کد مطلب:  41981 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ برگزاری آزمون‌های پزشکی تغییر کرد

تاریخ برگزاری آزمون‌های پزشکی تغییر کرد

به گزارش آسمونی:سازمان سنجش آموزش کشور با صدور اطلاعیه‌ای از تغییر زمان برگزاری آزمون‌های کارشناسی ارشد...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ برگزاری آزمون‌های پزشکی تغییر کرد
تاریخ برگزاری آزمون‌های پزشکی تغییر کرد

به گزارش آسمونی:سازمان سنجش آموزش کشور با صدور اطلاعیه‌ای از تغییر زمان برگزاری آزمون‌های کارشناسی ارشد پزشکی و غیرپزشکی سال جاری خبر داد.

سازمان سنجش آموزش کشور با صدور اطلاعیه‌ای از تغییر زمان برگزاری آزمون‌های کارشناسی ارشد پزشکی و غیرپزشکی سال جاری خبر داد.در این اطلاعیه آمده است:

ضمن ابراز تأسف و اعلام همدردی با هموطنان عزیزی که در اثر جاری شدن سیل اخیر در بخش‌هایی از شهرها و استان‌های کشور دچار آسیب شده‌اند، بدین‌وسیله به اطلاع داوطلبان آزمون‌های ذیل می‌رساند، با توجه به مشکلات موجود در این مناطق و براساس گزارش‌های سازمان هواشناسی و در نظرگرفتن وضعیت موجود استان خوزستان و گزارش های وزارت کشور و هلال احمر، شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی علی‌رغم وجود مشکلات اجرایی، تأخیر در اعلام نتایج نهایی آزمون‌ها، نیاز به تغییر و اصلاح برنامه زمانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای شروع سال تحصیلی و مشکلاتی که ممکن است برای داوطلبان سایر مناطق ایجاد کند، در جلسه فوق‌العاده روز شنبه 24 فروردین ماه مصوب کرد، زمان برگزاری آزمون‌های تحصیلات‌تکمیلی، بدین ترتیب تغییر ‌یابد:  1. زمان برگزاری آزمون کارشناسی‌ارشد سال 1398 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از روزهای 5 و6 اردیبهشت 1398 به روز‌های 23 و 24 خرداد 1398 تغییر ‌یابد.
  2. زمان برگزاری آزمون کارشناسی‌ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال 1398 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از روزهای 30 و 31 خرداد 1398 به روز‌های 27 و 28 تیر 1398 تغییر ‌یابد.
  3. زمان برگزاری آزمون‌ دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته‌های علوم پایه‌ پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندان‌پزشکی سال تحصیلی 99-98 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از روزهای 12 و 13 اردیبهشت 1398 به روز‌های 30 و 31 خرداد 1398 تغییر ‌یابد.

این سازمان تاکید کرد که آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سال 1398 در تاریخ اعلام شده قبلی (13 و 14 تیر ماه 1398) برگزار خواهد شد.

گفتنی است؛ مخاطبان سامانه فارس من طی روزهای گذشته درخواستی مبنی بر «تغییر زمان آزمون دکتری وزارت بهداشت» را در این سامانه ثبت کرده بودند.

منبع: فارس

نظر خود را درباره «تاریخ برگزاری آزمون‌های پزشکی تغییر کرد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید