کد مطلب: 34828 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سکه باز هم‌ رکورد زد/ حباب 700 هزار تومانی قیمت سکه در بازار

سکه باز هم‌ رکورد زد/ حباب 700 هزار تومانی قیمت سکه در بازار

به گزارش آسمونی:کارشناس اقتصاد بین‌الملل گفت: در حال حاضر قیمت سکه در بازار حدود 700 هزار تومان حباب...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
به گزارش آسمونی:کارشناس اقتصاد بین‌الملل گفت: در حال حاضر قیمت سکه در بازار حدود 700 هزار تومان حباب دارد.

غلامحسن طاهری کارشناس اقتصاد بین‌الملل درخصوص آخرین وضعیت طلا و سکه اظهار کرد: فروشندگان طلا و جواهر دلیل این جهش قیمت را وارد نشدن سکه‌های پیش‌فروش شده به بازار می‌دانند.

سکه باز هم‌ رکورد زد/ حباب 700 هزار تومانی قیمت سکه در بازار

این کارشناس اقتصاد بین‌الملل افزود: از روز چهارشنبه تصور می‌شد سکه‌های پیش فروش‌شده که تحویل شدند، وارد بازار شوند، اما این اتفاق نیفتاد و تقاضای پنهانی که برای ورود این سکه‌ها به بازار ایجاد شده بود، سبب شد قیمت سکه دوباره افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 700 هزار تومان قیمت سکه حباب دارد، تصریح کرد: باید تلاش شود همگرایی بین شرکت‌های خصوصی و  بخش دولتی به وجود آید که بتوان تا حدی جلوی افزایش قیمت سکه را گرفت.

طاهری، با بیان اینکه افزایش قیمت سکه می‌تواند راهی را برای رانت خواران و سوء‌استفاده کنندگان باز کند، افزود: دولت تصمیم گرفته  با مشکلاتی که اقتصاد را دچار مختل کرده مبارزه کند و بتواند برای آن راه حلی یابد.

به گفته این کارشناس اقتصاد بین الملل، عوامل موثر و تأثیرگذار بر قیمت طلا در ایران بسیارند ولی مهم‌ترین عوامل و تأثیرگذارترین آنها را می‌توان در چند دسته کلی خلاصه کرد و روند آنها و در نتیجه ، جهت کلی قیمت طلا را پیش‌بینی کرد.

طاهری در پایان گفت: قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید روز گذشته از مرز سه میلیون تومان فراتر رفت و با جهشی 180 هزار تومانی به بیش از سه میلیون و 350هزار تومان رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «سکه باز هم‌ رکورد زد/ حباب 700 هزار تومانی قیمت سکه در بازار»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 6 = ?