کد مطلب: 41790 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفی دانشگاه فنی و حرفه ای

معرفی دانشگاه فنی و حرفه ای

معرفی دانشگاه فنی و حرفه ای یکی از دانشگاه های دولتی ایران دانشگاه فنی و حرفه ای یکی از دانشگاه های دولتی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

معرفی دانشگاه فنی و حرفه ای
معرفی دانشگاه فنی و حرفه ایمعرفی دانشگاه فنی و حرفه ای یکی از دانشگاه های دولتی ایران

دانشگاه فنی و حرفه ای یکی از دانشگاه های دولتی ایران است. دانشگاه فنی و حرفه ای مانند دیگر دانشگاه های دولتی دارای تاریخچه است. تاریخچه دانشگاه فنی و حرفه ای شامل زمان تشکیل و وظایف و فعالیت ها و اهداف دانشگاه فنی و حرفه ای می باشد. اگر می خواهید در مورد دانشگاه فنی و حرفه ای بیشتر بدانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی دانشگاه فنی و حرفه ای و تاریخچه دانشگاه فنی و حرفه ای و آدرس سایت دانشگاه فنی و حرفه ای می پردازیم.

تاریخچه دانشگاه فنی و حرفه ای

دانشگاه فنی و حرفه‌ای نوعی دانشگاه در سیستم آموزش عالی کشورها می‌باشد که مدرک عالیه اعطا می‌کند.

در ایران نیز، مرکزی به‌نام دانشگاه فنی و حرفه‌ای به همین روش عمل می‌کند که تعداد زیادی از آموزشکده‌ها و دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای را زیرپوشش قرار می‌دهد. دانش‌آموختگان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و نیز کاردانش در این مراکز به تحصیل مشغول می‌شوند. تا سال 1390 نام دانشگاه فنی و حرفه‌ای در ایران، مجتمع آموزش عالی پیامبراعظم و زیرنظر وزارتخانه آموزش و پرورش بود که در همان سال با کلیه امکانات، توسط مجلس شورای اسلامی طبق ماده 23 قانون برنامه پنجم توسعه به وزارت علوم واگذار و نامش به دانشگاه فنی و حرفه‌ای تغییر یافت. رئیس فعلی این دانشگاه دکتر ابراهیم صالحی عمران است.

: برای دریافت مشاوره درباره معرفی دانشگاه فنی و حرفه ای فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «معرفی دانشگاه فنی و حرفه ای» در کادر زیر بنویسید :

3 + 6 = ?