کد مطلب:  55003 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 8 دقیقه
حساب‌های 3 شرکت متخلف لبنی توسط تعزیرات مسدود شد

حساب‌های 3 شرکت متخلف لبنی توسط تعزیرات مسدود شد

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با اعلام قطعیت حکم سه شرکت متخلف لبنی گفت: حساب‌های شرکت «شان دشت» با برند «پاژن»، شرکت «لبن دشت» با برند «چوپان»، شرکت «مادی» با برند «می ماست» با حکم اداره اجرای احکام سازمان تعزیرات حکومتی مسدود شده است.

زمان مطالعه: 8 دقیقه

به گزارش آسمونی : سید یاسر رایگانی روز دوشنبه در نشست خبری افزود: برند «پاژن» با سه میلیارد و 400 میلیون تومان جریمه، برند «چوپان» با دو میلیارد و 800 میلیون تومان جریمه و برند «می ماست» با یک میلیارد و 600 میلیون تومان جریمه علی رغم مهلت های قانونی تعزیرات تسویه جریمه انجام نداده اند و در صورت عدم تسویه خطوط تولیدی توقیف می شود.

وی ادامه: شرکت لبنیات پگاه با دو میلیارد و 700 میلیون تومان و برند لبنیات سحر با یک و نیم میلیارد تومان جریمه، تسویه جریمه انجام داده اند.

رایگانی اظهار داشت: دو پرونده در شعبه 40 شهر تهران در حال رسیدگی است و تاکنون 15 نامه از این شعبه به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارسال شده تا میزان دقیق تخلف را اعلام کنند اما تا این لحظه میزان دقیق و کارشناسی تخلف به تعزیرات اعلام نشده است.

وی ادامه داد: پرونده دیگری نیز به تازگی اعلام کارشناسی میزان تخلف شده و در فرایند رسیدگی قرار دارد.

رایگانی افزود: سه پرونده درخصوص لبنیات در اداره کل شهرستان های استان تهران در جریان رسیدگی قرار دارد که یکی از پرونده ها در مرحله بدوی هفت میلیارد تومان محکوم شده است.

سخنگوی تعزیرات اظهار داشت: پرونده ای به ارزش 10 میلیارد تومان و پرونده دیگری نیز هفته قبل تشکیل شده که در مراحل اولیه رسیدگی است.

کشف 3995 خودرو

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درباره پرونده های احتکار و گرانفروشی خودرو از ابتدای سال جاری تا 12 مرداد اظهار داشت: تعداد 934 تیم گشت مشترک اعزام و 3002 مورد بازرسی صورت گرفته است. در این حوزه 149 پرونده در تعزیرات تشکیل شده و مجموعه خودرو های مکشوفه سه هزار و 995 خودرو مورد بوده است.

رایگانی افزود: در این مدت، در مجموع متخلفان حوزه خودرو 16 میلیارد و 943 میلیون تومان جریمه شده اند.

کشف بیش از 9 میلیون ماسک

وی درباره پرونده های مربوط به طرح مقابله با کرونا گفت: از سوم اسفند 98 تا 18 مرداد سال جاری، تعداد 11 هزار و 192 گشت مشترک، 64 هزار و 448 مورد بازرسی انجام شده که منجر به تشکیل 6 هزار و 352 پرونده در سازمان تعزیرات حکومتی شده است.

رایگانی اظهارداشت: در این بازه زمانی تعداد 9 میلیون و 409 هزار و 944 عدد ماسک و 578 و 801 لیتر الکل و مشتقات ضدعفونی، 75 میلیون و 494 هزار و 331 جفت دستکش همچنین 68 هزار و 553 عدد روپوش کشف شده است.

تشکیل 1170 پرونده حوزه لوازم خانگی

سخنگوی تعزیرات با اشاره به مشکلات بازار لوازم خانگی افزود: در دو ماه اخیر، تعداد هزار و 319 گشت مشترک و چهار هزار و 502 مورد بازرسی از واحدهای صنفی لوازم خانگی انجام شده است.

وی ادامه داد: تعداد هزار و 170 پرونده به شعب تعزیرات وارد شده که 678 پرونده مختومه و تعداد 529 پرونده مانده در حال رسیدگی است.

رایگانی اضافه کرد: از این تعداد پرونده 17 مورد مربوط به احتکار، هفت مورد مربوط به اختفاء، 482 مورد مربوط به گرانفروشی و 943 مورد مربوط به سایر تخلفات است و متخلفان تا کنون 130 میلیارد ریال جریمه شدند.

وی ادامه داد: متاسفانه در یک ماه، تولید کننده داخلی یخچال را از 25 میلیون تومان به 50 میلیون تومان افزایش قیمت داده که جای بررسی از سوی نهادهای ناظر دارد که چرا کالای داخلی تا این حد افزایش قیمت داشته است.

تخلفات بازار لاستیک

سخنگوی تعزیرات درباره آمار مربوط به پرونده‌های لاستیک از ابتدای سال جاری تا کنون گفت: تعداد 425 پرونده در خصوص لاستیک در تعزیرات تشکیل شده که 270 مورد آن مربوط به حوزه کالاها و خدمات و 155 مورد مربوط به پرونده های قاچاق کالا و ارز است همچنین تعداد 124 پرونده در حال رسیدگی و برای 68 پرونده حکم برائت با توجه به ارائه مدارک قانونی صادر شده است.

وی ادامه داد: چهار پرونده نیز با توجه به اینکه موضوع در صلاحیت رسیدگی سازمان تعزیرات نبوده، حکم به عدم صلاحیت صادر و به مرجع صالح بر رسیدگی ارسال شده است.

رایگانی اظهارداشت: در 30 پرونده حکم قرار صادر شده و در نهایت متخلفان در 253 پرونده جمعاً به پرداخت 65 میلیارد و 824 میلیون ریال جریمه محکوم شده‌اند.

پرونده های عدم ایفای تعهدات ارزی

سخنگوی تعزیرات درباره پرونده های وارده و مختومه عدم ایفای تعهدات ارزی واردکنندگان در قبال دریافت ارز و خدمات دولتی در شعب سازمان تعزیرات از ابتدای سال جاری تا کنون گفت: در چهار ماهه اول سال 99 تعداد 797 پرونده وارد و تعداد 827 پرونده مختومه شده که ارزش ریالی پرونده‌های مختومه 170 هزار میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: میزان محکومیت متخلفان پرونده های عدم ایفای تعهدات ارزی واردکنندگان در قبال دریافت ارز و خدمات دولتی در چهار ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و 631 میلیون روپیه، 997 میلیارد ریال، یک میلیون و 660 لیره ترکیه، 12 میلیون روبل روسیه، سه میلیارد درهم، 23 میلیارد وون کره جنوبی، 2 میلیارد یوان چین، 3 میلیارد یورو، 17 میلیون دلار، یک میلیارد ین ، 298هزار دلار کانادا است.

کاهش 24 درصدی زمان رسیدگی به پرونده های قاچاق

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در حوزه قاچاق کالا در چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته رشد 99 درصدی داشته ایم. یعنی 99 درصد افزایش عملکرد در شعب تعزیرات داشته ایم.

وی ادامه داد: میانگین رسیدگی در پرونده های قاچاق 24 درصد کاهش مدت زمان رسیدگی داشته و سرعت رسیدگی ها افزایش یافته است که این در حالی است که ما با شیوع کرونا مواجه بوده ایم.

مهمترین پرونده های استانی

سخنگوی تعزیرات حکومتی درباره اهم پرونده های استانی گفت: در استان گلستان، براساس گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت ، شرکت غله و خدمات بازرگانی و جهادکشاورزی مبنی بر اینکه یک شرکت نگهدارنده گندم امانی دولتی در بازرسی انجام شده به مقدار بیش از هفت میلیون و 100 هزار کیلوگرم گندم کسری داشته؛ پرونده ای دراداره تعزیرات حکومتی مینودشت تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از سیر مراحل قانونی و اخذ نظریه کارشناسی از سوی شعبه رسیدگی کننده در تعزیرات، تخلف انتسابی کسری گندم در سیلوهای شرکت محرز و با استناد به بند الف ماده 61 قانون اصلاح قانون نظام صنفی شرکت نگهدارنده گندم امانی دولتی ملزم به استرداد کالا در شبکه و پرداخت 177 میلیارد ریال جریمه محکوم شد.

وی با اشاره به پرونده ای در استان اصفهان افزود: با اعلام گزارش پلیس امنیت اقتصادی مبنی برکشف 3000 لیتر گازوییل مظنون به قاچاق از یک دستگاه کامیون کشنده، پرونده متشکله جهت رسیدگی به شعبه ششم ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی استان ارجاع گردید و شعبه مذکور بعد از رسیدگی به پرونده و نهایتا احراز تخلف، راننده کامیون کشنده را به دلیل مباشرت در قاچاق فرآورده های نفتی به پرداخت مبلغ 3 میلیارد و 840 میلیون ریال جریمه در حق صندوق دولت محکوم کرد.

رایگانی با اشاره به پرونده ای در استان خوزستان گفت: پس از ارسال گزارشی از سوی نیروی انتظامی شهرستان اهواز مبنی بر کشف مقادیری پوشاک ، این گزارش به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان اهواز ارسال و به شعبه هفتم ارجاع شد و پس از استعلامات لازم و اخذ دفاعیات متهم، تخلف محرز و متهم به ضبط کالا مکشوفه و پرداخت 2 میلیارد و 371میلیون ریال جریمه محکوم شد.
رایگانی درباره پرونده ای در استان مرکزی افزود: با کشف محموله 33 هزار و 103 متر پارچه پرونده به تعزیرات ارجاع و با توجه به عدم ارائه مدارک قانونی، متهم به دلیل حمل و مباشرت در قاچاق به پرداخت 3 میلیارد و 750 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.
وی اضافه کرد: در استان خراسان شمالی، با گزارش اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مانه و سملقان مبنی بر تخلف عرضه خارج از شبکه مواد پتروشیمی به مقدار 110 تن، پرونده تشکیل و در بررسی ها مشخص شد که شرکت تولیدی با دریافت مواد پتروشیمی سهمیه‌ای با نرخ دولتی، مواد را به صورت عرضه خارج از شبکه به فروش رسانده که در همین راستا شعبه پس از بررسی و رسیدگی پرونده، متهم به قطع سهمیه به مدت سه ماه، پرداخت مبلغ یک میلیارد و 166 میلیون ریال جریمه محکوم و جریمه نقدی حکم صادره وصولی شده است.

رایگانی اظهارداشت: در استان کردستان، ماموران نیروی انتظامی مستقر در ایست بازرسی صلوات‌آباد سنندج در حین کنترل و بازرسی خودروهای عبورری از یک دستگاه خودرو سواری مشکوک و مجموعاً 339 هزار و 720 نخ سیگار خارجی کشف و پس از رسیدگی و احراز تخلف، حکم به ضبط محموله صادر و متهم به پرداخت یک میلیارد و 127 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

وی افزود: در استان فارس، با شکایت یکی از بانک های استان از یک شرکت بازرگانی مبنی بر عدم ایفای تعهدات ارزی ، پرونده ای در شعبه چهارم تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد.بانک شاکی در شکایت خود ادعا کرده بود که شرکت یادشده مبلغ یک میلیون و 300 هزار یوآن ارز دولتی را برای واردات کالاهای مورد نیاز کشور دریافت کرده و این درحالی بوده که طبق گزارش گمرک کالایی وارد کشور نشده است . طی تحقیقات انجام شده و استعلام از مراجع مربوطه ، تخلف این شرکت بازرگانی محرز و و در نهایت شعبه رسیدگی کننده حکم به استرداد مبلغ یک میلیون و 300 هزار یوآن به بانک شاکی و تعلیق کارت بازرگانی شرکت متخلف به مدت 6 ماه صادر کرد.

رایگانی گفت: در استان آذربایجان غربی، ماموران دایره مبارزه با قاچاق کالاو ارز شهرستان خوی درموقعیت ایستگاه بازرسی ایواوغلی به یکدستگاه خودروی کامیون ایسوز حامل بارگمرکی برخورد و در بازرسی از آن تعداد60دستگاه محرک سمپاش و20عددگلات سمپاش را به ظن قاچاق کشف و ضبط و مراتب راطی گزارشی به تعزیرات حکومتی شهرستان خوی ارسال کردند. شعبه اول ویژه رسیدگی به قاچاق کالاوارز شهرستان خوی بنابه گواهی گمرک مبنی برعدم مطابقت کالاهای مکشوفه با اسناد، اتهام مباشرت در قاچاق کالا را محرز تشخیص و متهم را به ضبط کالاهای مکشوفه به نفع دولت و پرداخت 6 میلیارد و 275 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

سخنگوی تعزیرات ادامه داد: در استان زنجان با حسب شکایات شرکت های خصوصی پرونده یک واحد دامداری به اتهام گرانفروشی شیر خام در تعزیرات حکومتی شهرستان ابهر تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفت. پس از دریافت گزارشات کارشناسی تخلف گرانفروشی محرز و بر اساس حکم صادره شرکت متخلف به پرداخت 52 میلیارد ریال در حق صندوق دولت محکوم شد.

رایگانی با اشاره به پرونده ای در استان سیستان و بلوچستان افزود: مأموران انتظامی مستقر در ایست و بازرسی شهرستان سراوان در بازرسی از یک دستگاه خودروی کامیون مقدار 10 هزار کیلوگرم سم پروپارژیت مشکوک به قاچاق را کشف کردند . در همین راستا با تشکیل پرونده و رسیدگی آن در تعزیرات حکومتی سراوان ، شعبه رسیدگی کننده بدلیل محبوبیت این کالا در کشور پاکستان و عدم ارائه مدارک قانونی توسط متهم رای بر محکومیت قاچاقچی به میزان 6 میلیارد و 500 میلیون و ضبط سموم مکشوفه صادر کرد.

وی اظهارداشت: در استان کرمان تعداد سه پرونده با موضوع عرضه خارج ازشبکه و عدم رعایت ضوابط قیمت گذاری و توزیع یک شرکت به ارزش 944 میلیارد ریال، شرکت دوم به ارزش 12 میلیارد ریال و شرکت سوم به ارزش ریالی تخلف (فروردین 98 تا مهر 98: 380 میلیارد تومان، آبان 98 تا بهمن 98: 271 میلیارد تومان، اسفندماه 98: 137 میلیارد تومان جمعاً به ارزش 789 میلیارد تومان در شعبه اول بدوی در حال رسیدگی است.

رایگانی توضیح داد: در خصوص پرونده های اتهامی دو شرکت نخست، فرآیند رسیدگی پس از احضار مدیرعامل شرکت های موصوف و اخذ اظهارات ایشان، در مرحله استعلام مدارک ارائه شده از سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان قرار دارد و پرونده اتهامی شرکت سوم در مرحله تحقیقات مقدماتی است.

: برای دریافت مشاوره درباره حساب‌های 3 شرکت متخلف لبنی توسط تعزیرات مسدود شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «حساب‌های 3 شرکت متخلف لبنی توسط تعزیرات مسدود شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید