کد مطلب:  14204 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
علت ممنوع التصویری این 6 مجری تلویزیون + آیا به تلویزیون برگشتند؟

علت ممنوع التصویری این 6 مجری تلویزیون + آیا به تلویزیون برگشتند؟

1394/12/20به گزارش آسمونی حکایت «اجرا در سیما» در کناره سوژه های ریز و درشت دیگری که در کارنامه تلویزیون قابلیت...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

1394/12/20

به گزارش آسمونی حکایت «اجرا در سیما» در کناره سوژه های ریز و درشت دیگری که در کارنامه تلویزیون قابلیت طرح و آسیب شناسی دارند، از آن حکایت های حساس و در عین حال مهم است. مجریان تلویزیونی اگرچه طی سه دهه گذشته شاهد فراز و فرود بسیاری در جایگاه و تعریف هویت خود روی آنتن بوده اند اما امروز می توان از آن ها به عنوان یکی از صنوف پویا در خانواده تلویزیون یاد کرد. صنفی که در سال های ابتدایی پس از پیروزی انقلاب عهده دار اعلام کنداکتور و اجرای برنامه های تخت و مناسبتی برمبنای سلیقه حاکم بر تلویزیون بودند و آرام آرام توانستند جایگاهی برای خود دست و پا کنند که امروز هم تراز با بازیگران مجموعه های تلویزیونی نام برخی از آن ها در فهرست ستاره های سیما جا خوش کند.

حسین پاکدل

چه شد که ممنوع التصویر شد؟ فرزاد زبان سرخی داشت، صراحت لهجه اش در بیان سوالات و بی پروا حرکت کردن در دل مصاحبه، سرانجام در گفت و گو با سردار رادان، رئیس پلیس وقت تهران کار دستش داد و همان اتفاقی که نباید می افتاد، افتاد. او در برنامه کوله پشتی اش که دیگر تبدیل به شناسنامه کاری این مجری شده بود، سوالات بی پرده ای از رئیس پلیس وقت تهران پرسید که این سوالات به مذاق خیلی از مسئولین خوش نیامد و همین موجب شد که در همین برنامه عذر او را بخواهند.

حسنی که قرار بود طی دو شب میزبان سردار رادان باشد، پس از اجرای برنامه دوم از کار کنار گذشته شد و جایش را به امیرحسین مدرس داد.

- آیا به تلویزیون برگشت؟ از آن سال به بعد در برهه های زمانی مختلف بحث حضور حسنی در تلویزیون مطرح می شد، اما جز اجرای دو، سه برنامه ویژه تحویل سال، هیچ گاه فرصت عرض اندام در هیچ برنامه ای به او داده نشد.

بعد از بازگشت چه کارنامه ای داشت؟ وقتی بعد از مدت ها دوری برای اجرای ویژه برنامه تحویل سال شبکه 3 به تلویزیون برگشت، با روزهای اوجش فاصله زیادی داشت. البته با وجود این افت محسوس، اما اجرایش چند کلاس بالاتر از مجریانی بود که بعد از او به تلویزیون آمدند. حسنی در ادامه و یکی، دو سال بعد ویژه برنامه تحویل سال شبکه 23 را هم با همراهی آزاده نامداری روی آنتن برد که این برنامه جزو ضعیف ترین اجراهای او به شمار می رود.

- وضعیت امروزش چطور است؟ از نیمه دوم امسال خبری در رسانه ها مبنی بر بازگشت او به تلویزیون با برنامه ای تحت عنوان «اکسیر» منتشر شد. برنامه ای که قرار بود در حوزه سلامت و با ساختاری بسیار متفاوت از اول زمستان روی آنتن شبکه 3 برود؛ اما تا همین لحظه، پخش این برنامه به دلایل نامعلوم به تعویق افتاده است.


رضا رشیدپور

Tv-presenter
Tv-presenter

چه شد که ممنوع التصویر شد؟ رضا رشیدپور داشت با سلسله برنامه های «شیشه ای»اش در تلویزیون یکه تازی می کرد که به یک باره ترمزش را کشیدند. او که طی سه برنامه مختلف؛ «عبور شیشه ای»، «شب شیشه ای» و «مثلث شیشه ای» توانسته بود پای همه سوپراستارها را به تلویزیون باز کند و با آن ها گفت و گوهای چالشی درست و درمان انجام دهد، در میانه های برنامه آخرش از آنتن پایین کشیده شد و با برنامه ای نیمه کاره، پرونده اش در تلویزیون بسته شد.

- آیا به تلویزیون برگشت؟ در دوره مدیریت قبلی تلویزیون چندباری برای بازگشت تلاش کرد، اما موفق نشد. او بعد از ناامید شدن از بازگشت به تلویزیون، راه های مختلفی را برای دیده شدن تجربه کرد؛ از اجرا در شبکه ماهواره ای بگیرید تا حضور در یک شوی تلویزیون جهت پخش در شبکه نمایش خانگی که برای شب عید تهیه و تولید شد، او در هیچ یک از این تجربیاتش نتوانست موفقیتش در تلویزیون را تکرار کند، تا این که با راه اندازی شبکه نسیم شرایط حضورش در تلویزیون مهیا ش

بعد از بازگشت چه کارنامه ای داشت؟ در ابتدا قرار بود با یک برنامه گفت و گومحور کارش را در تلویزیون و در شبکه نسیم استارت بزند، اما شرایط این کار مهیا نشد و او در کمال تعجب در مقام کارگردان، بازیگر و مجری، مجموعه آیتمی/ نمایشی «عینک آفتابی» را روانه آنتن کرد؛ برنامه ای که تقلیدی صرف از برنامه های آیتمی مهران مدیری بود و به هیچ وجه نتوانست برای رشیدپور موقعیت درست و درمانی ایجاد کند. او 100 قسمت «عینک آفتابی» برای تلویزیون ساخت و به حضور دوباره اش در تلویزیون پایان داد.

- وضعیت امروزش چطور است؟ با برنامه اینترنتی «دید در شب» و انجام گفت و گوهای چالشی با هنرمندان نشان داد که هنوز خیلی چیزها در چنته دارد؛ برنامه ای که هم چنان تولیدش ادامه دارد.


ژیلا صادقی

Tv-presenter
Tv-presenter

چه شد که ممنوع التصویر شد؟ خودش در گفت و گوهایی که با رسانه ها داشته، مدعی است که هرگز حکمی مبنی بر ممنوع التصویر شدنش دریافت نکرده و حتی شفاها هم چنین ابلاغی به او نشده است و تنها به درخواست و به احترام یکی از مدیران سیما به دوری خودخواسته از تلویزیون رضایت داده. به ره حال بسیاری از رسانه ها دلیل حساسیت مدیران روی او و ممنوع التصویر شدنش را حضورش در یک آگهی بازرگانی می دانند. این آگهی مربوط به یک محصول خارجی بود. با این حال خود ژیلا صادقی می گوید که این دو اتفاق ارتباطی به هم نداشته اند و حضورش در آن تبلیغ هم با هماهنگی و مجوز سازمان صدا و سیما انجام گرفته بود.

- آیا به تلویزیون برگشت؟ بله، اما نه به شکل مستمر و در یک برنامه مشخص و ادامه دار. او بیش تر در برنامه های خاص و مناسبتی حضور می یابد.

بعد از بازگشت چه کارنامه ای داشت؟ حضورش آن قدری نبوده که بتوان برایش کارنامه ای خاص در نظر گرفت. به هر حال او هم چنان در اجرا مسلط است و این هنر را دارد که توجه مخاطب را به موضوع برنامه جلب کند و اکتیو و پرانرژی باشد؛ اما ظاهرا هنوز مشکل حل نشده و به او برنامه مهم و پربیننده ای سپرده نشده است.

- وضعیت امروزش چگونه است؟ او که از دیرباز به عنوان بازیگر در سریال های تلویزیونی و فیلم های سینمایی حضور داشت، هم چنان عمده تمرکزش در این حوزه است و سال 94 هم فیلم «من سالوادور نیستم» را بازی کرد. حضور در برنامه های سازمانی و مناسبتی و جشن نهادها به عنوان مجری از دیگر فعالیت های ژیلا صادقی است. او هم چنین در سال 1389 اجرای اختتامیه جشنواره فجر را هم بر عهده داشت که البته حضورش چندان بی حاشیه و بدون حرف و حدیث نبود. آخرین بار او را با برنامه «مهر محمد» روی آنتن تلویزیون دیدیم که مقداد مومن نژاد و مجید خواجه نژاد تهیه کنندگی آن را بر عهده داشتند.

 

نظر شما بازدیدکننده پورتال آسمونی در مورد این 6 مجری چیست؟ آیا می بایست ممنوع التصویر باشند یا منتظر حضورشان در تلویزیون هستید؟

: برای دریافت مشاوره درباره علت ممنوع التصویری این 6 مجری تلویزیون + آیا به تلویزیون برگشتند؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «علت ممنوع التصویری این 6 مجری تلویزیون + آیا به تلویزیون برگشتند؟» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید