کد مطلب:  43610 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نمادهای ماه رمضان

نمادهای ماه رمضان

آیا می دانید ماه رمضان چه نمادها و نشانه هایی دارد؟ برای آشنایی با نمادهای ماه رمضان دعوت می کنیم این بخش...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

آیا می دانید ماه رمضان چه نمادها و نشانه هایی دارد؟ برای آشنایی با نمادهای ماه رمضان دعوت می کنیم این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید.

نمادهای ماه رمضان
نمادهای ماه رمضاننمادهای ماه رمضان

به گزارش آسمونی فانوس رمضان (به عربی: فانوس رمضان)، فولکلور معروف مصری در ارتباط با ماه رمضان است، هر چند در بسیاری از دیگر کشورهای مسلمان از جمله ایران فانوس نمادی از رمضان شناخته شده است.

در ایران در اهواز اولین جشنواره فانوس رمضانی برگزار شد. طی این جشنواره بسیاری از کودکان با ساخت فانوس رمضانی به پیشواز رمضان رفتند.

symbols-of-ramadan
symbols-of-ramadan

اما در مصر فانوس رمضان نماد بسیار منحصربه‌فرد و مشترک ماه مبارک رمضان برای مصری‌ها، مسلمانان و مسیحیان است. و از نسلی به نسل دیگر منتقل شده و امروز به طور عمده در ارتباط با کودکان. تصویر محبوب آنها است که کودکان در حال بازی کردن در خیابان‌ها در طی ماه رمضان با فانون خود، با خوشحالی دیده می‌شوند.

نمادهای ماه رمضان
نمادهای ماه رمضان

این سنت ناشناخته به عنوان دکوراسیون که مرتبط با ماه مبارک رمضان است با اعتقاد از طول خلافت فاطمی در مصر سرچشمه گرفته، از آن زمان فانوس برای تزئین و نور مساجد و خانه‌ها، مراکز خرید و مکان‌های کسب و کار در سراسر مصر، همراه با اثرات روشنایی‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفت است.

نظر خود را درباره «نمادهای ماه رمضان» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید