کد مطلب: 27517 درج نظر
تبلیغات تلگرام

تبلیغات تلگرام

تلگرام یک سرویس پیام رسان است که طبق آخرین آمار در حال حاضر با بیش از 40 میلیون کاربر در ایران، پرمخاطب ترین...
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تبلیغات تلگرام
تبلیغات تلگرام


تلگرام یک سرویس پیام رسان است که طبق آخرین آمار در حال حاضر با بیش از 40 میلیون کاربر در ایران، پرمخاطب ترین سرویس پیام رسان کشور است. آسمونی در این بخش به معرفی تبلیغات در تلگرام و همچنین انواع روش های تبلیغات در تلگرام می پردازد.

تبلیغات در تلگرام چیست؟

در واقع تلگرام همانند یک شبکه اطلاع‌رسانی وسیع است که در اکثر مواقع در دسترس مخاطبان قرار دارد. در حال حاضر این نرم‌افزار بستر بسیار مناسبی برای تبلیغات انبوه است و هر روزه شاهد افزوده شدن کاربران در تلگرام هستیم و افزوده شدن کاربران باعث می‌شود تبلیغات در تلگرام توسط افراد بیشتری در روز بازدید شود. تلگرام با داشتن این تعداد کاربر فعال در ایران، بازار فوق العاده ای برای تبلیغات محسوب می شود.

تلگرام دارای کانال های متنوع بسیار زیادی است که کاربران با توجه به علایق خود و به خواست خود در آنها عضویت دارند. با توجه به فعالیت کانال های تلگرام در حوزه ای مشخص، تبلیغات در آنها کاملا هدفمند بوده و قطعا دارای بازخورد بسیار خوبی خواهد بود.

مزایای تبلیغات در تلگرام
  • تبلیغ محدودیتی از نظر تعداد کاراکتر ندارد.
  • امکان درج عکس، ویدئو و فایل در تبلیغ
  • قابلیت اشتراک‌گذاری لینک سایت یا صفحات اینترنتی
  • امکان مشاهده تعداد بازدید
  • تعرفه مناسب و بازخورد بالا
انواع روش های تبلیغات در تلگرام را بشناسید

خب، در تلگرام ما با چند روش مختلف تبلیغ روبرو هستیم. اما همه این روش ها بازدهی خوبی ندارند و در صورت انتخاب روش اشتباه، پول شما به جیب عده ای سودجو و منفعت طلب منتقل می شود. این شد که ما تصمیم گرفتیم همۀ این روش های تبلیغ در تلگرام را برایتان بررسی کنیم تا بتوانیم با افزایش آگاهی شما، کمی به این بازار سر و سامان بدهیم:

1.افزایش تضمینی اعضای کانال تلگرام از روش های تبلیغات در تلگرام

یکی از روش های تبلیغات در تلگرام، یا بهتر است بگوییم ترفندهای کسانی که در زمینه تبلیغات در تلگرام فعال هستند، افزایش تضمینی اعضای یک کانال است. این روش عملاً بدون بازده است، زیرا اعضای اضافه شده به کانال، لزوماً واقعی نیستند یا اگر واقعی باشند، لزوماً به محتوای کانال شما علاقمند نبوده و با کانال شما تعامل بالایی ندارند. پس، در نهایت تنها یک عدد می ماند که به هیچ دردتان هم نمی خورد!

2.تبلیغات کلیکی در تلگرام از روش های تبلیغات در تلگرام

روش دیگری در تبلیغات تلگرام وجود دارد که به صورت کلیکی انجام می شود. این روش تبلیغاتی توسط سامانه های تبلیغات در تلگرام پیاده سازی شده است. در تبلیغات کلیکی تلگرام، شما بر اساس قیمت هر کلیک، بودجه کلی تبلیغات تلگرام خود را تعیین می کنید و در صورتی که می خواستید، موضوع کانال هایی که می خواهید تبلیغ در آنها منتشر شود را هم مشخص می کنید.

ویژگی مثبت تبلیغات کلیکی تلگرام این است که شما تنها بابت کلیکی که بر روی لینک تبلیغ تان انجام می شود هزینه می پردازید. به این ترتیب، بازدهی تبلیغات تان افزایش پیدا می کند. با این حال، این نوع تبلیغ در تلگرام نیز، یک مشکل کوچک دارد:اگر سامانه تبلیغ کننده نظارت درستی بر روی کانال های خود نداشته باشد، ممکن است کلیک های غیر واقعی بسیاری بر روی لینک تبلیغ شما صورت بگیرد. و همین موضوع باعث می شود تا بازدهی مورد نظر خود را دریافت نکنید.

telegram-advertising
telegram-advertising


تا یادمان نرفته این را هم به شما بگوییم که تبلیغات کلیکی چندان برای افزایش اعضای یک کانال مناسب نیست. چرا؟ چون برای شمارش تعداد کلیک، کاربر باید از تلگرام خارج شود، وارد سایت ارائه دهنده خدمات تبلیغات کلیکی بشود و دوباره به اپلیکیشن تلگرام باز گردد و شانس از دست دادن کاربر در این مسیر زیاد است. اما برای تبلیغات یک وب سایت یا اپلیکیشن موبایل می تواند مناسب باشد.

حالا هزینه های این نوع تبلیغات به چه صورت است؟ قیمت هر کلیک در بیشتر سامانه های تبلیغات تلگرام، از 200 تومان شروع می شود و تا هر مبلغی که خودتان می خواهید قابل ارتقا است.

3.تبلیغات بازدیدی تلگرام از روش های تبلیغات در تلگرام

روش سوم، یعنی تبلیغات بازدیدی، مرسوم ترین نوع تبلیغات در تلگرام است. چرا؟ زیرا سیستم خود تلگرام بر حسب بازدید عمل می کند و همین موضوع، تبلیغات بازدیدی را قابل اعتماد می کند.

همانطور که معلوم است، در این روش، شما بر اساس تعداد بازدیدی که از تبلیغ تلگرامتان می شود هزینه پرداخت می کنید. البته تعداد بازدیدی که برای پُست تبلیغاتی خود می خواهید از قبل با مجری تبلیغات تلگرام هماهنگ می شود. یعنی شما تعداد بازدید را برای مجری تبلیغات خود مشخص می کنید و هزینه کل بازدیدها رو از قبل پرداخت می کنید.

تا یادمان نرفته بهتر است بگوییم این روش تبلیغاتی می تواند بر اساس موضوع هم اجرا شود. یعنی شما تبلیغ خودتان را در کانال های مرتبط با موضوع فعالیت تان منتشر می کنید و در نتیجه، بازدهی بیشتری خواهید داشت. اما باید بدانید که این موضوع، باعث افزایش هزینه تبلیغات تان خواهد شد.

صحبت از هزینه شد. پس بگذارید یک حدود قیمت به شما بدهیم. به طور معمول، قیمت تبلیغات بازدیدی در کانال های تلگرام از 2.5 تا 3 تومان شروع می شود. حالا اگر تبلیغ شما بر اساس موضوع باشد، یا آنکه بخواهید در زمان تبلیغ، به عنوان پُست ویژه (یعنی پست آخر کانال) باقی بماند تا بازدهی بیشتری داشته باشد، این هزینه می تواند تا 10 تومان یا حتی بیشتر افزایش پیدا کند. این یعنی برای 100 هزار بازدید، حداقل هزینه شما 250 تا 300 هزار تومان خواهد بود.

4.تبلیغات ثابت و ساعتی تلگرام از روش های تبلیغات در تلگرام

مدل دیگر تبلیغاتی که کم کم دارد در تلگرام محبوب می شود، تبلیغات ثابت و ساعتی است. یعنی همان روش متداول تبلیغاتی در تمام جهان. شما یک مبلغ به کانال های تلگرام یا مجری تبلیغات خود پرداخت می کنید و در عوض تبلیغات شما برای 12 یا 24 ساعت در کانال های مختلف منتشر خواهد شد. خوبی این روش هم مشخص است:دیگر درگیر بازدید، کلیک و ممبر نیستید و با خیال راحت می توانید تبلیغات خود را منتشر کنید!

لازم است بگوییم اگر قصد دارید تبلیغ 12 ساعته خود را منتشر کنید، باید به فکر زمان هم باشید. یعنی باید تصمیم بگیرید که می خواهید تبلیغ تان صبح یا شب منتشر شود. ساعت متداول اولی از 10 صبح تا 10 شب و برای دومی بر عکس است. همانطور هم که حدس زده اید، تبلیغات شبانه هزینه کمتری برای شما خواهد داشت.

هزینه تبلیغات ثابت اصلاً مشخص نیست و بستگی به خیلی فاکتورهای مختلف دارد. تعداد اعضای کانال، موضوع کانال و میزان هدفمند بودن تبلیغات و ... اما حدوداً قیمت این نوع تبلیغات در یک کانال معمولی از 20 هزار تومان شروع می شود.

تبلیغات تلگرام
تبلیغات تلگرام


5.تبلیغات توسط افراد تاثیرگذار از روش های تبلیغات در تلگرام

یکی از روش های تبلیغاتی که امروزه بسیار در جهان مطرح شده است، تبلیغات به واسطه افراد تاثیرگذار است. یعنی کسانی را که در فکر عامه مردم تاثیر می گذارند را پیدا کنید و از آنها برای تبلیغ کسب و کار خودتان کمک بگیرید.

محبوبیت این روش تبلیغاتی هم کاملاً قابل درک است. مطمئناً وقتی شخصیت مورد علاقه شما، در مورد محصول یا خدمات یک برند صحبت می کند، شما اعتماد بیشتری به این برند خواهید کرد و با تمایل بیشتری به سمت آن خواهید رفت. در واقع، این موضوع کمی از جنبه تبلیغاتی یک تبلیغ کم می کند.

در تلگرام نیز چنین روشی کاملاً ممکن است. این یعنی شما می توانید در کانال تلگرام افراد مطرح و تاثیرگذاری که توانسته اند تعداد اعضای زیادی را جذب کنند، تبلیغ خود را منتشر کنید و حتی از خود آنها هم برای واقعی تر شدن هر چه بیشتر این تبلیغ و کاهش جنبه تبلیغاتی آن کمک بگیرید.

البته، همانطور که شما هم می دانید، این روش پر هزینه ترین روش تبلیغات در تلگرام است و شما باید آماده باشید تا یک هزینه چند میلیونی را صرف شناخته شدن برند خود کنید. پس بهتر است برندهای کوچک برای شروع تبلیغات خود، به سراغ این روش نروند.

 
: برای دریافت مشاوره درباره تبلیغات تلگرام فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «تبلیغات تلگرام» در کادر زیر بنویسید :

2 + 6 = ?