کد مطلب:  52215 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نیاز روزانه واحدهای تولیدی گیلان به  25 تن الکل

نیاز روزانه واحدهای تولیدی گیلان به 25 تن الکل

معاون اقتصادی استاندار گیلان یکی از مشکلات واحدهای تولیدی را تامین الکل دانست و گفت: برای تولید 200 هزار قوطی محلول و ژل ضد عفونی کننده روزانه به 25 تن الکل نیاز داریم.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نیاز روزانه واحدهای تولیدی گیلان به  25 تن الکل - The daily requirement of Guilan production units is 25 tons of alcohol
نیاز روزانه واحدهای تولیدی گیلان به 25 تن الکل - The daily requirement of Guilan production units is 25 tons of alcohol
نیاز روزانه واحدهای تولیدی گیلان به 25 تن الکل - The daily requirement of Guilan production units is 25 tons of alcohol

به گزارش آسمونی : آرش فرزام صفت در گفت و گوی ویژه خبری شبکه باران، با بیان اینکه امروز دنیا با یک پدیده نوظهور و ناشناخته به نام کرونا مواجه شده است، اظهار کرد: کشور ما و استان ما نیز متاثر از تبعات این بیماری است و لذا استفاده از وسائل حفاظت شخصی و اقلام بهداشتی در اولویت مردم قرار دارد.وی افزود: به طور طبیعی حدود سه تا چهار واحد تولیدی بهداشتی در گیلان فعالیت می کنند و تولیدات آنها در بخش مواد ضد عفونی کننده و محلول های بهداشتی است و تعدادی از واحدها ماسک مورد نیاز معمول استان را تامین می کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان، از تشکیل کارگروه تولید، توزیع و نظارت ذیل ستاد مبارزه با کرونای استان خبر داد و تصریح کرد: یکی از اهداف این کارگروه که با دستور استاندار تشکیل شده است، افزایش واحدهای تولیدکننده اقلام و مواد بهداشتی و افزایش تولید واحدهای فعال است.

فرزام صفت با بیان اینکه در حال حاضر 12 واحد در سطح استان مواد بهداشتی و محلول های ضد عفونی کننده و ژل های ضد عفونی کننده و پد الکلی و ماسک و وسائل مراقبتی تولید می کنند، گفت: همچنین سه واحد تولیدی در منطقه آزاد انزلی فعال شده است.

وی تولید روزانه استان را 35 تن محلول ضد عفونی کننده معادل 200 هزار قوطی محلول و ژل دانست و اضافه کرد: بیش از 500 هزار پد الکلی و 50 هزار ماسک روزانه تولید می شود. البته این واحدها شناسنامه دار و برخوردار از پروانه بهداشت و پروانه بهره برداری هستند.

معاون اقتصادی استاندار گیلان، با بیان اینکه شیوع کرونا یک جهش در بازار تقاضا نسبت به بازار عرضه استان ایجاد کرده است، متذکر شد: مردم حق دارند که اقلام بهداشتی را مطالبه کنند، زیرا می خواهند از این بیماری اجتناب کنند،اما توان استان و کشور برای تولید محدود است. در گذشته روزانه در گیلان کمتر از 2000 ماسک تولید می شد که جوابگوی نیاز آزمایشگاه ها و بیمارستان ها بود، اما اکنون همه مردم متقاضی هستند و تولید 50 هزار ماسک در روز هم نیاز استان را رفع نمی کند.

فرزام صفت، یکی از مشکلات واحدهای تولیدی را تامین الکل دانست و گفت: برای تولید 200 هزار قوطی محلول و ژل ضد عفونی کننده روزانه به 25 تن الکل نیاز داریم و تنها یک کارخانه در گیلان الکل تولید می کند. البته کارخانه مذکور با ظرفیت کامل در حال تولید الکل است و روزانه 20 تن تولید دارد لذا روزانه با کسری پنج تا 10 تنی الکل در استان مواجه هستیم. در این راستا سامانه ای در وزارت بهداشت راه اندازی شده و تولیدکنندگان نیازهای خود را در آن ثبت می کنند و تاکنون نیاز الکلی واحدهای تولیدی استان را تامین کردیم.

وی از توزیع اقلام بهداشتی تولید شده در سطح 59 داروخانه استان خبر داد و خاطرنشان کرد: روزانه 1500 ماسک در این داروخانه ها توزیع می شود، اما محلول های ضد عفونی کننده به اندازه کافی وجود دارد و ماسک مشکل اصلی است.

معاون استاندار گیلان، با بیان اینکه عرضه کم ماسک موجب شده برخی از افراد با احتکار از خلاءهای اقتصادی استفاده کنند، یادآور شد: برای جلوگیری از بازار سیاه، کلیه تولیدات ماسک را در سطح داروخانه ها توزیع کردیم، اما از مردم می خواهیم در خانه بمانند تا نیاز آنان به ماسک به حداقل برسد.

فرزام صفت، با اشاره به شرایط امحال بانک ها در پرداخت اقساط، عنوان کرد: با پیشنهاد استان و موافقت در سطح ملی، تا پایان فروردین ماه بانک ها از صدور هرگونه اخطار و اجرایی برای ضامنین و مزایده املاک خودداری خواهند کرد. البته این فرایند برای برخی از صنوف و فعالیت ها تعریف شده و مردم نگران پیامک های بانکی و جریمه تاخیر نباشند.

: برای دریافت مشاوره درباره نیاز روزانه واحدهای تولیدی گیلان به 25 تن الکل فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «نیاز روزانه واحدهای تولیدی گیلان به 25 تن الکل» در کادر زیر بنویسید :

8 - 2 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید