کد مطلب:  1005  6 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بهترین نقاشی ها و بهترین نقاش ها

بهترین نقاشی ها و بهترین نقاش ها

نقاشی بوسیله ی انسانهای اولیه انجام گرفته است . از آن زمان بر دیواره غارها نقاشی ها و کنده کاری های منقوش...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

نقاشی بوسیله ی انسانهای اولیه انجام گرفته است . از آن زمان بر دیواره غارها نقاشی ها و کنده کاری های منقوش مشاهده میشود که قدمت آنها به 20000 سال پیش میرسد .

در قرون گذشته نقاشی در تمدن های اولیه همواره نقش اساسی داشته و حتی اولین خط نیز تصویری بوده است ، در قرون جدید پس از سقوط امپراتوری رم نوبت به بازسازی شهر ها و مصور کردن آنها میرسد که بنام سبک ((‌ گوتیک )) معروف شده است . در قرون معاصر نیز سبک های مختلفی در نقاشی بوجود آمده که مانسریم و اوترخت ، باروک ، رئالیسم ، رمانتیسم  ، امپرسیونیسم ، اکسپر سیونیسم، کوبیسم و نقش های تخیلی از آن جمله اند . کاریکاتور و مینیاتور نیز از انواع نقاشی محسوب میشوند .

یکی از اصول مهم در نقاشی شناخت رنگهاست . زرد ، قرمز و آبی را رنگهای اصلی میگویند که در کنار هم تشکیل مثلث رنگها را میدهند . از ترکیب رنگهای اصلی سایر رنگها حاصل میشوند . قرمز و زرد = نارنجی . آبی و زرد = سبز . آبی و قرمز = بنفش . در مثلث رنگ ، هر کدام از رنگهای فرعی در مقابل یک رنگ اصلی قرار میگیرد . این دو رنگ را نسبت به هم مکمل یا متضاد میگویند. به رنگهای سفید ، سیاه و خاکستری رنگهای خنثی میگویند که استفاده از آنها در زمینه کار موجب میشود تا دیگر رنگها بهتر جلوه نمایند . در نقاشی برای نشان دادن فاصله های دور از انواع رنگهای خاکستری ، آبی و آبی کدر میتوان استفاده کرد .

 نقاشان معروف

 دکتر اسماعیل آشتیانی ، متولد 1271 شمسی در تهران ، تابلوهای معروف : تریاکی ها  قهوه خانه ، حافظ .

حسین بهزاد ، متولد 1273 شمسی در تهران ، تابلوهای معروف :صفی الدین رودکی ، ولادت مسیح .

میر سید علی ، متولد ترمذ ،در قرن دهم هجری نقاش زمان صفویه که بیشتر آثارش در هندوستان است . 

میرزا ابوالحسن صنیع الملک ، متولد 1229 قمری در کاشان ، تابلو های معروف : رافائل ، تصاویر دربار قاجاریه .

کمال الملک، محمد غفاری ، متولد 1264 قمری در کاشان ، تابلوهای معروف : تابلوهای کاخ گلستان و مجلس ، تالار آینه ، حوضخانه ، فالگیر بغدادی .

پابلو پیکاسو ، متولد 1881 میلادی ، ملیتش اسپانیایی بود و مبتکر سبک کوبیسم است . از آثار معروفش میتوان بچه و اسب ، پر خور ، را نام برد .

سالوادور دالی ، متولد 1904 میلادی ، ملیتش اسپانیایی بود . از آثار معروفش میتوان مرد نامرئی ، بازی خطرناک ، دالی و گالا ، پیری گیوم تل ، را نام برد .

لئوناردو داوینچی ، متولد 1452 میلادی ، ملیتش ایتالیایی بود . از آثارش میتوان آخرین شام ، لبخند ژوکوند را نام برد .

 - منبع : علی احمدی

: برای دریافت مشاوره درباره بهترین نقاشی ها و بهترین نقاش ها فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «بهترین نقاشی ها و بهترین نقاش ها» در کادر زیر بنویسید :

4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید