کد مطلب: 17230 درج نظر
بهترین کشور ها برای مهاجرت از لحاظ تجربه زندگی جدید

بهترین کشور ها برای مهاجرت از لحاظ تجربه زندگی جدید

این روزها بسیاری از خانواده ها به دلایل مختلفی درصدد مهاجرت به کشور دیگری هستند. عده ای به دلیل تحصیل...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

این روزها بسیاری از خانواده ها به دلایل مختلفی درصدد مهاجرت به کشور دیگری هستند. عده ای به دلیل تحصیل فرزنداشان، بعضی به خاطر کار و درآمد، بعضی دیگر به دلیل مشکلاتی در کشور خود دارند و عده ای هم برای اینکه تجربه زندگی در کشور دیگر را کسب کنند تصمیم به مهاجرت دارند. به هر حال به هر دلیلی که تصمیم به مهاجرت داشته باشند در سایت ها و مجلات مختلفی به دنبال اطلاعاتی در مورد اینکه کدام کشور برای مهاجرت شرایط بهتری دارد، می گردند. سایت آسمونی در ادامه این مقاله اطلاعات جامع و کاملی در همین زمینه برای شما عزیزان عنوان می کند.

The-best-countries-for-migration-as-the-experience-of-new-life
The-best-countries-for-migration-as-the-experience-of-new-life

موسسه اینترنیشن فهرستی از 20 کشوری متتشر کرده که بالاترین امتیاز را برای مهاجرت خانواده ها دارند. در ردیف نخست هم اتریش قرار دارد.

شاخص های مهمی که در این رده بندی در نظر گرفته شده است؛ در دسترس بودن مراکز درمانی و آموزشی برای کودکان، هزینه های آموزش و مراقبت از کودکان، کیفیت آموزش و رفاه خانواده ها.

پس از بررسی ها، اتریش بهترین کشور برای خانواده های مهاجر معرفی شد. این درحالی است که این کشور سال گذشته رتبه چهارم این رتبه بندی را بدست آورده بود. اتریش البته در رتبه بندی فقط در جایگاه نخست معیار در دسترس بود مراکز درمانی و آموزشی کودکان در رتبه نخست قرار گرفته و در سه معیار دیگر، رتبه دوم را دارد. اتریش سال قبل در 2 شاخص کیفیت آموزش و رفاه خانواده ها یازدهم شده بود.

در این نظرسنجی، 92 درصد مهاجران حمایت هایی که در اتریش از والدین می شود را مثبت مناسب دانسته‌اند، در این کشور تمامی خانواده‌ها مقرری ماهانه‌ای برای تامین هزینه‌های کودکان تا سن 18 سالگی دریافت می‌کنند. درباره رفاه نیز 98 درصد مهاجران به اینکه اتریش چنین شاخصی را دارد پاسخ مثبت داده اند. حدود 31 درصد مهاجران رای داده اند که در اتریش با مهاجران برخورد خوبی نمی شود و 24 درصد نیز رای داده اند که اتریش فصای دوستانه ای ندارد.

سال پیش فنلاند در این لیست نبود ولی امسال در کل برای مهاجرت رتبه اش دوم شد. این کشور در شاخص کیفیت آموزش اول شد، در این شاخص 92درصد مهاجران به فنلاند رای مثبت دادند.

فنلاند در شاخصه در دسترس بودن مراکز آموزشی و مراقبت از کودکان سوم شد؛ 66 درصد خانواده ها از شاخصه مراقبت از کودکان راضی بودند و 72 درصد هم هزینه های مراکز آموزشی رای مثبت دادند.

سوئد که سال قبل رتبه نخست این رتبه بندی را داشت،‌ امسال با از دست دادن تعداد کمی رای سوم شد. این کشور در شاخص مطلوب بودن هزینه های آموزشی اول شد اگرچه در شاخصه هزینه های زندگی 21 ام شد و در شاخصه رفاه نیز 10 ام شد.

دراین رتبه بندی علاوه بر اتریش، فنلاند و سوئد، کشورهایی مثل نیوزیلند، سنگاپور، آلمان، فرانسه، استرالیا، لوکزامبورگ، دانمارک، اسپانیا، لهستان، فیلیپین، مکزیک، کانادا، نروژ، آفریقای جنوبی و کاستاریکا قرار دارند.

نکته که آمریکا و انگلیس در 20 کشور نخست این رده بندی قرار ندارند.

* اما به طور کلی :

- بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت (به لحاظ تجربه زندگی جدید)

1- تایلند

2- بحرین

3- چین

4- جزایر کیمن

5- استرالیا

6- سنگاپور

7- هند

8- تایوان

9- اسپانیا

10- برزیل

(معیارها: محیط کاری، زندگی اجتماعی، وضعیت خورد و خوراک، بازارهای محلی، فرهنگ بومی، پیدا کردن دوست جدید)

- بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت (از دید اقتصادی)

1- سوئیس

2- چین

3- قطر

4- تایلند

5- جزایر کیمن

6- اندونزی

7- آلمان

8- عمان

9- سنگاپور

10- ترکیه

(معیارها: بازارهای سالم، سیاست پولی قدرتمند دولت، حقوق بالا)

- بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت (برای بزرگ‌کردن بچه‌ها)

1- آلمان

2- سنگاپور

3- فرانسه

4- نیوزلند

5- آفریقای جنوبی

6- بلژیک

7- استرالیا

8- کانادا

9- اسپانیا

10- روسیه

(معیارها: کیفیت آموزشی مدارس، وضعیت بهداشت، سیستم درمانی)

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «بهترین کشور ها برای مهاجرت از لحاظ تجربه زندگی جدید»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 8 = ?