کد مطلب: 39859 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شروط شهرداری تهران برای موافقت با برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی تهران چیست؟

شروط شهرداری تهران برای موافقت با برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی تهران چیست؟

به گزارش آسمونی:معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار درباره برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی تهران توضیحاتی ارائه...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی:معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار درباره برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی تهران توضیحاتی ارائه داد.

محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در حاشیه برگزاری جلسه نوبت عصر شورای شهر تهران در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه آیا معاونت حمل و نقل و ترافیک موافق برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی تهران است، اظهار کرد: معاونت حمل و نقل و ترافیک مشروط بر اینکه همه مراجعه کنندگان و ناشران نمایشگاه کتاب بپذیرند که تنها از وسیله نقلیه عمومی از جمله مترو، اتوبوس و تاکسی استفاده کنند و بدون خودروی شخصی به نمایشگاه بیایند، با برای برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی تهران مخالفتی نداریم.

وی تصریح کرد: اگر مسئولان نمایشگاه هم قبول کنند که ما در نمایشگاه هیچ پارکینگی را نداشته باشیم و ما در این صورت تمهیدات کافی مربوط به وسایل حمل و نقل عمومی از جمله مترو، اتوبوس و تاکسی را پیش بینی می‌کنیم، در این صورت مخالفتی با برگزاری نمایشگاه نداریم، اما اگر موجب ازدحام سواری‌های شخصی شوند و ترافیک منطقه را افزایش دهند، ترجیح ما این است که نمایشگاه کتاب به شهر آفتاب منتقل شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در خصوص برنامه‌ریزی برای تردد آسان مسئولان نمایشگاه که می‌خواهند اقدام به جابجایی کتب و نشریات کنند، تصریح کرد: برای این کار می‌توان برنامه‌ریزی کرد و از آن‌ها خواست که از ساعت 10 شب به بعد اقدام به نقل و انتقال کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته هم برای برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی تهران تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده شد، افزود: آمار ترافیکی در سال گذشته نسبت به سال‌های قبل کاهش پیدا کرده بود و اینکه به علت وجود نمایشگاه، ترافیک به وجود آید و وضعیت ترافیکی متفاوت از روز‌های عادی باشد، امری طبیعی است، اما اینکه مانند سال‌های قبل قفل ترافیکی ایجاد کند، سال گذشته این اتفاق رخ نداد و فقط در محدوده نمایشگاه آن هم فقط در ساعاتی خاص ترافیک ایجاد شد و در این موارد هم می‌توانیم امسال مدیریت کنیم.

پورسیدآقایی در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه آیا سال گذشته هم ترافیک را مانند آنچه که رخ داد، پیش بینی می‌کردید؟ گفت: شاید یک مقدار بیشتر از پیش بینی ما ترافیک شکل گرفت، اما در مجموع پیش‌بینی‌های ما درست بود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با تأکید بر اینکه برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی منوط به تصویب شورای ترافیک است، تصریح کرد: اگر چنین تصمیمی گرفته شود، حتما در میادین اصلی اتوبوس و تاکسی قرار می‌دهیم تا مردم از وسیله نقلیه عمومی استفاده کنند.

وی تأکید کرد: اگر قبول نکنند که خودروی شخصی کنار رود و هیچ پارکینگی هم برای خودرو‌های سواری در نظر گرفته نشود، آن وقت آن‌ها را الزام می‌کنیم که نمایشگاه را در مصلی برگزار نکنند و باید به شهر آفتاب بروند.

پورسیدآقایی گفت: موضوع برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی تهران امروز در شورای ترافیک مشخص خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «شروط شهرداری تهران برای موافقت با برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی تهران چیست؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 9 = ?