کد مطلب: 54410 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سرانه مصرف آب تهران 235 لیتر در شبانه‌روز

سرانه مصرف آب تهران 235 لیتر در شبانه‌روز

معاون نظارت در بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران اظهار کرد: براساس برآوردهای صورت گرفته سرانه مصرف آب در تهران در طول شبانه‌روز به طور میانگین 235 لیتر بدون در نظر گرفتن تلفات است که با لحاظ تلفات این عدد حدود 300 لیتر در طول شبانه‌روز می‌شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سرانه مصرف آب تهران 235 لیتر در شبانه‌روز - Tehran's per capita water consumption is 235 liters per day سرانه مصرف آب تهران 235 لیتر در شبانه‌روز - Tehran's per capita water consumption is 235 liters per day

به گزارش آسمونی : محمدرضا کرمی‌نژاد در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر شاهد افت فشار آب در تهران هستیم، گفت: در هیچ جای تهران افت فشار آب نداریم مگر این‌که در یک نقطه لوله آب دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر داشته باشد.

معاون نظارت در بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان این‌که در روز پنج‌شنبه در برخی مناطق به دلیل مصرف بالای آب شاهد افت فشار مقطعی بوده‌ایم، ادامه داد: در روزهای آخر هفته به دلیل افزایش مصرف این مساله طبیعی است، اما به طور کلی مشکل خاصی در حوزه افت فشار آب نداریم.

وی با اشاره به میزان مصرف آب در تهران گفت: در حال حاضر سه میلیون و 650 مترمکعب آب در تهران مصرف می‌شود که نسبت به گذشته افزایش چندانی نداشته است.کرمی‌نژاد ادامه داد: با توجه به وضعیت کرونا و گرمای هوا میزان مصرف متفاوت است اما به طور میانگین شاهد افزایش پنج تا شش درصدی مصرف آب نسبت به سال گذشته هستیم، البته این عدد در فروردین‌ماه تا 30 درصد نیز رسید.

معاون نظارت در بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان این‌که علاوه بر کرونا و گرمای هوا قرنطینه مردم و ماندن در تهران به این مساله دامن زده است، گفت: سال گذشته مردم در فروردین‌ماه مسافرت می‌رفتند، اما امسال با کاهش سفر شاهد افزایش مصرف آب در تهران هستیم به گونه‌ای که روزانه بین 200 تا 250 مترمکعب میزان مصرف آب افزایش داشته است.

وی با بیان این‌که با اقدامات صورت گرفته مشکلی تاکنون برای تامین آب تهران به وجود نیامده است و تاسیسات و چاه‌ها به طور کامل در مدار هستند، گفت تا حدود 10 تا 15 روز آینده تصفیه‌خانه ششم وارد مدار می‌شود و خط ماملو نیز تا آن زمان وارد مدار خواهد شد و به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون نظارت در بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران در پاسخ به این سوال که امسال تابستان قطعی آب خواهیم داشت یا خیر، تصریح کرد: اکنون در بالاترین میزان مصرف پیک هستیم و توانسته‌ایم این مساله را مدیریت کنیم و پیش بینی می‌شود امسال تابستان نیز مشکلی برای تامین آب نداشته باشیم.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «سرانه مصرف آب تهران 235 لیتر در شبانه‌روز»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 3 = ?