آماده باش ارتش چین برای مواجهه محتمل با ناو‌های آمریکا | آسمونی
کد مطلب: 42892 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آماده باش ارتش چین برای مواجهه محتمل با ناو‌های آمریکا

آماده باش ارتش چین برای مواجهه محتمل با ناو‌های آمریکا

به گزارش آسمونی:به دنبال اقدام جدید ارتش آمریکا در اعزام دو کشتی‌ به «دریای چین جنوبی»، یک سخنگوی ارتش چین...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آماده باش ارتش چین برای مواجهه محتمل با ناو‌های آمریکا
آماده باش ارتش چین برای مواجهه محتمل با ناو‌های آمریکا

به گزارش آسمونی:به دنبال اقدام جدید ارتش آمریکا در اعزام دو کشتی‌ به «دریای چین جنوبی»، یک سخنگوی ارتش چین گفت نیروهای مسلح این کشور در حالت «آماده باش بالا» قرار خواهند گرفت و در صورت لزوم اقدام‌های لازم را برای محافظت از «حاکمیت ملی» انجام می‌دهند.

به نوشته «ژاپن تایمز» نیروی دریایی آمریکا به تازگی دو کشتی جنگی خود را به نزدیکی دو جزیره چینی در دریای چین جنوبی اعزام کرده است. در همین زمینه «لی هوامین» سخنگوی فرماندهی جنوب ارتش چین ضمن اشاره به آماده باش بالای نیروهای تحت فرماندهی خود گفت ارتش کشتی‌های جنگی و هواپیماهای خود را برای هشدار به ناوشکن‌های «یو‌اس‌اسپربل» و «یو اس ‌اس چانگ هون» مجهز به موشک‌های هدایت شونده به منطقه فرستاده است.

نیروی دریایی چین نیز روز دوشنبه به این دو کشتی هشدار داد که منطقه را ترک کنند و از واشنگتن خواست دست از اقدام‌های تحریک‌آمیز خود بردارد.

وزارت امور خارجه چین نیز با تایید این عملیات گفت اقدام‌های آمریکا نقض حاکمیت چین و برهم زننده صلح، امنیت و نظم در مناطق ساحلی این کشور است.

واشنگتن و پکن اغلب در مورد نظامی سازی دریای چین جنوبی در جدل هستند. علاوه بر چین ، تایوان، ویتنام، مالزی، برونئی و فیلیپین نیز بابت حاکمیت بر این مناطق با هم رقابت دارند.

عبور دو کشتی جنگی آمریکایی از دریای جنوبی چین درحالی انجام می‌شود که این دو غول اقتصادی جهان در تنش شدید با یکدیگر به‌سر می‌برند.

آمریکا با این اقدام اخیر خود، برای سومین بار در سال جاری میلادی با ادعای عبور و مرور تحت قوانین بین‌المللی و اتکا به آزادی ناوبری در آب‌راه‌های استراتژیک، وارد حریم مرزی چین شده است.

جزایر و آب‌راه‌های دریای جنوبی چین بین کشورهای ویتنام، فیلیپین، برونئی، مالزی، اندونزی، تایوان و چین تحت منازعه هستند. در این میان، آمریکا خود را متعهد به حمایت از کشورهایی نظیر فیلیپین و تایوان در برابر چین می‌داند و در این راستا در آب‌های اطراف این کشورها تحرکات نظامی دارد.

یک مقام بلندپایه نظامی چین نیز چندی قبل با اشاره به افزایش تنش پکن با واشنگتن بابت حضور ناوگان دریایی آمریکا در منطقه به بهانه حفظ آزادی کشتیرانی، گفت غرق کردن ناوهای هواپیمابر آمریکا به تنش‌ها در منطقه بر سر «دریای چین جنوبی» خاتمه می‌دهد.

دریاسالار «لو یووان »معاون آکادمی علوم نظامی ارتش چین در سخنانی گفت با غرق کردن 2 ناو هواپیمابر آمریکا، تنش با واشنگتن بر سر دریای چین جنوبی و شرقی پایان می‌پذیرد.

این مقام بلند پایه چینی که در نشستی واقع در صنایع نظامی این کشور سخنرانی می‌کرد، با اشاره به یکی از پنج ضعف اساسی آمریکا از جمله ترس از تلفات و ذکر افزایش قابلیت‌های موشک‌های کروز ضد کشتی چین گفت ، نابود ساختن یک ناو هواپیمابر جان 5 هزار نفر پرسنل را با خطر مواجه می‌کند و با نابود ساختن دو ناو، میزان این تلفات دو برابر می‌شود.

دریا سالار «لو یووان» در توضیح این مطلب ادامه داد: «آنگاه وحشت آمریکا را شاهد خواهیم بود.»

وی در ادامه گفت چین در برخورد با آمریکا باید از قدرت تهاجمی خود در حمله به نقطه ضعف‌های دشمن استفاده کند و باید به هرجایی که دشمن از آن هراس دارد، حمله کند و با توجه به نقطه ضعف دشمن، بر توسعه برتری خود تمرکز داشته باشد.

منبع: العالم

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره آماده باش ارتش چین برای مواجهه محتمل با ناو‌های آمریکا فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «آماده باش ارتش چین برای مواجهه محتمل با ناو‌های آمریکا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 2 = ?