کد مطلب:  56918 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
وزیر بهداشت: واکسن کرونا به زودی وارد کشور خواهد شد

وزیر بهداشت: واکسن کرونا به زودی وارد کشور خواهد شد

وزیر بهداشت: متاسفانه هوای شمال کشور، مه آلود از کووید ۱۹ است.

زمان مطالعه: 3 دقیقه

نمکی گفت: مشکلات نقل و انتقال ارز برای تامین واکسن کرونا در حال گره‌گشایی است و به زودی واکسن کرونا وارد کشور خواهد شد.

به گزارش آسمونی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در رصدخانه سلامت وزارت بهداشت اظهار کرد: تهیه واکسن کرونا تحت تاثیر فشارهای ناجوانمردانه آمریکایی ها و مشکلات در نقل و انتقال پول قرار داشت که خوشبختانه مشکلات در حال گره گشایی است و به این ترتیب به زودی واکسن وارداتی کرونا برای تزریق در گروه های آسیب پذیر وارد کشور خواهد شد.

وی افزود: همچنین با کار گسترده انجام شده در داخل کشور، واکسن داخلی به عنوان افتخار ملی در خدمت مردم عزیز خواهد بود و در نشست آتی گزارش آن را به مردم ارائه خواهم داد.

نمکی ضمن قدردانی از همکاری سازمان بسیج، وزارتخانه های کشور، راه، ارتباطات و گردشگری و همچنین سازمان های غیردولتی، ناجا، نیروهای مسلح و همچنین مردم در این طرح محله محور شهید سلیمانی گفت: طرح شهید سلیمانی دستاوردهای خوبی داشته است و امیدواریم که میزان مشارکت و همدلی مردم افزایش یابد و در رابطه با هر خانه یک پایگاه سلامت، سفیران سلامت واقعی را در این دوره تکمیل کنیم.

وزیر بهداشت گفت: ما در گذشته مرگ حدود 500 نفر را داشتیم که داغ سینه سوزی بود و به دنبال اقدامات انجام شده امروز مرگهای زیر 300 نفر را تجربه می کنیم هر چند که هنوز هم روزهای غم انگیزی بوده و مرگ هر شهروند در هر جای دنیا ملال انگیز است و امروز هم بیش از 290 خانواده را در کشورمان داغدار دیدیم.

کاهش 30 درصدی تخت های کرونا

نمکی با اشاره به دستاورد طرح شهید سلیمانی بیان کرد: اولین دستاوردمان کاهش ورودی بیمارستان هاست و شاهد کاهش 30 درصدی تخت های کرونا هستیم و این نفس کشی برای همکارانم در بیمارستان هاست.

وزیر بهداشت گفت: در مجموع به دنبال تلاش شبانه روزی بهورزان، کادر بهداشتی و درمانی، علوم آزمایشگاهی و دست اندرکاران سلامت تعداد تست های کرونا امروز به 70 هزار رسید و در روزهای آینده به 100 و 120 هزار خواهد رسید و به این ترتیب بیماریابی بییشتری را تجربه می کنیم و به دلیل تشخیص زودرس، بیماران بدحال کمتری روانه بیمارستاها می شوند و مرگ و میرها نیز کاهش خواهد داشت. بنابر برآوردهای بین‌الملی امروز باید مرگ بالای 1100 را تجربه می کردیم که خوشبختانه به دنبال اقدامات انجام شده میزان مرگ و میرها به زیر 300 رسیده است و و ان شاالله به سمت 200 و پایین تر حرکت خواهد کرد.

نمکی گفت: با تست‌های سریع بیماران بدحال کمتری به بیمارستان ها می رسند و بر اساس پیش بینی های بین المللی ما مرگ بالای 1100 را باید تجربه می کردیم.

34 شهر در وضعیت قرمز کرونایی هستند

نمکی بیان کرد: امروز به 34 شهر قرمز و 260 شهرستان نارنجی و 154 شهرستان زرد رسیده‌ایم؛ در یکم آذر ماه کشور قرمز رنگ بود و در 11 آذر شهرهای قرمز کمتر و نارنجی بیشتر شد و امیدواریم روند خروج رنگ قرمز از نقشه را بیشتر شاهد باشیم.

وزیر بهداشت گفت: به کمک دکتر شریفی در دانشگاه شریف و تیمشان در IT امکاناتی را فراهم کردیم که بر اساس آن می توانیم روی نقشه کلیک کنیم و وضعیت کرونایی هر شهرستان و استان را به صورت مجزا رصد کنیم؛ به عنوان مثال در استان گلستان آق قلا یا کرمان شهر راور قرمز هستند و این فناوری به ما کمک می کند که برای هر شهر جداگانه تصمیم گیری و اعمال محدودیت کنیم.

نمکی بیان کرد: بزرگترین اضطراب ما عادی انگاری است و با سفید شدن شهرها خطر عادی انگاری بیشتر می شود و این در حالی است که چاره ای جز رعایت فاصله گذاری اجتماعی نداریم.

هوای شمال کشور، مه آلود از کووید 19 است

وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت بیماری در استانهای شمالی کشور گفت: روزی به همکاران عرض می کردم گرفتاری ما در استانهای شمالی معطوف خواهد شد به جمعیت روستانشین. امروز متاسفانه روستاهای پاک، گرفتار شدند. به عنوان مثال اکثر روستاهای ترکمن نشین در گلستان و همچنین روستاهای مازندران به خصوص در ارتفاعات که قبل پاک بودند، گرفتار شدند.

وی افزود:‌ در گیلان هم گرفتاریهایی داریم. در مجموع هوای زنجیره سرسبز شمال کشور مه آلود از ویروس کووید 19است. برخی از استانها نظیر سیستان در سیستان و بلوچستان می توانند از رفت و آمدها به استانهای شمالی، متاثر شوند و باید در این زمینه مراقبت شود.

نمکی درباره وضعیت استانهای جنوبی با توجه به آبگرفتگی ها در برخی از شهرهای جنوبی گفت: در این استانها نیز باید مراقبت شود در فرونشت آبی که به فاضلاب آلوده است، بیماریهای روده ای مهار شود؛ همانند آنچه که سال گذشته شاهد آن بودیم و تردید ندارم امسال هم مانند سال گذشته این قابلیت را نشان خواهیم داد. بعد از آن هم بحث کووید و توجه به تهویه هوای منازل است که لازم است توجه شود.

: برای دریافت مشاوره درباره وزیر بهداشت: واکسن کرونا به زودی وارد کشور خواهد شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «وزیر بهداشت: واکسن کرونا به زودی وارد کشور خواهد شد» در کادر زیر بنویسید :

3 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید