ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  57700 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مالیات و تسلیم رونوشت گزارش رسیدگی و اجرای قرار به مودی

مالیات و تسلیم رونوشت گزارش رسیدگی و اجرای قرار به مودی

درخصوص مالیات و توضیحات حول این موضوع من جمله "تسلیم رونوشت گزارش رسیدگی و اجرای قرار به مودی" در این مطلب خواهید خواند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

در آسمونی مطالب دیگری راجع به مالیات و امور مربوط به آن نوشتیم، اما در خصوص رسیدگی به اعتراض شما، و یا تسلیم رونوشت گزارش رسیدگی و اجرای قرار به مودی ، در این مطلب میتوانید بخوانید.

بند 25 فصل اعتراض به برگ تشخیص، مربوط به "تسلیم رونوشت گزارش رسیدگی و اجرای قرار به مودی" میباشد.

اداره امور مالیاتی در مواردی موظف است هنگامیکه مودی مالیاتی یا وکیل و نماینده قانونی وی، در صورت درخواست رونوشت گزارش رسیدگی ، تمام جزییات گزارش را که مبنای صدور برگ تشخیص میباشد را در اختیار وی قرار دهد. همچنین گزارش اجرای قرار را به وی اعلام کرده و هر توضیحی که در این خصوص بخواهد را به وی بدهد.

درصورت رسیدگی هیات حل اختلاف مالیاتی و منجر شدن این رسیدگی به صدور قرار اعم از رسیدگی یا رفع نقص، ابلاغ نسخه ای از قرار صادره جهت اطلاع مودی الزامی میباشد.

در مواردی نیز میزان و مبلغ مالیات مودی هنوز قطعی نشده و یا مراحل اجرایی آن طی نشده و احتمال تفریط مال یا اموال از طرف مودی به قصد فرار از پرداخت مالیات وجود دارد، بنابراین اداره امور مالیاتی باید با ارائه دلایل و مدارک کافی، از هیات حل اختلاف مالیاتی قرار تامین مالیات را بخواهد و در صورتی که هیات صدور قرار را لازم بداند، مبلغ را تعیین کرده و قرار متقاضی صادر خواهد شد.

در فصل مربوط به اعتراض به برگ تشخیص، در بند یکم قید شده: مواردی که برگ تشخیص مالیات صادر و به مودی ابلاغ میشود، چنانچه مودی نسبت به آن معترض باشد، میتواند ضرف سی روز از تاریخ ابلاغ شخصا یا به وسیله وکیل تام الاختیار خود به اداره امور مالیاتی و یا دبیرخانه هیات های حل اختلاف مالیاتی ذیربط مراجعه و با تکمیل فرمهای مخصوص و ارایه دلایل و اسناد و مدارک کتبا تقاضای رسیدگی مجدد نماید. البته مهلت اعتراض به برگ تشخیص، تقریبا تا یک ماه پس از صدور برگ تشخیص مالیات میباشد.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره مالیات و تسلیم رونوشت گزارش رسیدگی و اجرای قرار به مودی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مالیات و تسلیم رونوشت گزارش رسیدگی و اجرای قرار به مودی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید