کد مطلب:  57210 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مدیر عامل شرکت برق حرارتی: نیروگاه‌های تهران از مازوت استفاده نمی‌کنند

مدیر عامل شرکت برق حرارتی: نیروگاه‌های تهران از مازوت استفاده نمی‌کنند

مدیر عامل شرکت برق حرارتی: در استان تهران و در شهرستان های تهران نیروگاهی وجود ندارد که مازوت سوز باشد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

علی رغم اینکه سازمان محیط زیست نیز سرانجام مازوت‌سوزی نیروگاه‌ها در تهران را تایید کرده، مدیر عامل شرکت برق حرارتی گفت: هیچ کدام از نیروگاه های تهران از مازوت استفاده نمی کنند و نمی توان آلودگی هوا در تهران را به این مساله مربوط دانست.

به گزارش آسمونی، محسن طرزطلب در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به صحبت های اخیر سازمان محیط زیست در خصوص مازوت سوزی نیروگاه های تهران، اظهار کرد: در استان تهران به هیچ عنوان از سوخت مازوت استفاده نشده و نخواهد شد و شاید صحبت هایی که در مورد مازوت سوزی می شود مربوط به صنایع غیر نیروگاهی باشد.

وی افزود: در استان تهران و در شهرستان های تهران نیروگاهی وجود ندارد که مازوت سوز باشد و تنها دو نیروگاه بعثت و منتظر القائم این قابلیت را دارند که تا کنون بخش مازوت سوز این دو نیروگاه ها مورد استفاده قرار نگرفته است.

مدیر عامل شرکت برق حرارتی با اشاره به نیروگاه ری نیز گفت: این نیروگاه به طور کامل گازی است و اگر گاز وجود نداشته باشد از گازوئیل استفاده خواهد کرد و به هیچ عنوان مازوت در این نیروگاه استفاده نمی شود.

طرزطلب با تاکید بر اینکه مشکل چندانی برای تامین گاز نیروگاه ها وجود ندارد، تصریح کرد: احتمال وجود خاموشی در تهران بستگی به میزان مصرف گاز در کشور دارد هرچه هوا سرد تر شود احتمال مصرف گاز بیشتر خواهد شد و ما با مشکلاتی برای تامین سوخت نیروگاه ها مواجه می شویم.

: برای دریافت مشاوره درباره مدیر عامل شرکت برق حرارتی: نیروگاه‌های تهران از مازوت استفاده نمی‌کنند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مدیر عامل شرکت برق حرارتی: نیروگاه‌های تهران از مازوت استفاده نمی‌کنند» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید