کد مطلب:  44806 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
معاون  وزیر صنعت : ارز 4200 تومانی فعلا حذف نمی‌شود

معاون وزیر صنعت : ارز 4200 تومانی فعلا حذف نمی‌شود

معاون وزیر صمت و دبیر ستاد تنظیم بازار در واکنش به ماجرای حذف شدن یا نشدن تخصیص ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی گفت: در حال حاضر شرایط همان شرایط قبل است و اگر قرار باشد اتفاق خاصی رخ دهد، حتماً اطلاع رسانی می شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
معاون  وزیر صنعت : ارز 4200 تومانی فعلا حذف نمی‌شود - The currency of 4200 Tomans is not currently deleted
معاون وزیر صنعت : ارز 4200 تومانی فعلا حذف نمی‌شود - The currency of 4200 Tomans is not currently deleted
معاون وزیر صنعت : ارز 4200 تومانی فعلا حذف نمی‌شود - The currency of 4200 Tomans is not currently deleted

به گزارش آسمونی:عباس قبادی، معاون وزیر صمت در حاشیه مراسم روز ملی اصناف در جمع خبرنگاران در پاسخ به اینکه با توجه به تصمیم گیری سران سه قوه در رابطه با حذف یا ماندگاری دلار 4200 تومانی، آیا ستاد تنظیم بازار گزارش خاصی در این رابطه تهیه کرده است، اظهار کرد: ما به صورت روزانه گزارش قیمت‌ها و وضعیت بازار را به مقامات ارشد نظام اعلام می‌کنیم و البته اثرات تغییرات ارز 4200 تومانی به سایر ارزها را به مقامات مسئول کشور تهیه کرده‌ایم.

دبیر ستاد تنظیم بازار در پاسخ به سوال تسنیم که آیا کالاهای اساسی با قیمت ارز 4200 تومانی به سفره مردم می‌رسد یا خیر گفت: برخی کارشناسان معتقدند که برخی کالاهای اساسی با قیمت ارز دولتی به دست مردم نمی‌رسد و بر همین اساس موضوع حذف ارز 4200 تومانی را مطرح می‌کنند ولی ما معتقدیم برخی کالاها از جمله شکر، برنج و نهاده‌ها با همان قیمت دولتی در بازار عرضه می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه حذف ارز 4200 تومانی برای چه کالاهایی محتمل است، افزود: در حال حاضر شرایط همان شرایط قبل است و اگر قرار باشد اتفاق خاصی رخ دهد، حتماً اطلاع رسانی می شود.معاون وزیر صمت درباره اینکه ارز 4200 تومانی حذف می‌شود یا خیر، گفت: ما فعلاً اعتقاد داریم که نباید تغییرات خاصی رخ دهد. ما گزارش خود را به سران سه قوه دادیم.

وی خاطرنشان کرد: البته ما فقط گزارشات کارشناسی را تهیه و خدمت مقامات می دهیم، آنها تصمیم می گیرند.

قبادی درباره افزایش نرخ لبنیات نیز گفت: اگر لبنیات بالاتر از قیمت مصوب دولت و ستاد تنظیم بازار عرضه شود، تخلف است و حتماً برخورد می کنیم.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا عوارض صادراتی جدیدی در دست تویب است یا خیر گفت: حداقل در هفته جاری قرار نیست عوارض صادراتی جدیدی ابلاغ شود و اگر قرار باشد در این حوزه اتفاقی رخ دهد، حتماً اطلاع رسانی خواهد شد.

: برای دریافت مشاوره درباره معاون وزیر صنعت : ارز 4200 تومانی فعلا حذف نمی‌شود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معاون وزیر صنعت : ارز 4200 تومانی فعلا حذف نمی‌شود» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید