مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  44506 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بهترین شرکت سازنده موشن گرافیک

بهترین شرکت سازنده موشن گرافیک

موشن گرافیک گونه ای از فیلم سازی است که برای تولید آن از گرافیک متحرک استفاده می شود.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

موشن گرافیک گونه ای از فیلم سازی است که برای تولید آن از گرافیک متحرک استفاده می شود. در این آثار دو هنر فیلم سازی و گرافیک با یکدیگر تلفیق شده و از قابلیت های هر دو جهت انتقال محتوا و پیام استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با بهترین شرکت سازنده موشن گرافیک این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به ارائه اطلاعات کاملی در مورد آن می پردازیم.

ساخت موشن گرافیک

تیزر های موشن گرافیک معمولا دو خصوصیت عمده دارند:

  • از طریق عناصر بصری گرافیکی تاثیر فوری و جلب توجه کننده ای روی مخاطب می گذارند.
  • همچون دیگر آثار گرافیکی موجز، مینیمال، سمبولیک و نشانه محور هستند.

این دو خصوصیت موجب می شود که هم در فیلم هایی که با هدف برندیگ تولید می شوند کاربرد زیادی داشته باشند و هم در فیلم هایی که به تشریح یک فرآیند می پردازند و مخصوصا فیلم های آموزشی کاربرد بسیاری داشته باشند.

تاثیر گذاری رنگ، فرم، بافت، حرکت و... در کنار موسیقی و افکت صدا می تواند برند مورد نظر را در حافظه مخاطب حک کند و رنگ سازمانی، لوگو، تایپوگرافی و دیگر عناصر یک برند را به ناخود آگاه ذهن بینند ببرد. هویت سازی لوگو و برند در تقریبا تمامی شبکه های تلویزیونی توسط تیزرها، آرم استیشن ها، وله ها، تیتراژ، opener ها، اعلام برنامه ها و میان برنامه های موشن گرافیک انجام میشود.

از سوی دیگر موجز بودن و سادگی مینیمالیستی موشن گرافیک و استفاده از نماد ها کمک می کند تا برای اهداف آموزشی و پرزنت ها بسیار مفید باشد. به عنوان مثال تشریح یک ایده استارتاپی و یا فرایندی که قرار است اجرا شود اما مردم از ساز و کار آن اطلاعی ندارند با این روش بسیار مناسب است.

از سوی دیگر با توجه به اینکه عنصر داستان و درام در موشن گرافیک نسبتا کمرنگتر از دیگر تکنیک های فیلم سازی است می توان گفت که عمق و ماندگاری اثر تبلیغات و محتوای این آثار کمتر از تکنیک های دیگری چون انیمیشن های داستانی است. شاید بتوان گفت تاثیری سریع و قوی اما با ماندگاری قدری محدود تر.

تفاوت انیمیشن و موشن گرافیک

موشن گرافیک
موشن گرافیک

انیمیشن بیشتر جنبه داستانی دارد و غالبا محتوای خود را از طریق داستان به بیننده منتقل می کند اما موشن گرافیک بیشتر با تکیه بر تصویر و عناصر بصری از جمله فرم، رنگ، بافت و ترکیب بندی و حرکت محتوای خود را ارائه می دهد. گرچه استفاده از عناصر بصری، موسیقی، صدا و حرکت ، وجه مشترک انیمیشن و موشن گرافیک هستند اما روایت داستانی معمولا در انیمیشن غالب است.

انیمیشن بیشتر شخصیت محور است اما موشن گرافیک غالبا تصویر محور.

انیمیشن غالبه به لایه های زیرین داستانی، روانی، احساسی و فلسفی شخصیت ها و پرسوناژ ها می پردازد اما موشن گرافیک بیشتر به جنبه های سمبولیک، نشانه شناسی و تشریح رویدادها و فرایندها می پردازد. از این رو کاربرد موشن گرافیک بیشتر در صنعت تبلیغات و بردینگ است و انیمیشن در صنعت سرگرمی و سینما.

غالب ارائه انیمیشن بیشتر به سینمای داستانی نزدیک است. غالب هایی چون سریال تلویزیونی، فیلم سینمایی، انیمیشن های کوتاه داستانی و ... اما غالب ارائه موشن گرافیک بیشتر به تیزرهای تبلیغاتی، تیتراژ و عنوان بندی، کلیپ های آموزشی و... نزدیک است.

آثار انیمیشن بیشتربا تکنیک تدوین تداومی تدوین می شوند  که برای روایت داستانی معمول تر است. اما آثار موشن گرافیک بیشتر با تکنیک غیر تداومی و غیر خطی که فاقد تداوم زمانی و مکانی رویدادهاست و بیشتر به ارائه محتوا تکیه می کند تا روایتی دارای توالی رویداد ها.

بهترین شرکت سازنده موشن گرافیک

گروه زاگرس فیلم

آدرس شیراز، بولوار دکتر حسابی، انتهای شهرک آرین، پارک علم و فن آوری فارس، ساختمان پاسارگاد
شماره تماس 07136359306

 

استدیو خانه عکس و طرح

آدرس تهران، خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از تقاطع الهیه، بن‌بست سینا، پلاک 1725، واحد 25
شماره تماس 02122217027

 

کانون تبلیغات دیجیتال شایگان

آدرس استان البرز، کرج، جهانشهر، کوچه نژاد فلاح، ساختمان مروارید، طبقه چهارم
شماره تماس 02634469801

شرکت اپیزود فیلم

آدرس تهران، خیابان مطهری، بعد از چهار راه سهروردی، کوچه وزوایی، بن بست بخشایش، پلاک 2
شماره تماس 02188405324

استودیو فرارنگ

آدرس تهران ، خیابان شریعتی ضلع شمال شرقی پل سیدخندان پلاک 1289
شماره تماس 02126701297

آژانس تبلیغاتی اندیشه پارسی

آدرس تهران ، خیابان آیت ، جنب بانک سپه ، پلاک 40
شماره تماس 02177941533

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره بهترین شرکت سازنده موشن گرافیک فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بهترین شرکت سازنده موشن گرافیک» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید