کد مطلب:  35543  درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تعطیلی نمایشگاه مطبوعات گمانی زنی رسانه ای است

تعطیلی نمایشگاه مطبوعات گمانی زنی رسانه ای است

به گزارش آسمونی:مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید براینکه تاکنون...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
به گزارش آسمونی:مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید براینکه تاکنون تصمیمی درخصوص تعطیلی نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها گرفته نشده، هرگونه اظهارنظر درباره نمایشگاه مطبوعات امسال را گمانه زنی رسانه ای دانست.

تعطیلی نمایشگاه مطبوعات گمانی زنی رسانه ای است
تعطیلی نمایشگاه مطبوعات گمانی زنی رسانه ای است


سید محمدرضا دربندی روز یکشنبه به سخنان خود در روز جمعه گذشته در نشستی با حضور اهالی خانه مطبوعات یکی از استانها اشاره کرد و گفت: دراین جمع درخصوص مسائل مختلف مطبوعات و رسانه ها بحث و تبادل نظر شد ضمن اینکه قرار نبود صحبت های این نشست رسانه ای شود اما افرادی آنرا منتشر کردند از این رو سخنانم به نوعی دیگر منعکس شد.

وی ادامه داد: در آن نشست مطرح شد که برگزاری نمایشگاه بزرگ مطبوعات و خبرگزاری ها در تهران هزینه های سنگینی را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دولت در اوضاع فعلی که تاکید بر صرفه جویی و کاهش هزینه ها است تحمیل می کند.

دربندی اضافه کرد: از طرفی نیز رسانه های مختلف با توجه به کمبود نقدینگی موجود خود باید برای اجاره ، تزئین و..غرفه آرایی هزینه سنگینی را برعهده بگیرند که این مهم هزینه رفت و آمد همراه با حمل و نقل و... را نیز برای رسانه های شهرستانی به همراه خواهد داشت.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد تاکید کرد: پیشنهاد ما این بود که با توجه به اوضاع فعلی و بار مالی زیاد برگزاری این نمایشگاه به جهت صرفه‌جویی در هزینه‌ها، این رویداد بزرگ رسانه ای به نوع دیگری در سراسر کشور برگزار شود.

دربندی اظهار داشت: پیشنهاد ما این است که بجای برگزاری نمایشگاه مطبوعات در تهران، چندین نمایشگاه استانی در طول سال برگزار شود تا از این طریق رسانه های استانی بهتر معرفی و همچنین هزینه کمتری را متحمل شوند.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری ها درعین حال تاکید کرد: درخصوص برگزارشدن یا تعطیلی نمایشگاه بزرگ مطبوعات در تهران هنوز هیچگونه تصمیمی اتخاذ نشده است و هرگونه تصمیم گیری از طریق سایت معاونت مطبوعاتی، اطلاع رسانی خواهد شد. 

بیست و سه دوره نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها همه ساله با حضور اهالی رسانه و مطبوعات اعم از مکتوب، مجازی و پایگاه های مختلف خبری و اطلاع رسانی، موسسات مرتبط، روابط عمومی ها، سازمان ها و نهادها و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در تهران برگزار شده است.

هرچند این نمایشگاه در چند دوره اول خود همراه با نمایشگاه کتاب در اردیبهشت ماه برگزار می شد اما رفته رفته این رویداد نیز جانی تازه به خود گرفت و از دوره هشتم به بعد بصورت مستقل در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران میزبان مخاطبان و علاقه مندان بود.

نمایشگاه مطبوعات بعد از سپری کردن سیزده دوره ، فصل جدیدی از فعالیت خود را با برگزاری در اردیبهشت ماه مانند نمایشگاه کتاب برگزار کرد. از دوره پانزدهم، این نمایشگاه به تبعیت از نمایشگاه بین المللی کتاب، به مصلای امام خمینی (ره) تهران انتقال یافت و تا سال گذشته بیست و سومین دوره خود را در این مکان برگزار کرده است.

طبق جدول زمان بندی و روال سال های گذشته، بیست و چهارمین دوره نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها نیز قرار است آبان ماه سال جاری برگزار شود که با توجه به اظهار نظر مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،برگزاری این رویداد هنوز قطعی نشده و هرگونه تصمیم گیری در این راستا بزودی اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: ایرنا
: برای دریافت مشاوره درباره تعطیلی نمایشگاه مطبوعات گمانی زنی رسانه ای است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «تعطیلی نمایشگاه مطبوعات گمانی زنی رسانه ای است» در کادر زیر بنویسید :

8 - 4 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید