کد مطلب:  43019  درج نظر
بازارهای محلی تهران

بازارهای محلی تهران

در برخی از نقاط تهران بازارهای قدیمی دیده می شود که قدمت آن ها به سال ها زیادی می رسد. این بازارچه ها علاوه بر...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

در برخی از نقاط تهران بازارهای قدیمی دیده می شود که قدمت آن ها به سال ها زیادی می رسد. این بازارچه ها علاوه بر اینکه محلی برای کسب و کارها می باشد به یکی از جاذبه های گردشگری تهران نیز تبدیل شده است. در پایتخت دیدنی ایران یعنی شهر تهران، بازارهای زیادی وجود دارند که بورس انواع لوازم مورد نیاز ما هستند و شناخت بهترین بازارهای تهران برای انتخاب مکان مناسب خرید لازم است. برای آشنایی بیشتر با بازارچه های محلی تهران این بخش آسمونی را بخوانید.

بازار تجریش

بازار تجریش تهران

بازار تجریش تهران

گل سرسبد بازارهای قدیمی تهران، قطعا بازار تجریش می باشد که هنوز رونق و اعتبار خودش را حفظ کرده و یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری، مخصوصا برای گردشگران خارجی می باشد. این بازار که در شمال تهران و در منطقه ی تجریش واقع شده است، در انتها به امامزاده صالح ختم شده و مکانی مناسب برای خرید میوه های بسیار با کیفیت و نوبرانه، لوازم منزل، صنایع دستی، سوغاتی های عالی از اقصی نقاط ایران و میوه های عجیب و غریبی که شاید در هیچ جای کشورمان نتوانید ببینید و هر چیز دیگری که لازم داشته باشید، خواهد بود.

خرید از بازار تجریش بیشتر از اینکه یک خرید معمولی باشد، گذر به حال و هوا و زندگی مردم تهران در سالهای گذشته است که با وجود زندگی مدرن امروز، به خوبی اصالت خود را حفظ کرده است.

  • مسیر دسترسی به بازار تجریش:

دسترسی به بازار تجریش از طریق مترو، خودرو شخصی، اتوبوس و تاکسی میسر است؛ هرچند به‌دلیل شلوغی و ترافیک همیشگی در این منطقه بهتر است خود را با وسایل نقلیه عمومی نظیر مترو به بازار تجریش برسانید. اما راحت ترینش، استفاده از مترو است. ایستگاه متروی تجریش نزدیک ترین ایستگاه به بازار تجریش است.

  • آدرس بازار تجریش: تهران، تجریش، بازار تجریش

بازار بزرگ تهران

بازار بزرگ تهران
بازار بزرگ تهران

نمی توان برای خرید به تهران سفر کرد و به بازار بزرگ سر نزد! این بازار مجموعه ایست بی نظیر از هر چیزی که تصورش را می کنید. لباس، طلا، جواهر، بدلیجات، چرم، کیف و کفش، فرش، لوازم خانگی و غیره که همگی با تنوع بسیار بالا و با قیمت های مناسب در این بازار براحتی به چشم میخورند. موقعیت مکانی بسیار عالی و دسترسی به خیابان های معروفی مانند مولوی، سیروس، خیام و خیابان پانزده خرداد باعث شده تا بازار بزرگ به عنوان یکی از اصلی ترین بازارهای تهران و قطب اقتصادی ایران شناخته شود.

این بازار مجموعه ای از بازارهای بزرگ، امیر، زید، زرگرها، عباس آباد، پاچنار، کفاش ها، نجارها، خیاط ها، بازار بین الحرمین، نوروز خان، منوچهر خانی و غیره می باشد و رستوران و کبابی های نام آشنایی را در دل خود حفظ کرده است و در نتیجه افرادی که از شهرهای دیگر به این بازار آمده اند، شرایط مناسبی برای استراحت خواهند داشت.

علاوه بر نقش و اهمیت بازار بزرگ تهران در اقتصاد ایران از زمان قاجاریان تا امروز، نمی توان از تاثیر اتحاد کسبه ی بازار در دوران مشروطه غافل شد. اگر اهل تاریخ و مرور گذشته باشید، بدون شک می دانید که اولین اعتصاب و اعتراض در دوران مشروطه از بازار بزرگ تهران شروع شد و به مرور گسترده شد.

  • مسیر دسترسی به بازار بزرگ تهران:

برای رفتن به بازار بزرگ می توانید از خط 1 مترو استفاده کنید و در ایستگاه 15 خرداد پیاده شوید. 
اگر حمل و نقل درون شهری با استفاده از تاکسی را ترجیح می دهید، می توانید از صادقیه و یا آزادی سوار تاکسی های خطی شده و با استفاده از این تاکسی ها خود را به بازار بزرگ‌ تهران رسانید.
اگر دوست دارید تا با استفاده از خطوط بی آر تی به بازار بزرگ تهران رسیده و از آن بازدید کنید، می توانید خود را به خط تجریش-راه آهن رسانده و در ایستگاه منیریه یا امام خمینی از اتوبوس های بی آر تی پیاده شوید. سپس با کمی پیاده روی یا با استفاده از تاکسی و اتوبوس به سمت خیابان پانزده خرداد حرکت کنید.

آدرس: تهران، خیابان 15 خرداد، بازار بزرگ تهران

بازار شوش تهران

بازار شوش تهران
بازار شوش تهران

بازار شوش یکی از بازارهای تهران می باشد که قدمت بالایی داشته و یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید بلور و کریستال محسوب میشود. با توجه به قدمت بالای این بازار، به مرور پاساژهای جدیدی در آن ساخته شدند و باعث شد تا امروز تنوع بالایی در لوازم خانگی را در این مجموعه شاهد باشیم.

  • مسیر دسترسی به بازار شوش:

  1. دسترسی با مترو: خط کهریزک به تجریش، ایستگاه مترو شوش – تاکسی خط کیانشهر تقاطع خیابان بخارایی – تاکسی خط شوش خیابان صابونیان
  2. دسترسی با اتوبوس: خاوران ایستگاه خیام ایستگاه دروازه غار – اتوبوس پایانه بلوار قدس ایستگاه مهدیه
  3. خودرو شخصی: دشت آزادگان بزرگراه تندگویان بزرگراه بعثت – خروجی به سمت فدائیان اسلام – خیابان صابونیان
  • آدرس: تهران، میدان شوش، خیابان صابونیان

بازار دوم نازی آباد

یکی از پاساژهای بازار دوم نازی آباد
یکی از پاساژهای بازار دوم نازی آباد

هر یک از بازارهای تهران بورس گروه کالایی خاص هستند و به جرأت می توان گفت، بازار دوم نازی آباد مکانی مناسب برای خرید پوشاک و لباس در تمام گروه های سنی به شمار میرود. تنوع و رونق این بازار تقریبا هم راستا با بازار بزرگ می باشد و انتخابی مناسب برای خرید در جنوب تهران محسوب میشود.

  • مسیر دسترسی به بازار دوم نازی آباد:

نزدیک ترین ایستگاه مترو به بازار دوم نازی آباد، ایستگاه علی آباد واقع در خط 1 متروی تهران است.
  • آدرس: تهران، نازی آباد، بازار دوم
: برای دریافت مشاوره درباره بازارهای محلی تهران فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «بازارهای محلی تهران» در کادر زیر بنویسید :

2 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید