مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  17230 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بهترین کشور ها برای مهاجرت از لحاظ تجربه زندگی جدید

بهترین کشور ها برای مهاجرت از لحاظ تجربه زندگی جدید

این روزها بسیاری از خانواده‌ها به دلایل مختلفی درصدد مهاجرت به کشور دیگری هستند. عده ای به دلیل تحصیل...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

این روزها بسیاری از خانواده‌ها به دلایل مختلفی درصدد مهاجرت به کشور دیگری هستند. عده‌ای به دلیل تحصیل فرزنداشان، بعضی به خاطر کار و درآمد، بعضی دیگر به دلیل مشکلاتی در کشور خود دارند و عده‌ای هم برای اینکه تجربه زندگی در کشور دیگر را کسب کنند تصمیم به مهاجرت دارند. به هر حال به هر دلیلی که تصمیم به مهاجرت داشته باشند در سایت‌ها و مجلات مختلفی به دنبال اطلاعاتی در مورد اینکه کدام کشور برای مهاجرت شرایط بهتری دارد، می‌گردند. سایت آسمونی در ادامه این مقاله اطلاعات جامع و کاملی در همین زمینه برای شما عزیزان عنوان می کند.

موسسه اینترنیشن فهرستی از 20 کشوری متتشر کرده که بالاترین امتیاز را برای مهاجرت خانواده‌ها دارند. در ردیف نخست هم اتریش قرار دارد.

بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت

شاخص‌های مهمی که در این رده‌بندی در نظر گرفته شده است؛ در دسترس بودن مراکز درمانی و آموزشی برای کودکان، هزینه‌های آموزش و مراقبت از کودکان، کیفیت آموزش و رفاه خانواده‌ها.

پس از بررسی‌ها، اتریش بهترین کشور برای خانواده‌های مهاجر معرفی شد. این درحالی است که این کشور سال گذشته رتبه چهارم این رتبه بندی را بدست آورده بود. اتریش البته در رتبه بندی فقط در جایگاه نخست معیار در دسترس بود مراکز درمانی و آموزشی کودکان در رتبه نخست قرار گرفته و در سه معیار دیگر، رتبه دوم را دارد. اتریش سال قبل در 2 شاخص کیفیت آموزش و رفاه خانواده‌ها یازدهم شده بود.

در این نظرسنجی، 92 درصد مهاجران حمایت هایی که در اتریش از والدین می‌شود را مثبت مناسب دانسته‌اند، در این کشور تمامی خانواده‌ها مقرری ماهانه‌ای برای تامین هزینه‌های کودکان تا سن 18 سالگی دریافت می‌کنند. درباره رفاه نیز 98 درصد مهاجران به اینکه اتریش چنین شاخصی را دارد پاسخ مثبت داده‌اند. حدود 31 درصد مهاجران رای داده‌اند که در اتریش با مهاجران برخورد خوبی نمی‌شود و 24 درصد نیز رای داده‌اند که اتریش فصای دوستانه‌ای ندارد.

سال پیش فنلاند در این لیست نبود ولی امسال در کل برای مهاجرت رتبه اش دوم شد. این کشور در شاخص کیفیت آموزش اول شد، در این شاخص 92درصد مهاجران به فنلاند رای مثبت دادند.

فنلاند در شاخصه در دسترس بودن مراکز آموزشی و مراقبت از کودکان سوم شد؛ 66 درصد خانواده‌ها از شاخصه مراقبت از کودکان راضی بودند و 72 درصد هم هزینه‌های مراکز آموزشی رای مثبت دادند.

سوئد که سال قبل رتبه نخست این رتبه بندی را داشت،‌ امسال با از دست دادن تعداد کمی رای سوم شد. این کشور در شاخص مطلوب بودن هزینه‌های آموزشی اول شد اگرچه در شاخصه هزینه‌های زندگی 21ام شد و در شاخصه رفاه نیز 10ام شد.

دراین رتبه بندی علاوه بر اتریش، فنلاند و سوئد، کشورهایی مثل نیوزیلند، سنگاپور، آلمان، فرانسه، استرالیا، لوکزامبورگ، دانمارک، اسپانیا، لهستان، فیلیپین، مکزیک، کانادا، نروژ، آفریقای جنوبی و کاستاریکا قرار دارند.

نکته: آمریکا و انگلیس در 20 کشور نخست این رده‌بندی قرار ندارند. اما آمریکا یکی از بهترین کشورها از نظر داشتن موقعیت و تنوع شغلی است که ساده‌ترین روش‌های دریافت گرین کارت آمریکا شرکت در برنامه لاتاری است که پس از برنده شدن شما می‌توانید به آمریکا مهاجرت کرده و آن‌جا مشغول به کار شوید.

جمع بندی:

بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت (به لحاظ تجربه زندگی جدید)

1- تایلند

2- بحرین

3- چین

4- جزایر کیمن

5- استرالیا

6- سنگاپور

7- هند

8- تایوان

9- اسپانیا

10- برزیل

(معیارها: محیط کاری، زندگی اجتماعی، وضعیت خورد و خوراک، بازارهای محلی، فرهنگ بومی، پیدا کردن دوست جدید)

بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت (از دید اقتصادی)

1- سوئیس

2- چین

3- قطر

4- تایلند

5- جزایر کیمن

6- اندونزی

7- آلمان

8- عمان

9- سنگاپور

10- ترکیه

(معیارها: بازارهای سالم، سیاست پولی قدرتمند دولت، حقوق بالا)

بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت (برای بزرگ‌کردن بچه‌ها)

1- آلمان

2- سنگاپور

3- فرانسه

4- نیوزلند

5- آفریقای جنوبی

6- بلژیک

7- استرالیا

8- کانادا

9- اسپانیا

10- روسیه

(معیارها: کیفیت آموزشی مدارس، وضعیت بهداشت، سیستم درمانی)

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره بهترین کشور ها برای مهاجرت از لحاظ تجربه زندگی جدید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بهترین کشور ها برای مهاجرت از لحاظ تجربه زندگی جدید» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید