کد مطلب:  54397 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
متوسط پرداخت مالیات یک شخص در آمریکا چقدر است؟

متوسط پرداخت مالیات یک شخص در آمریکا چقدر است؟

اطلاعاتی در رابطه با مالیات در کشورهای توسعه یافته دنیا،به طور حتم می‌تواند برای بهبود کارایی و تعیین خط و مشی سیاست‌گذاری در حوزه ارتقای سیستم مالیاتی در کشور
زمان مطالعه: 3 دقیقه

پاسخ دادن به این سوال به نظر بسیار ساده است. اما در ایالت متحده آمریکا سیستم پرداخت مالیات بسیار پیچیده‌تر از آن است که شما تصور کنید!

اطلاعاتی در رابطه با مالیات در کشورهای توسعه یافته دنیا،به طور حتم می‌تواند برای بهبود کارایی و تعیین خط و مشی سیاست‌گذاری در حوزه ارتقای سیستم مالیاتی در کشور بسیار جالب توجه باشد.

اما سوال اصلی این است که مالیت چیست و چرا موظف به پرداخت آن هستیم؟

مالیات پولی است که مردم و موسسات برای مشارکت در هزینه‌های اداره یک کشور یا اجتماع، قانوناً ملزم به پرداخت آن به دولت هستند. به طور مثال، پول مالیات برای مدارس، بیمارستان‌ها، و جاده‌ها خرج خواهد شد. وقتی شهروندان و دارندگان کارت سبز مالیات پرداخت می‌کنند، سهم خودشان را در برنامه‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنند می‌پردازند. اما علاوه بر همه این‌ها، یک شهروند آمریکایی موظف است به دولت فدرال نیز مالیات پرداخت کند و این نوع از مالیات، مالیاتِ فدرال نام دارد. پرداخت مالیات از 10% تا 37% تا سال 2019 متغییر بوده و این موضوع نشان‌دهنده نرخ مالیاتی متوسط یعنی حدود 24/5% است.

آیا این چیزی است که یک شخص آمریکایی به عنوان مالیات می‌پردازد؟

در واقع این رقم برای اشخاص مجرد با سقف درآمد 84200 دلار تا 160725 دلار و تا سال 2019 بوده است و این موضوع که آستانه درآمد فرد وابسته به وضعیت تشکیل پرونده آن شخص است نیز بسیار متفاوت خواهد بود. وابسته به درآمد سالیانه تا سال 2020 میزان درصد مالیات حدود 20 تا 40 درصد تغییر داشته است. موضوع پرداخت مالیات به اینکه شخص شاغل است یا نه مرتبط نیست بلکه درآمد می‌تواند از طریق بهره و پس‌انداز پولی که در بانک قرار داده شده و یا میزان اجاره‌‌ی منزلی که دارد باشد. در هر صورت شخص باید وابسته به درآمد خود به هر صورت که باشد، مالیات پرداخت کند. در بازه‌‍های مختلف نرخ درآمدهای مختلف نیز تغییر خواهند کرد و سالانه هر شخص موظف است به سازمان مربوطه مراجعه کند و طبق شواهد و حساب‌های مختلف و وابسته به شغل و درآمد سالیانه و اموالش، مالیات خود که توسط یک مامور مالیاتی محاسبه می‌شود را پرداخت کند. جالب است بدانید که هر شهروند آمریکایی باید دوبار در سال مالیات املاک حود را که اعم از خانه، زمین و... است بپردازد. در رابطه با کسب و کار و مالیات آن هم باید بگوییم که به دو صورت اتفاق خواهد افتاد؛ دسته‌ای از مشاغل مالیات خود را به صورت ماهیانه و کسر از حقوق پرداخت می‌کنند و در انتهای سال طبق محاسبات اگر بیشتر از آن مبلغ مورد نظر برداشت شده باشد مابقی به حساب فرد واریز خواهد شد.

عده‌ای از مشاغل هم که به صورت آزاد کار می‌کنند در پایان سال موظف به پرداخت مالیات هستند و به صورت یکجا محاسبه و واریز خواهد شد و زمان آن معمولاً تا 15 آپریل است.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که با توجه به میزان درصدهای مالیاتی بالا بهتر است درآمد کم‌تری داشته باشید تا مالیات کم‌تری هم پرداخت کنید! به طور مثال در نظر داشته باشید که یک شخص با درآمد سالیانه 1 میلیون دلار باید 40% درآمد خود را که حدود 400 هزار دلار است مالیات بپردازد و متوسط درآمد آن فرد حدود 600 دلار بوده است حال اگر متوسط درآمد 100 هزار دلار باشد 25% درآمد که حدود 25 هزار دلار است را مالیات پرداخت می‌کند  و درآمد سالانه حدود 75 دلار محاسبه خواهد شد.

کاملاً مشهود است که با درآمد بالاتر شما میزان خروجی درآمد بیشتری نیز خواهید داشت.

موضوع جالب توجه دیگر این است که به چه دلیلی یک شهروند آمریکایی هر ساله با کمال میل، صادقانه و به طور منظم پیشگام برای پرداخت مالیات است؟

در کشورهای توسعه یافته به خصوص آمریکا پرداخت مالیات اهمیت بسیار زیادی دارد و فرار از آن چه از طریق تنظیم دفاتر، اسناد و مدارک خلاف واقع و استناد به آن باشد و چه از طریق اختفای فعالیت اقتصادی و کتمان درآمد حاصل از آن، با مجازات سنگینی همراه خواهد بود. شاید یک قاتل در نهایت بخشیده شود و پس از گذراندن مهلت حکم خود به جامعه و زندگی عادی خود بازگردد. اما شخصی که از پرداخت مالیات فرار کرده حتی پس از گذراندن جکم در مرحله آخر که زندان است باز هم یک دهه‌ی تمام سروکارش با اداره‌ی مالیات است. عواقب ناگواری که در صورت عدم پرداخت مالیات ممکن است به سراغ شما بیاید اعم از جریمه مالی که حدود 5 یا 100% کل مالیات است، پرداخت بهره از 1 تا 4%، مصادره بیمه تامین اجتماعی، حق مصادره اموال شما و در نهایت زندان است. در اکثر کشورهای توسعه یافته مجازات فرار مالیاتی به حدی سخت است که برخی در رابطه با این موضوع این عبارت را به کار می‌برند که:

" ممکن است بتوانید از دست عزرائیل فرار کنید ولی از دست مامور مالیات نخواهید توانست."

در نهایت باید به این موضوع هم اشاره کرد که سرویس‌هایی که توسط دولت به اشخاص در مقابل پرداخت مالیات انجام می‌شود بسیار قابل توجه است و شاید به سبب همین قانون‌مداری لقب توسعه یافته برازنده باشد.  

: برای دریافت مشاوره درباره متوسط پرداخت مالیات یک شخص در آمریکا چقدر است؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «متوسط پرداخت مالیات یک شخص در آمریکا چقدر است؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید