کد مطلب:  42719 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دانشگاه علمی کاربردی کمترین فارغ‌ التحصیلِ بیکار را دارد

دانشگاه علمی کاربردی کمترین فارغ‌ التحصیلِ بیکار را دارد

به گزارش آسمونی:رئیس موسسه آموزشی عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور گفت: ماموریت و هدف...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

دانشگاه علمی کاربردی کمترین فارغ‌ التحصیلِ بیکار را دارد
دانشگاه علمی کاربردی کمترین فارغ‌ التحصیلِ بیکار را دارد

به گزارش آسمونی:رئیس موسسه آموزشی عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور گفت: ماموریت و هدف اصلی دانشگاه علمی کابردی، مهارت‌آموزی است.

ژیلا سجادی در آیین تجلیل از اساتید برتر دانشگاه علمی کاربردی شهرداری کرج با قدردانی از عملکرد این واحد، اظهار کرد: پویایی و شکوفایی در گرو خرد و عقلانیت است و چنین خرد و عقلانیتی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد.

وی با بیان اینکه توسعه اجتماعی و فرهنگی از طریق آموزش امکان پذیر است، افزود: توسعه فرهنگی زمینه ساز توسعه پایدار است.

معاون وزیر کشور با اشاره به پیشینه و عملکرد دانشگاه‌های علمی کاربردی در سایر کشورها بیان کرد: دانشگاه‌های علمی کاربردی در کشورهای غربی نقش اساسی در توسعه اجتماعی و اقتصادی دارند، امیدواریم این شیوه در کشور ما نیز دنبال شود.

رئیس موسسه آموزشی عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور ادامه داد: دانش آموختگان برخی دانشگاه‌های کشور با وجود داشتن مدارک علمی از تخصص عملی و مهارت کافی برخوردار نیستند، در حالی که دانشگاه جامع علمی کاربردی بیش از هر موضوعی به دنبال افزایش مهارت‌های مورد نیاز جامعه است.

وی تصریح کرد: ماموریت اصلی این دانشگاه مهارت‌آموزی به دانشجویان برای ایجاد اشتغال است. این دانشگاه رشته‌های متناسب با نیاز بازار را طراحی می‌کند و حتی اگر بازار کار، نیاز به یک مهارت ویژه داشته باشد، دوره‌های پودمانی یا دوره‌های چند ساعته آموزشی برای آن ایجاد می‌کند و در مواقعی هم که بازار اشباع شده باشد، رشته‌های مرتبط با آن را جمع آوری می‌کند.

سجادی با بیان اینکه امروزه نیاز به مهارت آموزی در کنار دانش بیش از گذشته احساس می‌شود، یادآور شد: دانشگاه علمی کاربردی نسبت به دیگر دانشگاه‌های کشور کمترین فارغ‌التحصیلِ بیکار را دارد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

: برای دریافت مشاوره درباره دانشگاه علمی کاربردی کمترین فارغ‌ التحصیلِ بیکار را دارد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «دانشگاه علمی کاربردی کمترین فارغ‌ التحصیلِ بیکار را دارد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید