کد مطلب:  49997 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
صنعت آرایشی بهداشتی کشور 4.5 درصد رشد کرده است

صنعت آرایشی بهداشتی کشور 4.5 درصد رشد کرده است

مدیر کل اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: صنعتی آرایشی و بهداشتی رو به رشد است و میانگین رشد آن از 2016 تا 2023 حدود 4.5 درصد تخمین‌زده شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
صنعت آرایشی بهداشتی کشور 4.5 درصد رشد کرده است
صنعت آرایشی بهداشتی کشور 4.5 درصد رشد کرده است
صنعت آرایشی بهداشتی کشور 4.5 درصد رشد کرده است - The country's cosmetics industry has grown 4.5 percent

به گزارش آسمونی : دکتر عبدالعظیم بهفر در مراسم افتتاحیه دومین همایش و نمایشگاه بین‌المللی فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی، شوینده، سلولزی و صنایع وابسته (ایران‌کازمتیکا) اظهار کرد: محصولات ارگانیک، طبیعی، گیاهی و حلال امروز در صنعت آرایشی رشد بسیار داشته است و می‌تواند سرعت رشد صنعت کازمتیک یا آرایشی بهداشتی را چند برابر کند.

بهفر با اشاره به افزایش مصرف محصولات آرایشی بهداشتی در ایران و جهان اظهار کرد: تغییر سبک زندگی و به دنبال آن افزایش مصرف، فرآورده‌های آرایشی بهداشتی می‌تواند فرصتی برای اشتغال‌زایی باشد.وی افزود: با توجه به رتبه علمی ایران در حوزه شیمی و داروسازی می‌توانیم تبدیل به قطب تولید محصولات آرایشی و بهداشتی در منطقه شویم. خوشبختانه میزان تولید و صادرات در 2 سال گذشته روند رو به رشدی داشته است.

مدیرکل اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: با توجه به تجربه جدید در حوزه صنعت کازمتیک، شرکت‌های بزرگ در این حوزه سالیانه 80 ماده اولیه جدید تولید و 25 درصد فرآورده‌های خود را باز فرمول نویسی و با طراحی جدید وارد بازار می‌کنند.وی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که تنوع در فرآورده‌های آرایشی بهداشتی یک بحث جدی است و از همه دست اندرکاران می‌خواهم به تولید و بازنویسی فرمول طراحی جدید و به منظور وارد کردن مواد اولیه جدید تحقیقات و اقداماتی داشته باشند تا بتوانیم در صنعت کازمتیک در منطقه خودنمایی و رشد کنیم.

مدیرکل اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با تاکید بر لزوم برون سپاری امور، گفت: امیدواریم شاهد ایجاد تسهیلاتی برای واردات ماده اولیه و بالک برای تولید این محصولات در کشور باشیم.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، وی ادامه داد: رویکرد محدودیت در واردات به جای ممنوعیت واردات، می‌تواند در این حوزه کمک کننده باشد؛ موضوعی که در جلسات با ستاد مبارزه با قاچاق کالا مطرح شده است، یکی از موضوعاتی که باعث پر رنگ شدن قاچاق می‌شود نبود شبکه های توزیع آرایشی و بهداشتی است و بر طرف کردن برخی موازی کاری‌ها هم به رشد این صنعت کمک کننده خواهد بود.وی گفت: همراهی با تولیدکنندگان دانش بنیان و استارتاپ‌ها و به کارگیری جوانان در صنعت کازمتیک به رشد این صنعت کمک می‌کند.

: برای دریافت مشاوره درباره صنعت آرایشی بهداشتی کشور 4.5 درصد رشد کرده است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «صنعت آرایشی بهداشتی کشور 4.5 درصد رشد کرده است» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید