مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  57827 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اینفلوئنسرها از سال 1400 مالیات پرداخت می کنند

اینفلوئنسرها از سال 1400 مالیات پرداخت می کنند

این قانون فقط برای صفحات و کانال هایی با بیش از 500 هزار کاربر است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که درآمد کاربران فضای مجازی دارای بیش از 500 هزار دنبال کننده از محل تبلیغات مشمول مالیات بر درآمد خواهد بود.نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه شنبه 5 اسفند ماه مجلس و در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه 1400 در بخش درآمدی با الحاق یک بند به تبصره 6 لایحه بودجه موافقت کردند.

طبق این مصوبه، درآمدهای کاربران دارای بیش از 500 هزار دنبال کننده رسانه های کاربر محور از محل تبلیغات مشمول مالیات بر درآمد خواهد بود.

سازمان امور مالیاتی مکلف است ظرف دو ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این بند دستورالعمل اجرایی مربوط به اخذ مالیات از درآمدهای کاربران حرفه ای رسانه های کاربر محور از محل تبلیغات را تهیه و به تائید وزیر اقتصاد و امور دارایی برساند. سازمان امور مالیاتی مکلف است لیست مودیان مالیاتی و خوداظهاری تهیه شده توسط آن ها را تهیه و در سایت سازمان در منظر عموم قرار دهد.

اینفلوئنسرها از سال 1400 مالیات پرداخت می کنند
اینفلوئنسرها از سال 1400 مالیات پرداخت می کنند

محمد حسین بحرینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به عنوان پیشنهاد دهنده این بند توضیح داد: در حال حاضر بخشی از کسب و کارها در فضای واقعی نیست و در مجازی انجام می شود که این امر فرصت خوبی برای توسعه دولت الکترونیک و کسب و کارهای مجازی به شمار می آید.
وی افزود: در این بین برخی از کسب و کارها در فضای مجازی شکل خاصی پیدا کرده و تعداد کاربران برخی از آنها نجومی شده است. اینفلوئنسرهایی هستند که تبلیغات گرفته و درآمدهای غیرمتعارفی از تبلیغات بدست می آورند.
بحرینی تاکید کرد که این قانون فقط برای صفحات و کانال هایی با بیش از 500 هزار کاربر است و شامل همه کسب و کارها در فضای مجازی نمی شود. هدف، کانال ها و صفحاتی هستند که بستری برای گرفتن تبلیغات ایجاد کرده و درآمد زیادی هم دارند و بعضا پشت آن یک سلبریتی یا افراد دیگری هستند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره اینفلوئنسرها از سال 1400 مالیات پرداخت می کنند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اینفلوئنسرها از سال 1400 مالیات پرداخت می کنند» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید