کد مطلب:  46549 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
فعالیت مدارس طبیعت غیر شرعی است

فعالیت مدارس طبیعت غیر شرعی است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه مدارس طبیعت هیچ محمل قانونی ندارند، گفت: بر اساس فتوای مراجع تقلید فعالیت مدارس طبیعت غیر شرعی اعلام شده است همچنین اخیرا وزارت اطلاعات اعلام کرده که دو نفر از بنیانگذاران این مدارس جزو حزب توده بوده‌اند.
زمان مطالعه: 4 دقیقه
فعالیت مدارس طبیعت غیر شرعی است - The activities of nature schools are non-religious
فعالیت مدارس طبیعت غیر شرعی است - The activities of nature schools are non-religious
فعالیت مدارس طبیعت غیر شرعی است - The activities of nature schools are non-religious

به گزارش آسمونی : عیسی کلانتری در نشست خبری که امروز (22 مرداد) در سازمان محیط زیست برگزار شد ،در پاسخ به این انتقاد که به فضای مناسب برای اظهار نظر علمی همه کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست را فراهم نمی‌کند، گفت: کارشناسان سازمان باید حرف علمی داشته باشند. در غیر اینصورت خودشان باید مسئولیت حرفشان را بر عهده بگیرند بنابراین همه کارشناسان لزوما علمی و واقعی حرف نمی‌زنند.وی ادامه داد: در سازمان حفاظت محیط زیست کارشناسان خوبی داریم که تعدادشان محدود است. برخی کارشناسان برای حرف‌هایشان مبنای علمی ندارند بنابراین تاکید کرده‌ایم که هر کسی که نظرات غلط مطرح کند خودش باید مسئولیت آن را بپذیرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا یکی از محیط بانان که به لایحه حمایت از محیط بانان انتقاد کرده بود مورد مواخذه سازمان محیط زیست قرار گرفته است، گفت: این محیط بان و خانواده‌اش یک شبکه فساد در دماوند و فیروزکوه تشکیل داده و فاجعه‌های بسیاری را در حوزه محیط زیست به بار آورده بودند. شبکه آنها به حدی قدرتمند بود که رئیس دادگاه منطقه و فرماندار منطقه نیز از آنها می‌ترسیدند.امضاهای طلایی برای طرح‌های توسعه‌ای

رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه در گذشته امضاهای طلایی برای صدور مجوز طرح‌های توسعه‌ای وجود داشت، گفت: این امضاهای طلایی شائبه فساد را ایجاد می‌کرد که تا کنون 80 درصد این امضاها از بین رفته است و همه تلاش‌هایمان را برای از بین رفتن آن 20 درصد باقیمانده انجام می‌دهیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه در پاسخ به پرسشی در مورد چرایی مخالفت سازمان محیط زیست با ادامه کار مدارس طبیعت گفت: صدور مجوز برای فعالیت مدارس طبیعت کاملا غیر قانونی بود و هیچ مهمل قانونی برای صدور مجوز وجود نداشت. طبق قانون اگر اتفاقی برای یکی از کودکان در مدرسه بیفتد برای مثال اگر پای کسی بشکند رئیس سازمان محیط زیست باید پاسخگو باشد و دیه آن را پرداخت کند.کلانتری تاکید کرد:‌ طبق فتوای مراجع عظام تقلید مدارس طبیعت غیر شرعی اعلام شد و رسما به سازمان محیط زیست اعلام کردند که حق صدور مجوز برای مدارس طبیعت نداریم.

وی در پاسخ به چرایی مخالفت مراجع با ادامه کار مدارس طبیعت تصریح کرد: گفته می‌شود که در مدارس طبیعت ایدئولوژی‌های غیردینی تبلیغ می‌شود. برای مثال سگ به جای خواهر و گربه به جای برادر تلقی می‌شود. افزون بر اینها دو ماه پیش وزارت اطلاعات نامه‌ای به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال کرد که در معنای عام دو نفر از بنیانگذاران مدارس طبیعت که نسبت به صدور مجوز این مدارس اقدام می‌کردند، جزو حزب توده بوده‌اند و صلاحیت کار در این حوزه را ندارند.کلانتری ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست به دنبال ایجاد محمل قانونی برای مدارس طبیعت بود اما یک ماه پس از شروع این پیگیری‌ها برای قانونی کردن مدارس طبیعت از طرف مراجع عظام تقلید فتوا صادر شد که فعالیت مدارس طبیعت غیر دینی است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا سنگفرش جلوی در سازمان محیط زیست بعد از حضور کلانتری در این سازمان آسفالت شده است، گفت: این سنگ فرش‌ها نامتوازن و به محل جمع شدن گرد و خاک تبدیل شده بود که به‌طور مرتب گرد و خاک را وارد ساختمان می‌کرد. مستخدمان ساختمان همیشه اعتراض داشتند که هر روز مجبورند 10 بار تی بکشند. همچنین به دلیل نامتوازن بودن سنگفرش این نقطه، رفت و آمد برای خانم‌ها که کفش پاشنه بلند می‌پوشند، سخت بود بنابراین سنگفرش این نقطه آسفالت شد.آخرین وضعیت پرونده فعالان محیط زیستی بازداشت شده

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت پرونده فعالان محیط زیستی بازداشت شده گفت: این موضوع در دست پیگیری است. قوه قضائیه اعلام کرده که نباید رسانه‌ای شود امیدواریم گشایشی صورت گیرد. وزارت اطلاعات اعلام کرده بود که هیچ سندی مبنی بر جاسوس بودن این فعالان محیط زیستی وجود ندارد.

کلانتری در مورد اجرای طرح گردشگری در منطقه خائیز خوزستان، گفت: طرح گردشگری در مستثنیات در حال اجراست. تنها بخشی از منطقه 10 هزار هکتاری تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست است اما طرح‌هایی که در مستثنیات این منطقه انجام می‌شود باید تحت نظر سازمان محیط زیست باشند.وی ادامه داد: از نظر سازمان حفاظت محیط زیست ایجاد طرح گردشگری در منطقه خائیز هیچ منعی ندارد.

کلانتری در ادامه با اشاره به کمبود نیروی محیط بان در کشور گفت: مجوز گرفتیم که هر ساله 300 نفر به عنوان محیط بان استخدام شود که این روند تا 10 سال ادامه خواهد داشت.دستمزد محیط بانان دو برابر شد

وی با اشاره به تقویت برخی امکانات محیط بانان گفت: در یکی دو سال گذشته سعی کرده‌ایم خودروها و امکانات محیط بانان را تقویت کنیم همچنین دریافتی محیط بانان در دو سال گذشته تقریبا دو برابر شده است.

کلانتری با اشاره به افزایش مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست اظهارکرد: امسال یک میلیون هکتار به مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست اضافه شده است درحالی‌که امکانات محیط بانی مشابه سال‌های گذشته است همچنین تقاضا کرده‌ایم که در هر سال 1000 سرباز به محیط زیست اختصاص دهند. در شرایط حاضر سالانه 250 سرباز به محیط زیست داده می‌شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه با اشاره به تغییر روند مدیریت پارک‌های ملی در کشور گفت: سعی داریم پارک‌های ملی را به صورت هیات امنایی مدیریت کنیم. این روند مدیریتی در پارک ملی گلستان شروع شده است و قدم بعدی منطقه «موته» خواهد بود که مدیریت این مناطق با مشارکت کلیه ذینفعان، مردم محلی و البته محیط بانان انجام می‌شود.

: برای دریافت مشاوره درباره فعالیت مدارس طبیعت غیر شرعی است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «فعالیت مدارس طبیعت غیر شرعی است» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید