کد مطلب:  35774  درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رتبه اول تهران در مراجعات به پزشکی قانونی

رتبه اول تهران در مراجعات به پزشکی قانونی

به گزارش آسمونی:رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: هران از نظر مراجعه به پزشکی قانونی در رتبه اول قرار دارد و...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی:رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: هران از نظر مراجعه به پزشکی قانونی در رتبه اول قرار دارد و بعد از آن استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، فارس و آذربایجان شرقی به ترتیب بیشترین مراجعات را به پزشکی قانونی داشته‌اند.

رتبه اول تهران در مراجعات به پزشکی قانونی
رتبه اول تهران در مراجعات به پزشکی قانونی

احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه قضایی انتظامی شبکه خبری تهران نیوز،  در خصوص وضعیت استان تهران در مراجعات به پزشکی قانونی اظهار داشت:  تهران از نظر مراجعه به پزشکی قانونی در رتبه اول قرار دارد و بعد از آن استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، فارس و آذربایجان شرقی به ترتیب بیشترین مراجعات را به پزشکی قانونی داشته‌اند، در برخی شهرستان‌ها استان تهران مانند شهریار گاها به خاطر میزان جمعیت مطابق با چند استان مراجعه و خدمات وجود دارد .

شجاعی گفت: بیشترین مراجعاتی که در پزشکی قانونی امروز شاهد آن هستیم در وهله اول مرتبط به تصادفات و بعد از آن  نزاع خیابانی می‌باشد.

وی با اشاره به افزایش آمار پرونده‌ها دستگاه قضائی افزود:  معمولاً برخی شهرستان‌ها در غرب استان تهران با مراجعه روزانه بیش از 150 نفر که ماهانه در حدود 5 هزار مراجعه‌کننده در حوزه پزشکی قانونی است رقم بسیار بالایی را به خود اختصاص داده، اما با همه این اوصاف خدمات به‌ صورت مطلوب در حال ارائه است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور تصریح کرد: شهرستان‌های غرب استان تهران به جهت میزان جمعیتی با بسیاری از استان‌های دیگر هم تراز است به همین منظور مردم درخواست خدماتی مشابه استان‌های دیگر را دارند.

وی با توجه به افزایش مهاجرت به شهرستان‌های غرب تهران گفت:  جمعیت، موضوعات اجتماعی و موارد مختلف ما را بر این داشته تا توجه بیشتری به این مناطق داشته باشیم چراکه با همه تلاش‌ها میزان مهاجرت به این مناطق بیش از گذشته می‌باشد و باید متناسب با این افزایش خدمات بیشتری ارائه شود.در شهریار به تنهای به اندازه چند استان به پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور تصریح کرد: خدمت‌رسانی خوب، کارشناسانه، دقیق و صحیح و آن چیزی که مردم مد نظرشان است باید ارائه شود و ما  به‌ عنوان دستگاه قضایی به‌طور جدی پیگیر این موضوع  باشیم.

وی ادامه داد: میزان خدماتی که در حال ارائه است در برخی شهرستان‌ها مانند شهرستان شهریار با میزان نیروی انسانی تطابق ندارد اما باید برای افزایش هر چه بیشتر خدمات به شهروندان لازم است این کمبودها جبران شود.

شجاعی خبر از ایجاد یک آزمایشگاه در شهریار داد و لازم ایجاد آن را این‌گونه بیان کرد: در برخی مناطق مانند شهریار که جمعیت بالایی را در خود نگه می‌دارد اگر فضا زیر ساختی فراهم شود و مدیریت شهری کمک کند بحث آزمایشگاه را که امروز در کهریزک انجام می‌شود را در شهریار  راه‌اندازی خواهیم کرد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور افزود: ضرورت بازدید و نظارت نوبه‌ای از مناطق و مجموعه‌های تحت پوشش امری اجتناب‌ناپذیر است و این مهم را همیشه مدنظر داشته‌ایم تا بتوانیم با این بازدیدها نه‌تنها موفقیت‌ها بلکه کم و کاستی‌ها را بررسی و در جهت رفع آن اقدام کنیم و با توجه به افزایش هر ساله حجم مراجعات اگر ما خود را با این میزان نتوانیم تطبیق دهیم  عقب خواهیم ماند.

منبع: تهران نیوز

: برای دریافت مشاوره درباره رتبه اول تهران در مراجعات به پزشکی قانونی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «رتبه اول تهران در مراجعات به پزشکی قانونی» در کادر زیر بنویسید :

8 - 2 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید