کد مطلب:  44097 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هدف گذاری کاهش 20 درصدی تصادفات

هدف گذاری کاهش 20 درصدی تصادفات

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران گفت: بر اساس دستور صریح استاندار کاهش 20 درصدی تصادفات در سالجاری هدف گذاری شده است.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هدف گذاری کاهش 20 درصدی تصادفات - Targeting a 20 percent reduction in accidents
هدف گذاری کاهش 20 درصدی تصادفات - Targeting a 20 percent reduction in accidents
هدف گذاری کاهش 20 درصدی تصادفات - Targeting a 20 percent reduction in accidents

به گزارش آسمونی:سرهنگ مهدی باقری در نشست با خبرنگاران با اعلام اینکه در 3 ماهه تابستان سال قبل بیش از 177 میلیون تردد در استان داشتیم اظهار داشت:  این میزان نسبت به مشابه سال گذشته 4 درصد رشد داشته است.

وی افزود: مازندران در بین استان های کشور رتبه دوم کاهش تصادفات را در سال 97 به دست آورد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران گفت: 3 هزار و 216 نکته آموزشی از طریق رسانه ها در زمینه آموزش همگانی اطلاع رسانی شد که سهم مهمی در کاهش تصادفات دارد.

وی با بیان اینکه بالغ بر 210 هزار دانش آموز توسط کارشناسان ما مورد آموزش قرار گرفتند،از آموزش 9 هزار و 400 نفر از رانندگان حمل و نقل عمومی خبر داد.

باقری با بیان اینکه ترافیک در سه زاویه مهندسی ترافیک، اجرای مقررات و آموزش تعریف می شود ،تصریح کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران آموزش را در راس کار خود قرار داد تا در این زمینه به موفقیت دست یابیم.

وی یادآور شد: سال گذشته  163 نقطه حادثه خیز داشتیم و 87 درصد این نقاط در حوزه درون شهری احصا شد و در 13 درصد آشکارسازی صورت گرفت که منجر به کاهش 11 درصدی تصادفات در سال 97 شد.

باقری کاهش 20 درصدی تصادفات را از هدف گذاری راهنمایی و رانندگی در سالجاری عنوان کرد و گفت: بر اساس دستور صریح استاندار به عنوان رئیس شورای ترافیک امسال در افزایش تصادفات، مسئولان استانی و شهرستانی موظف به  پاسخگویی هستند.

وی تصریح کرد: در 2ماهه اخیر، 22درصد کاهش تصادفات فوتی و جرحی در استان داشتیم.

باقری خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی مازندران، این روزها افزایش سفر به استان را شاهد هستیم، از اینرو بالع بر 100 دستگاه خودرو، 70 دستگاه موتورسیکلت و هزار نیرو برای انضباط ترافیکی در این ایام به کار گیری می شود.

وی عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدم، واژگونی خودرو و سرعت غیرمجاز را علل عمده تصادفات در سال گذشته برشمرد.

باقری افزود: عابران پیاده با 41 درصد و راکبان موتورسیکلت با 29 درصد بیشترین سهم را در بروز تصادف داشتند.

وی با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی به موبایل تجهیز شده و با هنجارشکنان برخورد جدی می کنند،ادامه داد:ماده 180 آیین نامه راهنمایی و رانندگی بر استفاده نکردن از موبایل تاکید دارد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران با اعلام اینکه 54 دوربین نظارتی در مرکز مازندران روزانه اعمال قانون می کند،تصریح کرد: 4 دستگاه خودروی کنترل نامحسوس در روزهای آینده در ساری، قائمشهر، آمل و بابل در اختیار پلیس راهنمایی و رانندگی قرار می گیرد.

وی شمار فوتی های درون شهری سال گذشته را 148 نفر اعلام کرد و گفت: 4026 فقره تصادفات جرحی ، عدم تو جه به جلو 41 درصد،حق تقدم 31 درصد،واژگونی 19 درصد، سرعت غیر مجاز 9 درصد در حوزه درون شهری بوده است.

باقری با بیان اینکه پل های عابر پیاده فقط کارکرد تبلیغاتی گرفته و مورد استفاده عابران قرار نمی گیرد، تاکید کرد: تا پایان سال یک سوم پل ها باید مکانیزه شود.

وی بیان کرد: در مازندران 54 نیرو کارت نامحسوس دارند و اعمال قانون می کنند ضمن اینکه ترددهای غیرمتعارف نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

باقری ادامه داد: با حضور سه خودروی گشت زنی شبانه 5تا 7 خودرو متوقف می شود ،ضمن آنکه با اجرای گشت نامحسوس، سایر ترددهای غیرمتعارف هم به صفر می رسد.

وی اعلام کرد: مسیر دوچرخه سواری در خیابان فرهنگ، قارن و انقلاب ساری راه اندازی می شود.

باقری با بیان اینکه فرهنگ دوچرخه سواری باید در جامعه نهادینه شود گفت :مدت 2 سال است که  در شهرستان تنکابن از گشت های دوچرخه ای استفاده می کنیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران خاطرنشان کرد: در 70 روز 93 دستگاه خودروی سرقتی در استان کشف شد و

274 نقطه از شهرهای استان دوربین نصب می شود.

: برای دریافت مشاوره درباره هدف گذاری کاهش 20 درصدی تصادفات فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «هدف گذاری کاهش 20 درصدی تصادفات» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید