کد مطلب:  58323 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کرایه‌های حمل و نقل عمومی در تهران از اول اردیبهشت گران شد

کرایه‌های حمل و نقل عمومی در تهران از اول اردیبهشت گران شد

هیچ راننده‌ ای اجازه ندارد تا بیش از سقف مصوب، کرایه دریافت کند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از آغاز فرآیند نصب برچسب‌های افزایش 35 درصدی نرخ و کرایه‌های سال جدید در تاکسی‌ها از اول اردیبهشت 1400 خبر داد.

به گزارش آسمونی به نقل از صداوسیما، محمد روشنی گفت: کرایه دریافتی از مسافران براساس مصوبات ابلاغی حداکثر تا 35 درصد افزایش و متناسب با نرخ مندرج در برچسب کرایه دریافت خواهد شد.

کرایه ها تا 35 درصد افزایش یافته است.

کرایه‌های حمل و نقل عمومی در تهران از اول اردیبهشت گران شد
کرایه‌های حمل و نقل عمومی در تهران از اول اردیبهشت گران شد

وی در تشریح افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی افزود: براساس پیشنهاد شورای شهر تهران و تایید کمیته انطباق در فرمانداری تهران نرخ حمل و نقل عمومی باتوجه به تورم و مشکلاتی که متوجه قشر رانندگان عزیز بوده پس از کارشناسی‌های متعدد با 35درصد افزایش نرخ در تاکسی‌ها موافقت شده است.

روشنی ادامه داد: البته هیچ راننده‌ای اجازه ندارد تا بیش از سقف مصوب کرایه دریافت کند و همانند سال گذشته نرخ‌ها طبق شرایط کرونایی و برای سه مسافر و چهار مسافر تعیین شده است که از امروز رانندگان تاکسی می‌توانند براساس مصوبه و جدول اعلام شده اقدام داشته باشند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران گفت: نصب برچسب تابلو‌های منصوبه پایانه‌ها از اول اردیبهشت 1400 در تمام پایانه‌ها اجرایی می‌شود و یک برچسب مندرج به قیمت مصوب داخل تاکسی‌ها برروی شیشه جلو نصب می‌شود تا همه مسافران نرخ دقیق کرایه را مشاهده کنند.

وی همچنین درباره بارکد‌های نمایش داده شده بروروی برچسب‌ها اضافه کرد: بارکد‌ها حاوی اطلاعات مربوط به مالکیت خودرو و راننده تاکسی است که شامل مشخصات صلاحیت و انطباق فردی راننده با خودرو وتایید مدارک کامل احرازشده تاکسیران برای فعالیت در خطوط یا محل تعیین شده فعالیت آنان را درصورت اسکن نمایش می‌دهد.

از روز اول اردیبهشت سال 1400 نرخ بلیت اتوبوس به طور متوسط 25 تا 35 درصد بسته به مسافت خط افزایش یافت و بر اساس اعلام شهرداری تهران برچسب گذاری‌های مربوط به نرخ کرایه‌های تاکسی و اتوبوس انجام گرفته است.

میانگین چهار نوع بلیت متروی تهران و حومه نیز 25 درصد افزایش داشته به طوری که قیمت بلیت مترو برای بلیت تک سفره داخل شهری 2000 تومان، تک سفره حومه 2300 تومان، تک سفره فرودگاه امام خمینی (ره) 10000 تومان و تک سفره هشتگرد 6000 تومان تعیین شده است.

البته افرادی که از خطوط حومه‌ای استفاده می‌کنند باید در ایستگاه مبدا بلیت تک سفره مخصوص حومه، هشتگرد و فرودگاه امام خمینی (ره) را تهیه کنند.

نظر خود را درباره «کرایه‌های حمل و نقل عمومی در تهران از اول اردیبهشت گران شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید