مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  3642 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تبلت بهتر است یا لپ تاپ؟

تبلت بهتر است یا لپ تاپ؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش فناوری نیاز به ابزارهای مفید و قابل حمل برای انجام امور مختلف بیش از پیش احساس می‌شود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

لپ تاپ بخریم یا تبلت

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش فناوری نیاز به ابزارهای مفید و قابل حمل برای انجام امور مختلف بیش از پیش احساس می‌شود، ابزاری که در مقابل نمونه‌های پیشین خود برتری‌های بیش‌تری داشته باشد و حرف اول را بین آن‌ها بزند! نمونه‌ی این ابزارها، رایانه‌های لوحی (تبلت‌ها) هستند که از ابتدای ورود به بازار با استقبال چشم‌گیری از سوی کاربران مواجه شدند و هر لحظه هم به محبوبیت آن‌ها بین کاربران افزوده می‌شود، کمی قبل‌تر از ورود تبلت‌ها به بازار، لپ تاپ‌ها حرف اول را می‌زدند و همه‌ی ما شاید در محل کار یا اتاق مان یکی از آن‌ها را داشته باشیم و بیش‌تر کارهایمان را با آن انجام دهیم. اما سۆال اینجاست آیا می‌توان گفت که دیگر دوره‌ی کار کردن با لپ تاپ‌ها گذشته است و باید به تبلت ها پرداخت و آن‌ها را برای انجام کارهایمان برگزینیم؟

لپ تاپ‌

رایانه کیفی یا لپ‌تاپ، کوچک و نسبتاً سبک شناخته می‌شود. وزن آن معمولاً بین 1 تا 7 کیلو است که به اندازه و مواد مصرف شده در ساخت آن بستگی دارد. این رایانه کوچک‌تر از رایانه‌های رومیزی است و می‌تواند با یک باتری کار کند و یا از یک آداپتور AC/DC خارجی تغذیه شود. بسیاری از آن‌ها چند سلول 3 ولت دارند که در اجرای عملکرد ساعت و دیگر فرآیندها در هنگام قطع برق مفید است. لپ‌تاپ‌ها به طور کلی دارای همان اجزایی هستند که در یک رایانه رومیزی وجود دارد، ولی با این تفاوت که تا جای ممکن از وزن و اندازه آن‌ها کاسته شده است. لپ‌تاپ‌ها دارای صفحه نمایش بلور مایع هستند و چند طرح حافظه در آن‌ها برای RAM در نظر گرفته شده است. لپ‌تاپ‌ها دارای یک صفحه کلید سرخود هستند و یک ماوس نیز روی صفحه زیرین آن‌ها وجود دارد ولی می‌توان صفحه‌کلید و ماوس جداگانه نیز به آن‌ها متصل کرد.

تبلت‌

تبلت یا رایانه لوحی (Tablet)، یک موبایل رایانهء قابل حمل است که از یک تلفن موبایل بزرگ‌تر است و منحصراً با تماس صفحه نمایش به جای استفاده از صفحه کلیدهای فیزیکی عمل می‌کند.تبلت‌ها به طور معمول دارای صفحه نمایشی بین 7 تا 10 اینچ هستند که از قابلیت لمس با انگشت و بعضی از آن‌ها قلم پشتیبانی می‌کنند. صفحه لمسی آن‌ها به شما این اجازه را می‌دهد تا به طور مستقیم کارهایتان را انجام دهید، بازی کنید، کتاب ورق بزنید و صفحات وب را مرور کنید.البته در نظر داشته باشید که هر لحظه ممکن است به صفحه نمایش تبلت شما آسیب وارد شود و تبلت هم بدون صفحه نمایش بی معنا خواهد شد! بهترین راه که آن هم تضمین صد در صدی نیست، استفاده از کیف و تجهیزات جانبی است که با توجه به نوع آن‌ها، قیمت‌های متفاوتی خواهند داشت.

جمع بندی و نتیجه گیری

اگر به مقایسه کوتاه بالا دقت کرده باشید، متوجه خواهید شد که هر کدام داری نقاط ضعفی هستند که در کنار هم یکدیگر را خواهند پوشاند. به طور قطع نمی‌توان گفت کدام یک بهتر یا ضعیف‌تر است. این موضوع کاملاً به خواسته شما از محصول مورد نظر بستگی دارد و اگر همه‌ی نکات مثبت در هر دو محصول یعنی تبلت و لپ تاپ را می‌خواهید داشته باشید، در حال حاضر بهترین کار استفاده از هر دوی آن‌ها در کارها است. در حال حاضر تبلت‌ها و لپ تاپ‌ها مکمل یکدیگر هستند و به شما در انجام کارهایتان در نهایت آرامش و آسایش کمک خواهند کرد. این را هم فراموش نکنید که تبلت‌ها هنوز در ابتدای راه هستند و خیلی‌ها برای آن آینده‌ی روشنی را پیش بینی کرده‌اند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره تبلت بهتر است یا لپ تاپ؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تبلت بهتر است یا لپ تاپ؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید