کد مطلب:  56296 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ناوشکن آمریکایی به کمک لنج ایرانی آمد

ناوشکن آمریکایی به کمک لنج ایرانی آمد

از داخل ناوشکن آمریکایی صدایی به زبان فارسی از دریانوردان ایرانی می‌خواست تا به جلوی لنج بروند تا آنها بتوانند باتری شناور را ببینند.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از یورونیوز فارسی، ائتلاف بین‌المللی دریایی در بیانیه‌ای اعلام کرد که ناوشکن آمریکایی وینستون چرچیل روز پنجشنبه 15 اکتبر به سرنشینان یک شناور ایرانی گرفتار در دریای عرب کمک کرده و به آنها آب و غذا داده است. موتور این شناور دچار مشکل شده و از کار افتاده بوده است.

لنج ایرانی ابتدا با چراغ دادن درخواست کمک کرده بود. آنها سپس با استفاده از تماس رادیویی با ناوشکن آمریکایی گفتند که باتری‌شان از کار افتاده است. در گزارش ائتلاف آمده: «بازرسی اولیه توسط نیروها صورت گرفت و غذا و آب در اختیار دریانوردان قرار داده شد.»

از داخل ناوشکن آمریکایی صدایی به زبان فارسی از دریانوردان ایرانی می‌خواست تا به جلوی لنج بروند تا آنها بتوانند باتری شناور را ببینند. دریانوردان ایرانی نیز به آنها می‌گوید: «بفرمایید، بیایید داخل، مشکلی نیست.»

از آنجا که باتری مورد نیاز کشتی ایرانی در دسترس نیروهای ائتلاف نبود آنها از گارد ساحلی عمان درخواست کمک کردند. آنها باتری نیاز را در اختیار شناور ایرانی قرار دادند.

بر اساس آنچه در قوانین کنوانسیون بین‌المللی دریایی آمده باید به هر کشتی و قایقی که دچار مشکل شده صرف نظر از ملیت شناور کمک‌رسانی شود.

حوزه ماموریت ناوگان پنجم ایالات متحده خلیج فارس و دریای عمان است. این ناوگان در بحرین مستقر است.


ائتلاف بین‌المللی دریایی متشکل از 33 کشور است و به رهبری آمریکا اداره می‌شود.

: برای دریافت مشاوره درباره ناوشکن آمریکایی به کمک لنج ایرانی آمد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «ناوشکن آمریکایی به کمک لنج ایرانی آمد» در کادر زیر بنویسید :

3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید