کد مطلب: 24024 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بلایی که دندانپزشک در اولین قرار بر سر دختر جوان آورد

بلایی که دندانپزشک در اولین قرار بر سر دختر جوان آورد

به گزارش آسمونی : رییس پلیس فتا استان خراسان رضوى،‌ از شناسایى عامل جعل و سوء استفاده از دختر جوان مشهدى در...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی : رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی،‌ از شناسایی عامل جعل و سوء استفاده از دختر جوان مشهدی در فضای سایبر خبر داد.

سرهنگ جواد جهانشیری در تشریح خبر گفت: خانمی سراسیمه و آشفته به پلیس فتا استان مراجعه و درخواست رسیدگی به شکوائیه خود را داشت.
 
وی افزود: شاکی در اظهارات اولیه خود به کارشناسان پلیس فتا استان گفت، با توصیه یکی از دوستان و از روی حس کنجکاوی در سایت همسریابی عضویت پیدا کرده و با آقای دکتر دندانپزشکی آشنا شدم و با توجه به هشدارها و توصیه‌های پلیس فتا در خصوص هویت فرد مذکور تحقیقات کرده و متوجه شدم هویت وی واقعی و ادعای وی صحیح است و با توجه به ابعاد شخصیت وی برای ادامه آشنایی مصمم‌تر شدم و به دعوت وی برای اولین و آخرین بار در رستورانی برای ناهار دعوت شدم تا اینکه تلفنش زنگ خورد و خبر مرگ ناگهانی پدرش را دادند و او هم برای رفتن به شهرستان از من درخواست اتومبیل‌ام را به همراه مدارک آن نمود و من هم مدارک به همراه خودرو‌ام را تحویل او دادم که متوجه شدم دیگر خبری از آقای دکتر نیست.
 

رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا طی اقدامی سریع پس از اخذ اظهارات شاکی بلافاصله پرونده را در دست اقدام و بررسی‌های لازم در این خصوص را به عمل آوردند که با تحقیقات صورت گرفته مشخص شد عامل کلاهبرداری از زن جوان با سوء استفاده از مدارک هویتی دندانپزشک نام آشنای مشهدی، اقدام به کلاهبرداری کرده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پس از شناسایی متهم توسط کارشناسان زبده پلیس فتا و هماهنگی لازم با مقام محترم قضایی اقدام لازم جهت دستگیری متهم صورت گرفت و طی عملیاتی وی در خروجی شهر دستگیر شد.

سرهنگ جهانشیری ادامه داد: متهم دستگیرشده که مردی 23 ساله بود در اعتراف به جرم Crime خود گفت: به دلیل بیکاری، با سوء استفاده از هویت برادرم و جعل عنوان وی اقدام به عضویت در سایت همسر‌یابی کردم و پس از آشنایی و جلب اعتماد زن جوان به بهانه ازدواج، با هدف کسب منفعت مالی،‌ قصد داشتم خودرواش را با مدارکی که در اختیار داشتم در سایت‌های واسطه بفروشم.

رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی تصریح کرد: خوشبختانه قبل از اینکه خودرو شاکی بفروش برسد به صاحب آن باز پس داده شد و متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قضایی به دادسرا اعزام شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: شهروندان گرامی و کاربران محترم اینترنت؛ "هویت پنهان" از ویژگی‌های بارز فضای سایبر می‌باشد لذا هرگز به افراد ناشناسی که با آن‌ها در فضای سایبر آشنا می‌شوید، اعتماد نکرده به ویژه سایت‌های همسریابی که در حال حاضر به مکانی برای سوء استفاده و کلاهبرداری از افراد تبدیل شده‌است.

منبع خبر : رکنا

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «بلایی که دندانپزشک در اولین قرار بر سر دختر جوان آورد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 9 = ?