کد مطلب: 25709 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اعلام زمان واریز اولین سود سهام عدالت

اعلام زمان واریز اولین سود سهام عدالت

به گزارش آسمونی:سیدجعفر سبحانی، درباره رقم سود پرداختی سهام عدالت به حساب مشمولان به میزان 90 هزار تومان که...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی:سیدجعفر سبحانی، درباره رقم سود پرداختی سهام عدالت به حساب مشمولان به میزان 90 هزار تومان که در برخی سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی مطرح شده است، گفت: این رقم قطعی نیست و هنوز هم رقم قطعی سودی که به حساب مشمولان واریز خواهد شد، مشخص نشده است.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: چندی قبل رییس سازمان خصوصی سازی مناظره‌ای با رییس کمیسیون اقتصادی مجلس داشت که در آن این رقم را به عنوان مثال مطرح کرد که البته این رقم قطعی نیست، چون سود شرکت‌ها هنوز دریافت نشده است.

سبحانی با بیان اینکه تاکنون 35 میلیون نفر به سامانه سهام عدالت مراجعه و صورتحساب دریافت کرده اند، افزود: حدود 28 میلیون و 300 هزار نفر تا آخرین وقت به سامانه مراجعه و شماره شبا بانکی خود را اعلام کردند.

وی با اشاره به اینکه در 30 فروردین 96 فاز دوم ساماندهی سهام عدالت آغاز شد و از تمامی مشمولان برای اعلام شماره شبا بانکی به منظور واریز سود دعوت به عمل آمد، گفت: بیش از 97 درصد شماره‌های شبا اعلام شده مشمولان صحیح و بدون ایراد بوده است.

مشاور رییس کل سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: دو دسته از شماره‌ها ایراد دار محسوب می‌شوند. یکی اینکه این شماره‌ها مختص مشمول نباشد. در پرداخت یارانه نقدی ملاک شماره حساب سرپرست خانوار است، ولی در سهام عدالت هر مشمول برای خود دارای یک شماره شبا بانکی باید باشد و سرپرست خانوار نمی‌تواند برای همه اعضای خانوار خود یک شماره ثبت کند.

وی ادامه داد: ایراد دیگر این است که شماره مشمول مسدود باشد و یا اینکه فعال نباشد. در این دو حالت، شماره شبا مشمول سهام عدالت ایراد دار به حساب می‌آید.

سبحانی گفت: بر این اساس، سیستم طی 15 روز به مشمول تایید شماره شبا را اعلام می‌کند و اگر جزو حدود 2 درصد افرادی باشد که شماره آن‌ها دارای ایراد است، سامانه به آن‌ها نیز اطلاع رسانی می‌کند. بر این اساس طی 13 تا 14 نوبت پیامک هایی به این افراد ارسال شده که شماره شبا بانکی خود را اصلاح کنند.

مشاور رییس کل سازمان خصوصی سازی از واریز اولین مرحله سود سهام عدالت تا قبل از تابستان امسال خبر داد و اظهارداشت: سود عملکرد سال 95 شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت دیگر به خزانه واریز نمی‌شود و مختص مشمولان خواهد بود و به حساب آن‌ها واریز می‌شود و موظفیم که این سود را به حساب مشمولان واریز کنیم.

وی با اشاره به اینکه پس از برگزاری مجامع شرکت‌ها و مشخص شدن سود آن‌ها میزان سودی که به حساب مشمولان واریز می‌شود مشخص می‌شود، تصریح کرد: همچنین موظفیم این سود را طی دو تا سه مرحله در سال 96 به حساب مشمولان واریز کنیم که اولین آن تا قبل از پایان تابستان امسال خواهد بود.

منبع: صدا و سیما

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «اعلام زمان واریز اولین سود سهام عدالت»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 8 = ?