مالی جاری علیه وی محیا کرد.

شبکه خبری «جیو نیوز» اعلام کرد: دادگاه اسلام آباد با وثیقه "آصف علی زرداری" رهبر حزب مردم و رئیس جمهور پیشین پاکستان و "فریال تالپور" خواهر وی برای جلوگیری از بازداشت احتمالی خود توسط دیوان محاسبات ملی پاکستان مخالفت کرد.

براساس جزئیات منتشر شده، دادگاه اسلام آباد با رد درخواست ضمانت این افراد، زمینه را برای بازداشت آنها در پرونده های پولشویی و استفاده از حساب های جعلی بانکی هموار کرده است.

منابع خبری به نقل از مقامات دیوان محاسبات ملی پاکستان اعلام کردند: "آصف علی زرداری" امروز پس از مخالفت دادگاه اسلام آباد با وثیقه اش ، توسط بازرسان این سازمان بازداشت خواهد شد. این درحالی است که به گفته منابع ، تیم عملیاتی دیوان محاسبات ملی پاکستان برای بازداشت زرداری وارد عمل شده است. پرونده فساد مالی علیه "آصف علی زرداری" و "فریال تالپور" خواهرش مدت زیادی بود که در دادگاه اسلام آباد جریان داشت و آنان با استفاده از وثیقه از بازداشت شدن توسط دیوان محاسبات ملی جلوگیری کرده بودند.

این در حالی است که حزب مردم پاکستان در اعتراض به لغو وثیقه "آصف علی زرداری" در نشست پارلمان ملی که در اسلام آباد جریان دارد ، دست به اعتراض زده همچنین برای نشست فوق العاده ، اعضای ارشد خود را فراخوانده است.

رویکرد جاری می تواند مشکلات زیادی را برای دولت فعلی پاکستان در بر داشته باشد زیرا احزاب مخالف در پاکستان پیش از این اعلام کرده اند که علیه حزب حاکم پس از ماه رمضان متحد شده و به سوی پایتخت راهپیمایی خواهند کرد. این احزاب مدعی هستند که حزب حاکم با سوء استفاده از سازمان های دولتی در تلاش برای کنار زدن رهبران ارشد احزاب مخالف دولت است اما حزب حاکم پاکستان مدعی است که احزاب مخالف تنها با هدف مخفی کردن فسادهای مالی و پولشویی های غیرقانونی خود ، چنین توطئه هایی را دنبال می کنند. "آصف علی زرداری" رهبر حزب مردم در سال های 2009 تا 2013 به عنوان رئیس جمهور پاکستان فعالیت داشته است. وی پیش از رسیدن به عنوان ریاست جمهوری نیز چند بار با اتهامات گوناگون ازجمله فساد مالی ، قتل و غیره زندانی شده سپس آزاد شده است.

: برای دریافت مشاوره درباره بازداشت رئیس جمهور سابق پاکستان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «بازداشت رئیس جمهور سابق پاکستان» در کادر زیر بنویسید :

4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید