کد مطلب:  56686 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
استان تهران و البرز یکپارچه دیده شده است/ تردد شهر به شهر در استان تهران ملاک نیست

استان تهران و البرز یکپارچه دیده شده است/ تردد شهر به شهر در استان تهران ملاک نیست

بندپی: با توجه به الزام استفاده از ماسک از در منزل در تهران ضمن درخواست از شهروندان برای رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، جریمه افرادی که ماسک نمی‌زنند نیز توسط ناجا اجرایی می‌شود.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

استاندار تهران جزئیات محدودیت های کرونایی از اول آذرماه را تشریح کرد.

به گزارش آسمونی به نقل ازایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه مربوط به دستورالعمل اجرایی محدودیت‌های کرونایی جدید که با حضور مسئولان دستگاه‌های مختلف برگزار شد، اظهار داشت: سلامت مردم بر همه چیز مقدم است و در این راستا اقدامات لازم برای اعمال محدودیت‌های جدید در نظر گرفته شده تا اثربخشی لازم را داشته باشد.

وی ادامه داد: در جلسه روز 29 آبان، شناسایی و غربالگری و طرح محله محوری در دستور کار قرار گرفت تا به موقع و به هنگام افراد مبتلا شناسایی شوند، ضمن اینکه افزایش تست نیز یکی از راهکارهایی بود که طبق نظر سازمان جهانی بهداشت در ایران نیز دنبال شد.

استاندار تهران افزود: فاصله‌گذاری اجتماعی، قرنطینه کردن مبتلایان، رعایت بهداشت فردی و محیطی ضروری است، ضمن اینکه طرح محله محوری با سه حوزه مراقبتی، حمایتی و نظارتی نیز می‌تواند اثرگذاری مطلوبی داشته باشد.

محسنی بندپی در مورد طرح محله محوری گفت: در استان تهران 400 تیم متشکل از یک پزشک، 4 پرستار و 10 بهورز پیش‌بینی شده که امید است بتوانیم به نتایج مطلوبی برسیم و اقدامات تحولی و پیشگیرانه را شاهد باشیم.

وی در ادامه در مورد محدودیت های کرونایی از شنبه اول آذر ماه گفت: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا منع تردد درنظر گرفته شده که در این زمینه استان تهران و البرز یکپارچه دیده شده است از اینرو خروجی‌های استان مدنظر می‌باشد و منع تردد شهر به شهر در استان تهران ملاک نیست.

وی ادامه داد: در مورد دورکاری نیز دو دسته ادارات استانی و ملی داریم که هدف این است که حجم تردد و حضور کارکنان به حداقل برسد و میزان مراجعات نیز کاهش پیدا کند، بنابراین اگر در دستگاهی مبنای حضوری حداکثر یک سوم مطرح شود، باید خدمات ضروری ارائه شود.

استاندار تهران تاکید کرد: در مورد وضعیت اصناف نیز گروه 1 فعال هستند منتها مشمول منع رفت و آمد از ساعت 9 شب تا 4 صبح می شوند و باید تا ساعت 8 فعالیت داشته باشند تا جریمه نشود مگر فعالیت داروخانه‌ها و فعالیت‌های امدادی که مشمول فعالیت 24 ساعته هستند.

وی با اشاره به منع تردد از ساعت 9 شب تا 4 صبح گفت: مبنای جریمه برای تردد در این ساعت دوربین های نظارتی هستند و افرادی که مشمول این طرح نمی‌شوند طبق اعلام فرمانداری مشخص و وضعیت آنها لحاظ می‌شود.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: در راستای رعایت عدالت گروه یک، حق ارائه خدمات مشاغل گروه 2، 3 و 4 را ندارند، به عنوان مثال فروشگاه‌های زنجیره‌ای حق فروش پوشاک یا مشاغل مربوط به گروه‌های دیگر را ندارد.

محسنی بندپی ضمن تشکر از اصناف جهت همراهی با ستاد کرونا افزود: به کمک اصناف و مردم باید شرایطی فراهم کنیم که در این دو هفته کنترل این بیماری با هدف جلوگیری از چرخه انتقال ویروس را شاهد باشیم و در این زمینه صنعت معدن، فرمانداری، نیروی انتظامی و سایر دستگاه های مسئول اقدامات را مدیریت کنند.

استاندار تهران با تاکید براینکه مسئولیت مستقیم ساماندهی و نظارت بر دستفروشان در شهر تهران با شهرداری تهران است تصریح کرد: در این زمینه شهرداری تهران باید تا قبل از اول آذر اقدام به انعقاد تفاهمنامه با نیروی انتظامی کند و شهرداری تهران در خصوص ساماندهی دستفروش ها در سطح شهر تهران در زمان اعمال محدودیت های هوشمند مسئول و پاسخگو است.

وی ادامه داد: با توجه به الزام استفاده از ماسک از در منزل در تهران ضمن درخواست از شهروندان برای رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، جریمه افرادی که ماسک نمی‌زنند نیز توسط ناجا اجرایی می‌شود.

 

: برای دریافت مشاوره درباره استان تهران و البرز یکپارچه دیده شده است/ تردد شهر به شهر در استان تهران ملاک نیست فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «استان تهران و البرز یکپارچه دیده شده است/ تردد شهر به شهر در استان تهران ملاک نیست» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید