آمپول چینی جان دانشجوی دندان‌ پزشکی را گرفت؟ / پیگیری شایعه | آسمونی
کد مطلب: 11630 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آمپول چینی جان دانشجوی دندان‌ پزشکی را گرفت؟ / پیگیری شایعه‌ ای که در فضای مجازی منتشر شد

آمپول چینی جان دانشجوی دندان‌ پزشکی را گرفت؟ / پیگیری شایعه‌ ای که در فضای مجازی منتشر شد

1394/06/28روز گذشته در شبکه‌هاي مجازي شايعه‌اي مبني بر فوت دختر جواني دريکي از بيمارستان‌هاي تهران منتشر شد....
زمان مطالعه: 1 دقیقه
medicine vials and syringe
medicine vials and syringe

1394/06/28

روز گذشته در شبکه‌های مجازی شایعه‌ای مبنی بر فوت دختر جوانی دریکی از بیمارستان‌های تهران منتشر شد. در این شایعه عنوان شده بود «ی.س» دانشجوی سال پنجم دندان‌پزشکی که به علت تزریق داروی تقلبی چینی در این بیمارستان واقع در سعادت‌‌آباد فوت کرده است.

به گزارش آسمونی به نقل از روزنامه سپید : در پیگیری این مطالب، با بیمارستان پارسیان تماس گرفته و جویای این خبر شدیم. مترون بیمارستان پارسیان درباره صحت این خبر گفت: «این اطلاعات دروغ و کذب است.»

وی در خصوص صحت این اطلاعات می‌گوید: «به وزارت بهداشت و دانشگاه نیز این اطلاعات رسیده بود و آن‌ها این اطلاعات را پیگیری می‌کنند.» به گفته وی علت مرگ این بیمار تزریق داروی تقلبی است که خارج از بیمارستان و مشخص نیست از کدام داروخانه خریداری‌شده است.

به گفته مترون بیمارستان پارسیان، این دختر صبح روز چهارشنبه مورخ 18 شهریور به درمانگاهی مراجعه می‌کند. البته هنوز اطلاعات کاملی درباره درمانگاهی که این دختر جوان به آن مراجعه کرده در دست نیست. در این درمانگاه بر اساس تشخیصی که داده‌شده و نسخه‌ای که تجویزشده است، داروی کمپلکس و ب12 به وی تزریق می‌شود.

مترون این بیمارستان در همین خصوص می‌گوید: «این دارو در بیمارستان پارسیان به این بیمار تزریق نشده است.» وی در ادامه توضیح داد: «این دارو صبح روز چهارشنبه 18 شهریور به بیمار تزریق می‌شود درحالی‌که بیمار در ساعت 8:30 شب همان روز به بیمارستان مراجعه می‌کند.»

بیمار به دنبال حساسیت‌هایی که پیدا می‌کند به بیمارستان مراجعه می‌کند. بعد از سرم‌تراپی و دریافت داروی ضد حساسیت، پدر بیمار با رضایت شخصی بیمار را ترخیص می‌کند. بیمار زمانی که متوجه می‌شود که دوباره بدحال شده است به دلیل نزدیکی محل سکونت وی به بیمارستان دوباره به آن مراجعه می‌کند.

در معاینه اولیه تشخیص تب کریمه کنگو مطرح می‌شود. اما هنوز علت مرگ این بیمار مشخص نیست. مترون بیمارستان پارسیان درباره مرگ بیمار می‌گوید: «ما بعد از فوت ایشان، پرونده این بیمار را به پزشکی قانونی ارجاع دادیم تا علت مرگ را تشخیص دهند و پرونده هنوز در حال پیگیری است.» مترون بیمارستان مذکور درباره خدمات بیمارستان می‌گوید: «این بیمار تمام خدمات لازم را دریافت کرده است.»

مدیرکل امور آزمایشگاه‌های پزشکی قانونی در گفت‌وگو با سپید گفت درباره این پرونده خاص هنوز اطلاعی ندارد. پیام بلوایه درباره رسیدگی به این‌گونه موارد توضیح داد: «در چنین مواردی که احتمال مسمومیت دارویی مطرح است جنازه برای کالبدشکافی و سم‌شناسی ارجاع می‌شود.»

وی در خصوص بازه زمانی رسیدگی و اعلام علت مرگ افزود: «این پروسه حدود 10روز زمان می‌برد. اگر نمونه‌برداری از بافت انجام شود حدود یک ماه برای اعلام قطعی علت مرگ زمان لازم است.»

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره آمپول چینی جان دانشجوی دندان‌ پزشکی را گرفت؟ / پیگیری شایعه‌ ای که در فضای مجازی منتشر شد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «آمپول چینی جان دانشجوی دندان‌ پزشکی را گرفت؟ / پیگیری شایعه‌ ای که در فضای مجازی منتشر شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 8 = ?