کد مطلب:  40826 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آژانس اتمی یک با دیگر تعهد ایران به برجام را تأیید کرد

آژانس اتمی یک با دیگر تعهد ایران به برجام را تأیید کرد

به گزارش آسمونی:نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین گفت:چهاردهمین گزارش آژانس بین...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

آژانس اتمی یک با دیگر تعهد ایران به برجام را تأیید کرد
آژانس اتمی یک با دیگر تعهد ایران به برجام را تأیید کرد

به گزارش آسمونی:نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین گفت:چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد.

کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین، همزمان با انتشار چهاردهمین گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص راستی‌آزمایی اجرای برجام، آن را بار دیگر دلیلی محکم برای اثبات پایبندی ایران به تعهداتش عنوان داشت و افزود: در این گزارش، همانند سیزده گزارش قبلی مدیرکل، تصریح شده است که از روز اجرای برجام، آژانس به نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات مرتبط هسته‌ای از سوی ایران بر اساس مفاد برجام ادامه داده است.

سفیر و نماینده دائم کشورمان بیان کرد: علیرغم تلاش‌های فراوان برخی بدخواهان و دشمنان جمهوری اسلامی ایران برای منحرف کردن توجه آژانس و جامعه بین المللی، همکاری‌های بین ایران و آژانس در مسیری سازنده قرار دارد و این گزارش بار دیگر تصریح می‌کند که آژانس دسترسی‌های لازم را داشته است. در این چارچوب، غریب آبادی بر لزوم تداوم بی طرفی و حرفه‌ای گری آژانس در اجرای ماموریت محوله تاکید و همچنین از اعمال فشار برخی بر آژانس با مقاصد سیاسی، انتقاد جدی کرد.

وی با تأکید بر اینکه ایران رفتار مسئولانه‌ای را اتخاذ کرده و تاکنون به تعهدات خود عمل کرده است، عنوان کرد: همانگونه که مکررا اعلام شده، اجرای کامل و صادقانه تعهدات تمامی طرف‌ها، یک مبنای اساسی برای تداوم برجام است و چنانچه خواهان تداوم توافق هسته‌ای هستیم، اعضای باقیمانده این توافق باید بهره‌مندی ایران از منافع برجام را با اتخاذ اقدامات عملی مناسب، تضمین کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره آژانس اتمی یک با دیگر تعهد ایران به برجام را تأیید کرد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «آژانس اتمی یک با دیگر تعهد ایران به برجام را تأیید کرد» در کادر زیر بنویسید :

5 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید